Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich.

Mój problem z aktywacją tempomatu już trwa. Na szczęście przyszło częściowe rozwiązanie. Clip w wersji 137.

Mój problem spowodowany był zbyt nowym autkiem. Jego MTC było niedostępne bo nie było go jeszcze na wydaniu płytowym a jedynie przez renault.net.

Po dokonaniu aktualizacji Clip komunikuje się całkowicie prawidłowo i włączyłem sobie tempomat w liczniku. Niestety nie wiem jak włączyć go w komputerze wtrysku. Nie ma tam podobnej opcji jak w liczniku.

Czy ktoś może robił coś podobnego dla wtrysku? Co i gdzie mam zmienić by zadziałało?

W przyszłym tygodniu mam wyjazd. 3000km i jazda bez tempomatu naprawdę mi się nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprog'a też mam tylko nie ma właśnie tego odpowiednio zmodyfikowanego pliku. Co i jak trzeba zmodyfikować? Jak wygląda taki plik. Pewnie nie wszystkie sterowniki mają wyłączone tempomaty.

Bardzo by mi się przydał ten namiar na tego czarodzieja z Gniezna. Może już wie jak to zrobić mniej inwazyjnie bez wyjmowania modułu z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałbym tyle, że to 290km w jedną stronę. Poza tym jak wcześniej pisałem samochód jest na gwarancji więc nie chciałbym coś skopać. Zależy mi na sprawdzonej metodzie.

Edytowane przez Wacholek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Clipe można sprawdzić wysterowanie przycisków tempomatu? Podobno da się te na kierownicy. Nie da się tego w konsoli środkowej gdy tempomat nie jest aktywny w sterowniku silnika.

Edytowane przez Wacholek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc w sprawie aktywacji tempomatu.

Otóż funkcja tempomatu mi działa lecz na tablicy nie wyświetla mi żadnej informacji .

Podczas próby aktywacji tempomatu w desce rozdzielczej ( w UHC ) wyświetla mi komunikat ,że funkcja nadrzędnego typu nie może być włączona ?

Pewnie jeszcze gdzieś trzeba to aktywować - tylko gdzie ?! Dodam ,że na tablicy mam kontrolki - widoczne podczas testu .

PILNE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w sprawie aktywacji tempomatu.

Otóż funkcja tempomatu mi działa lecz na tablicy nie wyświetla mi żadnej informacji .

Podczas próby aktywacji tempomatu w desce rozdzielczej ( w UHC ) wyświetla mi komunikat ,że funkcja nadrzędnego typu nie może być włączona ?

Pewnie jeszcze gdzieś trzeba to aktywować - tylko gdzie ?! Dodam ,że na tablicy mam kontrolki - widoczne podczas testu .

PILNE !!!

Na jakiej wersji Clipa działałeś?

Jak model i rocznik samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał dwie megany z silnikiem benzyny i postaram się rozwiązać problem nie działającego tempomatu

Już wiem że na 100% jest wyłączony tempomat w sterowniku silnika

Po świętach będę dalej drążył temat

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogę potwierdzić, że i mojej Megane jest pełna instalacja wraz z licznikiem do tempomatu. Bez problemu aktywowana funkcja w liczniku. Niestety w sterowniku silnika brak opcji pomimo sprawdzenia drożności wszystkich przewodów. Wszystko zgodne ze schematem.

Jeżeli ktoś ma jakiś patent, który umożliwi mi aktywację tempomatu bez utraty gwarancji(wymian sterowniak) na pewno będę zainteresowany tym rozwiązaniem.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!