Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście kolory się zgadzają, dorobiłem przedłużenie przewodów mikrofonu i wszystko działa, sprawdzone. Zostało tylko ułożenie przewodów i zamocowanie mikrofonu w podsufitce..... i ustawienie zegara który mnie denerwuje tym miganiem...:lol:

Edytowane przez Tom_myPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich!

Wymieniłem oryginalne radio w Megane III na Pionka DEH-80PRS.

Mam pytanko odnośnie włączania radia.

Czy da się tak zrobić, aby radio włączało się automatycznie po włożeniu karty (bez odpalania silnika), a wyłączało po jej wyjęciu?

Coś jak pozycja ACC I w autach z normalnym kluczykiem?

 

W tej chwili mam podłączone tak, że radio włączam i wyłączam ręcznie. No i wkurzające jest to, że na postoju radio wyłącza się samo po 5 minutach.

Czerwony przewód od radia mam podłączony pod pin 10 w kostce samochodu (zasilania zabezpieczone czasowo).

 

Podłączałem też czerwony od radia pod pin 16 (sygnał aktywacji multimedia), ale wtedy jest jeszcze gorzej.

Żeby włączyć radio na postoju, trzeba odpalić silnik, po wyłączeniu silnika radio co prawda gra, ale wyłącza się po otwarciu drzwi!!!

Nie wiem co oni w tym Renault wąchają, ale w życiu bym czegoś tagiego nie wymyślił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam !

 

Posiadam nowe radio to z wejściem USB i AUX na przednim panelu, chciałem je wymienić bo oryginalnie było to radio z wystającymi pokrętłami ale mam problem bo wejścia kostek do podłączenia są o innym kształcie. Proszę o pomoc jak mam podłączyć to radio ? Czy są jakiś przejściówki ?

Posiadam renault megane 2010r z fabryczną nawigacją.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie ..napiszę w tym temacie gdyż jest tutaj dużo informacji dotyczących mikrofonu . Kupiłem mikrofonik w serwisie ale nie bardzo wiem w którym miejscu go zamontować.Proszę tych którzy maja coupe o wstawienie jakiegoś zdjęcia...

Ze zdjęcia zamieszczonego kilka postów wcześniej wynika że pomiędzy lampką a szybą...u mnie jednak ta odległość nie jest taka duża jak na tym rysunku

post-1723-0-51835700-1386063975_thumb.jpg

a może zrobić to trochę dalej..głębiej jak jest np. w lagunie...zresztą najpierw zrobię jakieś próby akustyczne :)..

ale dziurę w podsufitce zrobić muszę

post-1723-0-50986500-1386064403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam panowie to mój pierwszy post na forum i z tej okazji chciałbym wszystkich powitać.

Po wielu latach jazdy Hondą Civic przyszedł czas na zmianę i wybór padlł na meganeIII z 2011r kombi.

Chcę odrazu zainstalować zestaw głośnomówiący posiadam radio faryczne bez BT. I w zwiazku z tym mam prośbę:

1. jakie radio do tego modelu na alledrogo są pewnie 3-4 rodzaje więc najlepiej wybrałbym takie z identycznymi kostkami co mam w tym starym radiu macie jakieś dane które ma identyczne (model)?

2. sprawa mikrofonu - Rozumię że jak wyciągnę radio i bedą podpięte kable do bialej kostki to mikrofon mam i pełne okablowanie?

3. trzecia sprawa wyświetlacza jaki to jest konkretnie "mozaikowy" pod jaką nazwą mam go na aukcjach szukać?

z gory dzięki za odp

pozdrawiam

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofonu na pewno nie będzie, będzie kawałek instalacji do prawego słupka przedniej szyby, radio jakie kolwiek od Megane III Scenic III, Wyświetlacz musi być A3 (z tyłu na naklejce)

Trochę dużo z tym zachodu a jaka jest jakość rozmów przez taki zestaw? Może miał ktoś z was Parrota CK3100 dla porównania.

Czy gniazda w wyświetlaczach "A2" a "A3" są kompatybilne z wtyczką?

Czy do manetki przy kierownicy należy pociągnąć dodatkową instalację do wybierania głosowego czy jest zrobiona?

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!