Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Informuje wszystkich posiadaczy megane z silnikiem 1,6 że dziś odebrałem auto z serwisu i było wymieniane w nim KZF podobno to pierwszy przypadek w Polsce

 

http://w433.wrzuta.pl/film/1fa2r14tQdD/megane_3_kzf

I dlatego za drugim razem (MII miałem z KZF) kupiłem z silnikiem 1,4 TCe <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

no i stało się ;) ;) dziś rano KZFR odezwało się na pewno jak włączyłem zapłon nacisnąłem start/stop silnik załapał zaterkotało KZFR i auto zgasło :) ponowiłem próbę, a silnik załapał tak jak zwykle ;) szok w niespełna trzy letnim aucie 40 tyś przebiegu chyba się wyleczę na dobre z Renault ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szok w niespełna trzy letnim aucie 40 tyś przebiegu chyba się wyleczę na dobre z Renault

A poziom oleju sprawdzony miarką i na maksa jest :) ;) ;) Ostatnio był temat założony na forum, że koledze odzywało się koło po wymianie i uzupełnienie oleju na poziom maks w silniku rozwiązał ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak poziom oleju jest na maksa utrzymuje się taki sam od wymiany do wymiany ;) dziś rano była cisza zapalił normalnie podejrzewam, że przyczyną mogło być to, że poprzedniego wieczora zdążyłem tylko przejechać spod domu do garażu na zimnym silniku i od razu zgasiłem może dlatego koło odezwało się następnego ranka (niedobór smarowania) wczoraj trochę pojeździłem i dziś rano była cisza

 

Dodano: 14 gru 2011 - 07:45

diagnoza serwisowa KZFR do wymiany :D czyli nic producent nie zaradził i następny model ma kłopoty z KZFR ;) co za badziew!!! ;) wcześniej odzywał się co kilka tygodni teraz już prawie codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje miałeś standardowa 2 letnią. Ja z nimi walczyłem jak był na gwarancji to upierali się że to nie kzfr dopiero po pokazaniu kilku filmików z tego jak odpala auto i wielu kutniach mi je wymienili ale i tak musiałem za olej zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od razu w ASO stwierdzili, że trzeba samochód zostawić na noc żeby zobaczyli bo to zapewne jest KZFR, jestem już po gwarancji była standardowa 2 lata, na dzień dobry zaproponowali mi 40% rabat, ale jeszcze z RP będą negocjować więc po nowym roku się okaże zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Daj znać co i jak zrobili Ci w serwisie już p gwarancjii jaki to był koszt, bo i u mnie co prawda przebieg trochę większy, ale i 3 razy w przeciągu 4 dni odezwało się najprawdopodobniej KZFR przy odpalaniu na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie przestałem się przejmować gdy zrobiło sie cieplej i auto szybciej się nagrzewa KZFR ucichło nie odezwało się juz ze dwa miechy, jak zacznie warczeć za każdym razem to sie tym zajmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

 

Odświeżam ten temat aby zapytać użytkowników Megi III z silnikiem 1.6 16V 110KM jak tam wygląda sprawa KZFR w ich samochodach. Od ostatniego postu minęły prawie 3 lata, więc pewnie więcej użytkowników mogło mieć lub nie potencjalnie problemy z KZFR.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Interesuje mnie na ile awaryjny jest ten element (w porównaniu np. do KZFR z MII, gdzie jak wyszukałem na forum było z tym sporo "przebojów") i czy jeśli przez ostatni rok potencjalny charakterystyczny objaw "zużycia" się KZFR wystąpił może max 2 razy to czy jest sens je wymieniać na nowe? Pisząc objaw mam na myśli "traktorowe" uruchomienie silnika, które trwa ze 2 sekundy po czym wszystko wraca do normy z pracą silnika (brak innych objawów, obroty stabilne, mocy nie brakuje). Zaznaczę, że ten objaw pojawił się tylko przy dłuższym postoju (ponad 2 dni).

<><><><><><><><><><>><><><><>

Nie będę ukrywać, że pytam, bo chciałbym wymienić rozrząd i zastanawiam się, czy warto ponosić dodatkowy koszt na wymianę KZFR.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pytanie też na ile nowa część będzie bardziej wytrzymała od poprzednika... czy Renault poprawiło jakość wykonania tej części?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Proszę mnie też upewnić, bo znajduje sprzeczne odpowiedzi... wymiana KZFR wiąże się też automatycznie z wymianą oleju?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi ;) Jednocześnie witam na forum :)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniło się nic. Renault dalej nie chce przyznać się do błędu. Wymienia kzfr z rabatami, promocjami czy jak sobie jeszcze to nazywają. A cha, i każdy przypadek w Megane III albo innym Renault z silnikiem K4M to "pierwszy w Polsce". Jaki bubel był - taki bubel jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W mojej Megance III 1.6 2010 (przejechane 100.000km) chyba też pojawiły się objawy ZFR. Podczas odpalania po nocy, w temperaturze koło zera i przy większej wilgotności pojawia się charakterystyczny chrobot przy odpalaniu i czasami trzeba ją odpalić po raz drugi bo po po pierwszym nie zaskoczy. Pojawiło się to od czasu ochłodzenia, ale co ciekawe przy mrozie i przy wyższych temperaturach jest cicho. Rozrząd wymieniałem we wrześniu, olej w kwietniu zeszłego roku. Jak myślicie czy to jest na pewno KZFR do wymiany czy może jeszcze trzeba zwrócić uwagę na coś innego?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!