Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiński CAN CLIP


Rekomendowane odpowiedzi

Kasa by się znalazła, gorzej z tym czuciem....

Właśnie dlatego odkopałem ten temat i postawiłem pytania, czy jest to do ogarnięcia bez dodatkowych kursów, a tylko na podstawie samouczka i kilkuletniego, amatorskiego doświadczenia z renówkami i ich mankamentami.

Obsługi Androida naumiałem się przykładowo w 2 baterie.. :bash:

A tez go nie znalem wcześniej.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 8 renówek nie mam (obecnie już tylko jedna )ale obsługuję rodzinę i znajomych za "co łaska" więc już dużo się zwróciło.Na stałe mam w laptopku zainstalowaną wersję 103 do starszych wersji samochodów jest lepsza (a takie częściej do mnie trafiają). Do Meganki III mam na drugim laptopku zainstalowaną wersje 124, ale z nią już współpracuje się gorzej, bo ta wersja już powinna pracować z podłączonym internetem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien ,sam niedawno stawałem przed podobnym problemem,i nie żałuję teraz bo się przydał kilkanaście razy,mnie jak i moim znajomym;masz okazję to kup Clipa ,prawie wszystkie z allegrowa są z ryżowego pola ,zauważyłem tylko,że różnie są potem wykrywane ,u mnie wykrywa jako sondę RLT 2002 Probe,u znajomego zaś są same cyferki w nazwie sondy .Z instalacją programu poradzisz sobie bo jest nawet na youtube poradnik jak to zainstalować .Program w rodzimym języku szybko ogarniesz, odczyt i wykasowanie błędów jest proste .To że w aukcji napisane,że jest najnowsza wersja oprogramowania nie znaczy,że taka dotrze ,tak było w moim przypadku,ale mnie to różnicy nie robiło bo w nawet na chomiku każdą wersję sobie ściągniesz .Najważniejsza to gwarancja,bo jak się sprzęt sypnie warto by sprzedawca sprawdzony szybko dokonał naprawy/wymiany .

Po uruchomieniu programu ,odczytaniu nr. VIN i uruchomieniu testu kalkulatorów będziesz miał takie okienko dla swojego scenica :

thumb_hosting_zdjec_1389944109__beztytulu_2.jpg

potem już tylko ''klikasz''moduły które Cię interesują ,i możesz je zdiagnozować sprzęt z 2 linka ode mnie z miasta :bash:

Edytowane przez andrzej27r
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien ja też kupiłem do swoich renówek (wtedy były 2) ale jak przyszło co do czego to przez prawie 3 lata wszystkie swoje auta podłączyłem może z 5 razy :bash:

Co nie znaczy, że się nie przydaje, bo przydaje się bardzo. Obsługę opanujesz - menu w scenicach i megancah II jest proste (bardziej zamotane jest w III i tam mało co można zrobić).

Ja pracuję na sofcie 127 i on chyba niczym się nie różni np od 117, bo nowszy soft nie oznacza, że lepiej obsłuży starsze auta. To jest dodana np obsługa jakiegoś modelu laptopa (np Dell jakiś tam), coś tam poprawione, drobiazgi, ale już nowszy soft jest :)

Oprogramowanie można ściągnąć z chomika jakie się chce, trzeba pamiętać tylko, że jak się instaluje nowszego/starszego clipa niż obecny, to tego "starego" trzeba najpierw z komputera usunąć. W internecie są opisy krok po kroku jak gdzie co i jak zrobić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie... Dzięki za odpowiedzi, trochę się rozjaśniło..

Chyba jeszcze poszukam w okolicznych warsztatach, które gdzieś tam mają głęboko schowane nielegalne CLIP-y, czy znajdzie się ktoś chętny ze znających to urządzenie, by przetestować go pod względem sprawności zaraz po zakupie.

Za pomocne odpowiedzi lecą plusiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny jest też laptop i system .Najlepiej starszy laptop Dell i XP ,z nowszymi jest problem.Ja kupiłem używanego za 200zł i nie było problemu , na nowym laptopku mimo XP miałem problemy z połączeniami lub zawieszaniem się komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam starego lapka Toshiba Satelite 2100CDT z XP.

http://www.cnet.com/laptops/toshiba-satellite-2100cdt-12/4505-3121_7-30008926.html

Dołożone RAM-u do 192MB, Usb 1,0

Kiedyś rozmawiałem z kol. meganecoupe02 i ponoć wystarczy tego do odpalenia i użytkowania Clip-a.

Mam nadzieję że to prawda.....

Chyba nawet w tym dziale jest gdzieś ten post..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to demon szybkości ale Xp na tym chodzi dość dobrze, nie wiesza się i nawet prostsze programy pracują. Oczywiście nie wszystkie naraz.

Obecnie jest to rezerwa do internetu jakby któryś z używanych lapków posłuszeństwa odmówił, a nie chciało się PC włączać.

No ale skoro ma mieć problemy dane wyświetlać, to trzeba o czymś innym pomyśleć.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptop to najmniejszy problem w przypadku chińskiego clipa. Jakbym teraz brał to tylko z gwarancją od dystrybutora, bo gwarancja u chińczyka to kilka tygodni czasu reakcji, jeśli w ogóle się odezwie :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!