Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

KZF - Kolo Zmiennych Faz (rozrzadu) ?

Jak tak, to ja w tym tyg odebralem samochod po wizycie w serwisie.

Poczatkowo miala byc wymieniona uszczelka bo delikatnie "pocila sie" i po kilku miesiacach pojawial sie zaciek. Niby niewiele ale zawsze...

Przy okazji stwierdzono, ze cos jest z kolem faz rozrzadu (luz/zle pracuje) i ze ma byc wymieniane.

Pozniej sie okazalo, ze jednak jest ok i po update oprogramowania wyszlo, ze pracuje prawidlowo.

Szczerze to nie zdziwilo mnie to jakos specjalnie bo juz, ktorys raz rzedu slysze o problemie. (we fluence tez)

Lambde tez wymieniono bo padla.

Dziwne dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymiana oprogramowanie nic nie dawała a wgrywali dwa razy. Powiem że jest to mój ostatni samochód marki renault, firma wie od lat że ma problemy z tym kołem i żeby z tym nic nie zrobić i pakować silnik z wadą do najnowszego modelu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie czyta takie historie to zaczyna sie mieć dość całego przemysłu motorazycyjnego.

 

Koła dwumasowe, dpfy i inne ustrojstwa , które wychodzą z centrów badawczych a są zwykłymi bublami. W dzisiejszych czasach nieskrzypiące uszczelki to już sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuje wszystkich posiadaczy megane z silnikiem 1,6 że dziś odebrałem auto z serwisu i było wymieniane w nim KZF podobno to pierwszy przypadek w Polsce

 

Samochód jak maił przebieg??

KZF wymienili Ci na gwarancji czy płaciłeś za części i usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma prawie 28 tyś jeździłem z tym jakieś 6 tyś. Naprawa gwarancyjna wymiana całego rozrządu oraz koła ale zalecenie było żeby wlać nowy olej za który zapłaciłem 460 zł z 10 % rabatem, trochę chyba przydużo jak za wymianę w serwisie ale przynajmniej go zrobili i nie będą mogli zarzucić mi to że się zepsuło z powrotem od tego że oleju nie wymieniłem. A walkę z serwisem za czołem przed zimą dopiero poskutkowało jak nagrałem auto od strony silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecenie było żeby wlać nowy olej

Powinna być w ramach gwarancji.

 

Pojechałem na napełnienie klimatyzacji w zeszłym roku i okazało się że łączka na jednym wężyku przepuszczała i układ klimatyzacji był nieszczelny to jak naprawili w ramach gwarancji to napełnienie klimatyzacji miałem gratis. Więc olej powinni wymienić gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał do przeglądu z 10 tyś to pewnie bym się kłócił z nimi ale że jest 2 tyś to dałem sobie spokój i tak się cieszyłem że w końcu mi to wymienili Chcieli żebym zrobił cały przegląd ale dla mnie 2 tysiące to na pewno 3-4 miesiące jazdy więc się nie zgodziłem dlatego pewnie mnie tyle skasowali za olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgłos występował tylko na zimnym silniku i jak samochód postał, najczęściej po nocy i i nie codziennie, mi się wydaje że ma na to wpływ temperatura koło zera i wilgotność bo jak temperatura spadała poniżej zera to był spokój wskoczyła tylko na plus i popadał deszcz to od razu hurgotało.

 

http://w805.wrzuta.pl/film/9GZVHfYpWo1/megane_3_kzfr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest żenua i się wkurzę i to na maksa jak to będzie KZFR bo u mnie właśnie minęła gwarancja :evil: dziś przy pierwszym odpaleniu była cisza, mam jeszcze taką wątpliwość, że u mnie auto zaraz zgasło :( przy drugim odpaleniu załapał natychmiast i była cisza <ok> w razie czego będę walczył bo właśnie wykonałem przegląd w ASO i wszystko było w porządku poza tym samochód ma przejechane tylko 30 tyś. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!