Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam.

Mam możliwość wymiany standardowego radia w mojej megi na take z bluetooth. Pytanie czy wszystko będzie pasowało.

no chyba bedzie pasowac (w sensie ramek i złączy) ale jak wyglada sprawa mikrofonu?

Co do mikrofonu to nie wiem muszę sprawdzić. A czy moduł bluetooth jest w samym radiu czy może jest schowany gdzieś oddzielnie

To jeszcze jedno pytanie. Czy muszę zmieniać wyświetlacz od radia

a fakt - tam jest inny wyświetlacz :-( - było to już gdzieś na forum przerabiane -> zerknij sobie tutaj

OK dzięki. Zobaczymymy jak to wyjdzie i czy zadziała. Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-03-07, 14:03 ]

Jeszcze jedno. Jak wyjmuje się to fabryczne radio? Ktoś próbował?

Zadziała i nie zadziała. Nowe radio musi być "czyste". Tzn nie może być zdemontowane z innego auta z niewyzerowanym VIN'em inaczej CLIP nie pozwoli Ci zakodować radia. To samo tyczy sie wyświetlacza ponieważ radio nie ma bezpośredniego podłączenia do sieci CAN pojazdu. Wyświetlacz jest dla niego gateway'em pomiędzy siecią CAN auta a CAN multimedia. Bluetooth jest w radiu. Mikrofon musisz poprowadzić sobie samemu. Instalacja fabrycznie idzie prawa strona (po stronie pasażera).

Złącze jest takie samo ISO2 czyli Fakra.

Napisano (edytowany)

Witam. Może odświeżę temat. Posiadam Radiosat R01 czyli najprostszy model. Chciałbym wymienić na Alpinę np. może taką:

http://www.alpine.com.pl/produkty/product-singleview/cd-head-units/cde-126bt.html lub

http://www.alpine.com.pl/produkty/product-singleview/cd-head-units/cda-117ri.html

Podobno jest do Megane III interfejs czy jak to się zwie : APF-S103R

Dokładna tabela tutaj: http://www.alpine.com.pl/fileadmin/PDF/support/all_countries/Application_Charts/2010/Application_Chart_SWRC_2010_EN.pdf

lub taki interfejs: APF-D102RE-tylko, że nie jest napisane czy do Megane III

Czy może mi ktoś powiedzieć czy będzie współpracował jednocześnie sterowanie pod kierownicą i wyświetlacz.

Proszę się nie rozwodzić co do tego że to kosztuje, że nieoryginalne, chodzi mi o funkcjonalność systemu.

Pozdrawiam

Jarek

Edytowano przez bobo

Ja ci tylko doradzę abyś z tych dwój radyjek wybrał CDA-117Ri :) bije na głowę to CDE.

Napisano (edytowany)

Witam

Odnośnie interfejsów do Megane III. Na chwilę obecną są tylko takie, które umożliwiają sterowanie z oryginalnego pilota. Te które obsługują też fabryczny wyświetlacz -jeszcze takich nie ma.

Mam pytanie: czy ktoś ma zamontowany interfejs i wymieniał radio na niefabryczne. Jak to działa. Proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Jarek

Edytowano przez bobo

Kiedyś byłem zainteresowany wstawieniem radia Sony i owego czasu na stronie Renault.pl były w akcesoriach proponowane zestawy- konwertery do podłączenia radia Sony, Pionier z wyświetlaczem fabrycznym oraz miały te owe interfejsy możliwość sterowania radiem za pomocą fabrycznego pilota. A o dziwo teraz nie mogę tego znaleźć na stronie Renault.pl

Więc na pewno interfejsy do podłączenia wyświetlacza istnieją. Z powodzeniem na rynku były stosowane do Megi I i Megi II

Witam serdecznie.

Odświerzę trochę kotleta... Bo także mam chęć wymienić radio, i tak naprawdę na ten temat jest dużo postów, ale mało konkretów...

Chyba że nie radzę sobie z opcją "szukaj"...

