Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiński CAN CLIP


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Pikpik niezła cena, mój mechanik ma takie same pudełko więc moze by wystarczył (wszystko tym sprawdza poduchy, abs, silnik, wtryski, pełen komplet)za niecałe 700zł + przesyłka

muszę u nie go podejrzeć jaki ma model urządzenia i dam znać czy można brać. to z ebay

Edytowane przez zeberka_com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

To też zapewne chinol ale już udomowiony, więc odkopuje ten temat...

http://allegro.pl/can-clip-v134-najstabilniejsza-wersja-komplet-aso-i3874204023.html

Czy ktoś posiada coś podobnego, a lepiej identycznego z tym softem i jest to coś warte??

Czy soft 134 naprawdę jest najlepszy czy tylko jeden z nowszych??

Cy laik w te klocki (taki jak ja) da sobie z tyn rade??

Czy "naumienie" się tego jest skomplikowane i wymaga dodatkowych szkoleń i kursów??

Korci mnie te oferta, jednak nie jestem na 100% przekonany do celowości i przydatności tego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kilka samochodów do obsługi to jest to nawet opłacalne (ja 8 szt). Bardzo pomaga w diagnozie usterek czy sprawdzeniu poszczególnych podzespołów.Np.HF sprawdzasz po kolei wszystkie przełączniki ,fotokomórki i już wiesz który musisz wymienić.Im wyższy numer programu, tym nowsze pojazdy zdiagnozujesz (134 jest na chwilę obecną chyba najnowszy). Obsługa ,uważam nie jest trudna jak ma się pojęcie o nazwach poszczególnych podzespołów ,jakie powinny mieć wartości i kiedy.Bo niektóre tłumaczenia ,nie są precyzyjne.Po dwóch, trzech godzinach spędzonych w samochodzie jest do opanowania.Najważniejsze nie uruchamiać opcji "wyczyść kalkulator" czyli "skasuj oprogramowanie" ,bo wtedy to może być problem. Ale aby skonfigurować inaczej UCH to musisz go najpierw skasować , więc najlepiej konfigurację sobie najpierw zapisać na kartce albo ze skanować.Aby wgrać inny soft, musisz mieć inny program i "kody".

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Aut tyle nie mam, w rodzinie obecnie 3 renówki.

Planuję na użytek własny i zazwyczaj w takim celu, by zdiagnozować przykładowo czujniki przy kołach, co już sprawiało trochę kłopotu a bez CLIP-a to szukanie w ciemno. Ewentualnie sprawdzić jakieś ustawienia bez ich zmiany. (przynajmniej początkowo)

Z odpowiedzi wynika, że nie potrzebuję softu o tak wysokim numerze, nie planując diagnozy i podłączania najnowszych aut.

Może w takim razie coś jeszcze tańszego, a sprawdzonego się trafi.

Choć z drugiej ręki to tez ryzyko i brak gwarancji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że 90% wszystkich CLIPów na forum to właśnie takie. Pamiętaj że v134 to oznaczenie wersji softu, który zainstalujesz a nie sondy CLIP. Papka marketingowa sprzedawców.

Nie wiem czy dasz sobie radę. Jeżeli znasz zasadę działania silnika i budowę swojego auta i jesteś "kumaty" to sobie poradzisz. Zastanów się do czego potrzebny Ci ten cały CLIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice soft, sonda i numerki rozumiem właściwie. Dlatego napisałem, że najnowszy soft nie jest mi potrzebny skoro nie zamierzam jakichkolwiek renówek serwisować, a tylko własne. Czasami w Allegrowie trafiają się takie z niższym softem, które ktoś sprzedaje bo zmienił auto, a też miał takowy sprzęt na własny użytek. Tu przykład, choć cena wyższa:

http://allegro.pl/can-clip-renault-i3877987204.html

U mnie służyłby to okolicznościowych podłączeń i większość czasu, jak minie szał zabawy, będzie leżał bezużyteczny.

Wyznaje jednak zasadę, że takich sprzętów i narzędzi karmić nie trzeba i jak jest możliwość nabyć w przystępnej cenie dobry sprzęt, to należy to zrobić.

Zawsze przyjdzie taki moment, że będzie to potrzebne, szczególnie jak przynajmniej 2 renówki są na podwórku.

Mój sceniol jeszcze fochów nie stawia ale ma tylko 6 lat, co nie jest gwarancją, że się mu nie odmieni...... odpukać w niemalowane....

A zazwyczaj zaczyna się od dupereli, których w aucie jest kilka w jednym układzie i trzeba zobaczyć dokładnie która świruje.

Przykładowo czujniki ABS

Cały problem w tym, że nie mam w okolicy kogoś takiego, gdzie można z marszu na Clip-a podjechać, ba nawet nie z marszu, samego Clipa trzeba dlugo szukać i do kolejki za 3 tygodnie się wpisać.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na to kasę i czujesz, że ogarniesz to kupuj. Przyda się na pewno.

Ja już sobie z nim radzę bardzo dobrze. Najtrudniejsze są połączenia ze starszymi autami. CLIP wtedy pokazuje wszystko zupełnie inaczej niż jak się podłączy Scenica II czy L II.

Przy scenicu to wygląda jak prosty konfigurator - włącz/wyłącz.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!