Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Pojemność" rezerwy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru jeździć do ostatnie kropelki. Z reguły jak się zapala rezerwa to tankuję, ale jest tak (przynajmnie w Zielonej Górze), że są u nas ceny weekendowe na stacjach. Obniżki to po ok nawet 20 groszy na litrze, więc chciałem wiedzieć czy np. mi wystarczy dociągnąć do weekendu i się tankąc po taniości :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mojej jednorazowej obserwacji. Po odbiorze auta miałam paliwa trochę ponad rezerwę, kiedy po kilku km zabrzęczało, zatankowałam się do pełna (do dwóch tyknięć pistoletu) równe 51,6 litra, więc wychodzi na to, że rezerwa ma około 7-8 litrów, a nie 5 jak normalnie.

Rezerwa to na pewno przedział miedzy >5, <7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w naszych autkach rezerwa zależna jest od stylu jazdy kierowcy i jego ciężkiej nogi 8-) (czyt. średnie spalanie), ponieważ rezerwa zapala się zawsze jak pozostaje 70 km do przejechania, to różnie wychodzi i waha się od 5 do 7 litrów (+/-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam. Dzisiaj miałem taki przypadek: komputer wskazywał dystans do pokonania-90km, wskaźnik poziomu paliwa ponad rezerwę, kontrolka rezerwy nie świeciła, mimo to auto zgasło w czasie jazdy. Nie wiedząc co jest grane próbowałem go odpalić, bez rezultatu. Po wlaniu 5L benzyny dystans do pokonania wzrósł do 190km, średnie spalanie pokazuje 9.5L. Auto odpaliłem w trakcie holowania. Po zgaszeniu silnika odpala normalnie. Jaka może być przyczyna? Zawieszony pływak? Jak odpalić auto kiedy zabraknie paliwa? Scenic III 1.6 16V, mam go 2 tygodnie i jeszcze się go "uczę". Wcześniej miałem I phII 1.9dci i tam rezerwe pokazywał bez problemu.

 

PS. Na stacji weszło 53 litry, czyli wygląda na to, że wyjeździłem paliwo do końca. Pytanie tylko, czemu nie świeciła mi rezerwa. Macie jakiś pomysł?

Edytowane przez piko74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!