A więc by wymienić radio na takie z BT portzebuję:

1. radio

radiobt.jpg tyradifjf.jpg

2. wyświetlacz

wywietlacz.jpg

3. umiejętności manualne

4. mikrofon do BT - czy ktoś wie jak to wygląda?, gdzie znajduje się oryginalnie?, gdzie coś takiego można kupić?, i czy da się ewentualnie czymś zastąpić?

5. ewentualne okablowanie? posiadam radio R01 i pewnie okablowanie nie będzie pasować...?!

6. sterowanie przy kierownicy... jeśli ewentualnie dałoby się przebrnąć przez punkty 1 - 5 to rozumiem że muszę także wymienić pilot przy kierownicy na taki z słuchawką?

Proszę serdecznie o podzielenie się tajjemną wiedzą na temat takiego przeszczepu... :)

Okablowanie jest to samo jest inna komunikacja pomiędzy wyświetlaczem a radiem, nie wiem jak wyglada to w megane ale w sceniku musiałem trochę pogrzebać w liczniku ( radio wyświetla się w liczniku )

Sterowanie w kieroniwcy nie musisz zmieniać , nie będzie działao wybieranie głosowe reszta działa

Mikrofon kompletny wraz z kablami dziś kupiłem na allegro 100 zł

koledzy,

wiem już co potrzeba z powyższych postów, a co z adaptacją do samochodu?

powyżej kolega napisał że jeśli radio będzie z innej megi (a nie nowe) to nie zadziała. ja megi III będę miał od poniedziałku. dotychczas jeździłem II i tu był tylko kod do radia i można było swobodnie przekładać

czy ktoś to zrobił już do końca? części kupowalbym chętnie w allegro wiec na pewno nie będą nowe. czy da się to zrobić?

piotr

Zamieieniałem radia i to nie raz , wystarczy klepnąć kod i już śmiga

Ja u siebie zmieniałem cały komplet ze zwykłego radio z BT na radio z wyświetlaczem od Navi. Wklepałem tylko KOD i poszło.

Jak chcesz to mam na sprzedaż moje poprzednie radio z BT (plus kod do radia) do tego mozaikowy wyświetlacz + pilot przy kierownicy (musisz wymienić aby mieć guzik od wybierania głosowego). Wszystko z jednego kompletu, wiec będzie działać w 100 procentach. Cena na PW. Musisz załatwić sobie tlko mikrofon- można użyć każdego mikrofonu pojemnościowego. Jak jesteś z okolić WLPK to montaż gratis.

RADIO SPRZEDANE.

Edytowano przez Woytus

Mikrofon musi mieć wzmacniacz bez tego prawie nic nie słychać , fabryczny też ma wzmacniacz i regulacje czułości

Mikrofon jest podłączony bezpośrednio pod radio, nigdzie po drodze na schemacie elektrycznym nie ma wzmacniacza kolego. Skąd masz takową informację??

Mnie również zainteresował temat wymiany radia. Jedynej rzeczy której mi brakuje w mojej megance, to bt.

Mam nawigację, czy oprócz radia muszę wymienić rówież wyswietlacz?

A zakładał ktos w ogole radio ogrginalne do wersji Generation? Do nie wiedzących fabrycznie nie ma tam radia....

Wzmacniacz jest w obudowie mikrofonu, do mikrofonu idą 3 kable masa plus i sygnał, miałem rozebraną obudowę od mikrofonu i tam wsio siedzi ( łacznie z pr do regulacji czułośći )

Mikrofon jest sprzedawany jako całość dlatego nie ma nic na schematach.

Przerabiałem ten temat i sam mikrofon pojemnościowy nic nie da musi być wzmacniacz, łatwo to sprawdzic podłącz zwykły mikrfon do złacza radia albo po prawej stronie jak zaczyna się słupek a konczy kokpit jest złączka kablia mikrofonu

Dodano: 14 sie 2012 - 07:47

Myślę iż nie powinno być problemu wiązka kabli ( jak nie będzie ), manetka przy kierownicy i ewentualny flash licznika jak nie będzie widział radia

W Megane III nie trzeba traktować Clipem licznika aby działało radio. Radio ma osobny swój wyświetlacz.

Fakt nie zwróciłem uwagi iż to Megi

W Scenic III clip nic nie da , tylko grzebanie w eepromie licznika, flash online też nic nie da

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się