Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do wacholek, czy udała się aktywacja tempomatu. Mam meganę w tej samej opcji, zastanawiam się czy oddać kierę do obszycia, czy dołożyć tempomat. W serwisie na pytanie czy jest taka opcja, zapytano mnie, czemu od razu takie opcji nie zakupiłem, co racja to racja, mądry polak po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aktywacji tempomatu nie są potrzebne żadne klucze serwisowe, funkcje tą można zmieniać wielokrotnie CLIP-em. Ja pracuje na wersji 122 i jestem zadowolony. Przymierzałem się do aktualizacji do wersji 132, ale tego co piszecie to zostanę przy starej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ostatnio nie miałem kiedy podziałać z tym tempomatem. Mam jednak kilka pytań. Gdzie się wpisuje kod wygenerowany z generatora/allegro? Co to jest MTC Pojazdu( ze screenu z mojego wcześniejszego posta)?

Umówiłem się na wizytę w serwisie Renault. Podłączyłem wszystko. Serwisant się podpiął. Bez trudu aktywował tempomat w liczniku. Sprawdził, ze wszystkie lampki są do jego obsługi. Niestety nie było żadnej opcji do aktywacji tempomatu w sterowniku silnika. Po 2 godzinach grzebania stwierdził, że jedyną możliwością jest ręczna konfiguracja sterownika silnika najlepiej na podstawie innego sterownika z aktywnym tempomatem. On takiego nie posiada więc nie aktywuje tego. Dobrze, że przynajmniej nie wziął za to złotówki.

W związku z powyższym proszę o pomoc w aktywacji. We wcześniejszym poście pokazałem co posiadam na ekranie. Jest tak zarówno w wersji 122 jak i 133. Mam wszystkie potrzebne do aktywacji elementy. Okablowanie również jest. Na Clipie się nie znam. Zawsze pracowałem z VW i tak było to wszystko bajecznie proste. Tu zapewne też tak jest ale po prostu nie mam w tym doświadczenia. Przypomnę jeszcze że auto jest z 2013r. Pozdrawiam!!

Edytowane przez Wacholek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Ja mam z kolei problem z aktywacja opcji w liczniku ciagle dostaje info, ze opcja wyzszego rzedu czy cos takiego... Czy ktos spotkal sie z takim problemem?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ witolldo jakiej używasz wersji oprogramowania do CLIP-a??

 

@ cinas_ Co to za interfejs Renault commander. Podłączasz się za pomocą złącza diagnostycznego do samochodu?? Idzie za pomocą tego ruszyć zapisane nr VIN w sterownikach albo uaktywnić kamerę cofania w nawigacji??

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja CLIP to v122

Tak na marginesie tempomat działa, ale nie jest nic wyświetlane na liczniku. A próba aktywacji opcji w liczniku kończy się komunikatem: funkcja niższego rzędu nie obsługiwana

 

Dodano: 25 lut 2014 - 23:12

nie ma nikt pomysłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

A powiedz mi jeszcze jedną rzecz renault commander normalnie podłączam się przez złącze OBDII? I gdzie taki renault commander znajdę?

Dzieki za odpowiedź.

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!