Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oświetlenia rejestracji na LED


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę jednak przyznać panowie że wina nie leży w samych diodach itp. Megane ma cholernie kiepską instalacje elektryczną. W hyundaiu od roku nie przepaliła się żadna żarówka ani dioda ... Co w Megane było na porządku dziennym czyli wymiana żarówki w reflektorze z raz w miesiący i z jedna w tylnej lampie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w scenikach też żarówki często się palą. IMHO to wina alternatora.

zauważyłem, że jak odpalam na wyłączonych żarówkach (w związku ze światłami do jazdy w dzień mam tryb AUTO), to czas działania żarówek znacznie się wydłużył. najczęściej przepalały się przy rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, coś jest nie tak z alternatorem w renaultach, że przy rozruchu mocno skacze napięcie. Dlatego najlepiej odpalać silnik bez włączonych świateł mijania i postojowych diod i będą długo świeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam megankę to zawsze odpalam na wyłączniku w pozycji załączonej światła. I do tej pory żarówki H7 w przednich reflektorach wymieniałem 2 razy w ciągu 3 lat, raz żarówkę postojową przednią oraz 2 żarówki 21/5W od mijania i stopu w tylnich lampach. Wymieniłem także na diody oświetlenie tablicy rejestracyjnej, kupne wytrzymały około 3 miesięcy, potem złożyłem po 2 diody na 3V plus odpowiedni rezystor (sam dobierałem i zmontowałem w całość) i układ świeci już od 9 miesięcy i nic się nie dzieje z diodami. Przyczyna przepalania się oświetlenia diodowego jest zły dobór napięcia do obliczenia jaki powinien mieć wartość rezystor. I zamiast do obliczeń przyjąć 15V to "producenci" takiego oświetlenia przyjmują 12V. I przez to dobierany jest inny rezystor i przy wyższym napięciu niż 12V diody się przepalają z czasem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opinia że H1 się przepalają od uruchamiania w pozycji załączone to raczej nie do końca prawda. W 1998 r. zaczęła się moja przygoda z samochodami wyposażonymi w żarówki H1 (Ford Fiesta w domu od nowości), tam nie dało się stacyjka wyłączać świateł, wiec siłą rzeczy odpalało się na wyłączonych i leciały zarówki. Później kolejno: Focus II (ten sam patent i przepala jak przepalał od 2006 r.), Scenic IIphII od 2007r. odpalanie na włączonych na stałe światłach (pozycja załączone na stałe) i spala mniej więcej raz na 3-5 miesięcy 1 żarówkę (w dwóch samochodach tak mam), Scenic IphII mialem go 3 lata i odpalany bez włączonych świateł, żarówki przepalał podobnie. Clio IIIphI analogicznie jak Scenic IIphII, Thalia IphII jak Scenic I. Wszystko samochody będące w mojej rodzince i H1 tak się zachowuje, podejrzewam że taki juz urok tych żarówek że lubia sobie paść. Wcześniej, i w międzyczasie miałem jeszcze samochody z żarówkami H4 (w tym Volvo w wersji skandynawskiej gdzie nie dało się wyłaczyc swiateł na 0 tylko ewentualnie do pozycyjnych) i az tak często się nie przepalały.

 

Jezeli post nie na miejscu to prosze go ewentualnie podrzucić do tematu przepalajacych sie żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Mam pytanie odnosnie zarowek C5W podswietlenia tablicy- jakiej dlugosci sa te zaroweczki ? bede wdzieczny za pomoc, bo nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a w zwykłych reflektorach macie żarówki ledowe czy zwykłe? bo mi facet od którego kupiłam samochód proponował wymianę żarówek na ledy,( oczywiście odpłatnie i to wcale nie tanio), ale nie wiedziałam co i jak więc odmówiłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ciach

zauważyłem...może postaram się zakombinować z czymś takim: http://moto.allegro.pl/modul-3xled3528-bialy-cieply-0-3w-ip65-wodoszczeln-i2916500766.html

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

 

5.13 - cytowanie

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak wyciągnąć klosze od lamp na tablicy rejestracyjne? Dziś, lekko próbowałem nic na siłę, po prawej stronie widzę zaczep, wkładam śrubokręt i próbuję podważyć lekko,a ale klosz wysuwa się dosłownie na milimetr. Wokół kloszy mam gumę. Nie chce nic uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!