Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk z... czegoś.


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o to chodzi, że tam byłem u Nawrota i ich zalecenia to jeździć tak do 3000 km i dopiero później będą mogli coś zacząć działać (no chyba, że się wyciszy, ale wątpię, bo teraz to nawet przy 90 km/h wyje). Wyobraź sobie, byłem na nartach i wracając samochód leciał z góry tak ok. kilkunastu minut i tak mi wył, szału dostaje. Nowy samochód a tu takie szopki i mówię, przy mojej jeździe będę tak pół roku jeździł, żeby jeszcze później naprawili, bo chłopakom w lagunach gwarancje się już kończą i nic nie wskórali, a tłumaczą to, że takie rozwiązania konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje niezadowolenie.

Po pół roku masz jeszcze 1,5 roku gwarancji, więc myślę, że da się wszystko załatwić.

Jeśli nadal będzie wycie, to ASO powinno nagrać i wysłać do Renault.

 

[ Dodano: 2011-03-05, 11:11 ]

piotko,

 

Zobacz proszę temat:

http://megane.com.pl/scenic-i-phii-renault...highlight=wycie

 

To może być łożysko.

 

Pozdrawiam

ABCMegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ABCMegane, dzięki za zainteresowanie, myślisz, że mechanik w serwisie nie odróżniłby wycia łożyska od wycia skrzyni biegów ( stwierdził, że to skrzynia tak pracuje i tak jak pisałem wcześniej przewiózł mnie modelem z taką skrzynią i przy prędkości ok 50-70 km/h też przy mocnym wsłuchaniu się słyszałem podobny dźwięk, tylko tyle, że naprawdę musiałem się wsłuchać no i wiedziałem czego mam słuchać) . W tym linku co mi podałeś, kolega opisuję, że ma podobny problem, ale u mnie nie ma żadnej różnicy na zakrętach no i jak dodam tylko leciutko gazu to dźwięk znika.

Dodam, że mam przejechane teraz ok 1200 km. i niestety nic się nie wycisza i raczej nie wyciszy. Liczę, że zgodnie z obietnicą RP (zgłaszałem do nich oficjalną reklamację) po przejechaniu tych 3000 km. serwis zajmie się moim problemem i wyeliminują u mnie to wycie.

ABCMegane, będę dzisiaj około 15 na Bielanach z żoną na zakupach, może będziesz gdzieś w pobliżu, moglibyśmy to porównać z twoim modelem (ciekawi mnie, czy takie coś występuje u Ciebie, tylko jest na takim poziomie, że nie zwracasz na to uwagi, albo uważasz, że jet to normalna praca).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotko,

 

Być może nie mam dużo wiedzy, ale jeśli skrzynia jest źródłem wycia, to jak tłumaczyć fakt, że ono występuje nawet bez sprzęgła czy na luzie?

U siebie jak czytałem Twoje posty to zacząłem słuchać, i trochę wycia jest powyżej 50 km/h.

Dziś niestety nie będę w okolicy Bielan.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

piotko,

 

Stwierdziłem identyczne objawy w mojej megance. Auto nowe, aktualny przebieg 1100 km. Podczas jazdy na 5 i 6 biegu (50-60 i więcej km/h)puszczając pedał gazu słychać wycie, buczenie (podczas hamowania silnikiem), jednak dziwne jest to, że jak wcisnę sprzęgło to nadal wyje. Jak dodaję gazu dźwięk cichnie.

Możesz odpisać jak się sytuacja rozwinęła u Ciebie. Czy po dotarciu dźwięk ucichł?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety nic nie ucichło. Mam przejechane 3500 km (spełniłem dziwny warunek serwisu) i właśnie planuje udać się do nich. Zobaczymy co teraz powiedzą. Jak coś będę wiedział to dam znać. Byłeś z tym w swoim serwisie? Co Ci powiedzieli, tak jak mi, że się ułoży?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W serwisie jeszcze nie byłem. Chciałem poczekać do 3000km. Jeśli twierdzisz, że u Ciebie nic nie ucichło, to u mnie pewnie też nie ucichnie. Spotkałem się z opinią, że ten silnik tak ma, ale nie znam nikogo kto mógłby to potwierdzić. Obawiam się, że zostaniemy z tym wyciem do czasu rozstania z autem. Ostatnio ten dźwięk przestał mnie drażnić, więc może się przyzwyczaję. Sprawdzałem różne opcje: jadąc na 5 i 6 biegu puszczam gaz - wyje, dodaję gaz - nie wyje; wciskam sprzęgło - wyje; wrzucam luz - wyje. Wydaje mi się, że to wina silnika, a nie skrzyni tylko dlaczego na 5 i 6 biegu, a nie na wszystkich? To jest dziwne. Daj znać czy u Ciebie reaguje podobnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identycznie, na niższych biegach nie słychać (chociaż na 4 biegu też słyszę) ponieważ przy prędkości powyżej 50 km/h (przy takiej to wycie występuje) są już większe obroty silnika i bardziej słychać dźwięk hamowania silnikiem jeżeli jedziemy na biegu. Dzwoniłem do serwisu aby omówić się na wizytę i rozmawiałem z Panem, który zajmuje się moim problemem, sprawdzał jeszcze w bazie, czy ktoś zgłaszał się z takim problemem ale powiedział mi, że nie, więc może jednak warto się zgłosić do swojego serwisu (wiem, że dla 2 osób to nic nie wymyślą, ale...). W środę planuję się wybrać na wizytę, napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, skrzynia w megankach 1.6 110KM nie jest najcichsza, u mnie (1100km przebiegu) cichutko buczy przy ok. 50-60km/h, ale wydaje mi się, że ciszej niż jeszcze miesiąc temu. Przypomina mi się mój Fiacik Siena kilkanaście lat temu i jego dosyć głośny od nowości deferencjał, który ucichł po przejechaniu ok. 10.000 km, być może tu też trzeba dać czas ułożyć się skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ciekawe, co na to powie serwis... ja osobiście się nie wybieram, mi to nie przeszkadza, to cichutkie buczenie mam w małym zakresie prędkości przy przyśpieszaniu. Osobiście bałbym się rozbierania skrzyni w ASO, wiadomo z jakiego powodu ;-) No ale jak komuś to głośniej "gra" to może nie być innego wyjścia :-(

Edytowane przez Paweł_Sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Chiałbym dodać swoje 3 grosze do tematu wycia. U mnie jest podobnie, te same objawy, wycie przy prędkościach od 50 do około 80km. Ten dźwięk jest dość charakterystyczny, łatwo go wywołać gdy jedzie się na tempomacie, po płaskim odcinku drogi. Np. ustawiam 74km/h i proszę bardzo, jest. Mam wrażenie, że pojawia się gdy jest zrównoważony moment obrotowy silnika z momentem oporowym, z bardzo niewielką przewagą momentu silnika. Taki efekt daje właśnie tempomat, który dodaje tylko tyle by utrzymać stałą, zadaną predkość, a robi to przecież dość precyzyjnie. Sumując, moim zdaniem, to skrzynia. Z pewnością udam się do serwisu, bo auto jest nowe, poczekam na przebieg około 3000km by uniknąć zbywania typu: przyjedź Pan z tym później by auto sie dotarło itd. Myślę że to wycie nie wynika z faktu docierania się. Po prostu, ta skrzynia 6 biegowa to szmelc! Obym się mylił!

Zestrojenie tej skrzyni to inna sprawa.

Proszę wszystkich uzytkowników, którzy zamierzaja udać się z tym do serwisu o relację (sam oczywiście także takową zamieszczę). Podejrzewam, ze walka z ASO będzie w tym wypadku trudna, bo jakby mieli wymieniać skrzynię, to będzie znaczny opór przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze walka z ASO będzie w tym wypadku trudna, bo jakby mieli wymieniać skrzynię, to będzie znaczny opór przecież.

 

No tak, tylko co, wymienią Ci jedną wyjącą skrzynię na inną wyjącą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!