Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - źle działające elektryczne szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie. Pow wymianie akumulatora elektryczne szyby działają skokowo, tzn. Po wciśnieciu zamknięcia bądź otwarcia szyby jest ona przesuwana kilka cm. I tak trzeba kilka razy zanim dojdzie do końca. Przypomne jeszcze że akumulator ześwirował tzn. zaczęło cykać w okolicach bezpieczników no i go wymieniłem.

 

Co może być przyczyną i jak by się tego pozbyć??

 

Pozdrawiam

 

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprogramowales szyby po wymianie aku? pewnie nie, jak nie to tak:

 

1. szyby na sam dol, trzymajac caly czas guzik i jak szyba bedzie na dole to jeszcze chwilke potrzymac guzik

2. pociagnac guzik, szyba jedzie do samej gory i tez przytrzymac (NIE PUSZCZAJAC GUZIKA PO DRODZE ANI PO ZAMKNIECIU) zamknieta szybe jeszcze z jakies 3 sek.

 

po tym mechanizm bedzie wiedzial jaki ma zakres dzialania. to samo robi sie z ukladem kierowniczym, tez trzeba go skalibrowac!, TU opisalem ta procedure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprogramowales szyby po wymianie aku? pewnie nie, jak nie to tak:

 

1. szyby na sam dol, trzymajac caly czas guzik i jak szyba bedzie na dole to jeszcze chwilke potrzymac guzik

2. pociagnac guzik, szyba jedzie do samej gory i tez przytrzymac (NIE PUSZCZAJAC GUZIKA PO DRODZE ANI PO ZAMKNIECIU) zamknieta szybe jeszcze z jakies 3 sek.

 

po tym mechanizm bedzie wiedzial jaki ma zakres dzialania. to samo robi sie z ukladem kierowniczym, tez trzeba go skalibrowac!, TU opisalem ta procedure.

To i ja się podepnę pod temat: Czy w Megane I ('96 rok) wyżej opisana procedura uczenia szyb obowiązuje ? Nie wiem dlaczego, ale prawa szyba (po stronie pasażera) nie opuszcza / podnosi się automatycznie, trymając przycisk wszystko działa cacy.

 

Lewa szyba normalnie się opuszcza.

 

A może prawa szyba nie jest "automatyczna" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, zna ktoś kolejność kolorów kabelków z przełącznika szyb? Rozpadła mi się kostka z przełącznika od strony kierowcy przód. Jak podniesie się panelik to w kostce potrzbuję kolejność kabelków. W schematach elektrycznych nie ma kolorów. Błagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schematach elektrycznych nie ma kolorów

Jak niema jak są. Należy czytać dokumentację dołączoną do schematów
Kolory przewodów

• Podstawowe stany elektryczne to:

 

Czerwony + 12 V przed włączeniem zapłonu

Żółty + 12 V po włączeniu zapłonu

Niebieski Obwód świateł postojowych lub ierunkowskaz6w

Czarny Stała masa

• Używane są również następujące kolory do oznaczenia pozostałych przewodów i złączy; Biały, Niebieski, Bezowy. Kryształowy, Szary. Żółty, Brązowy. Czarny, Pomarańczowy, Czerwony, łososiowy, Zielony, Fioletowy.

 

BA Biały

BE Niebieski

BJ Bezowy

CY Kryształowy lub Biały

GR Szary

JA Żółty

MA Brązowy

NO Czarny

OR Pomarańczowy

 

RG Czerwony

SA łososiowy

VE Zielony

VI Fioletowy

• + rozrusznika. masy zalączane, zmiany polaryzacji nie sa. podstawowymi stanami elektrycznymi.

• Urządzenia zabezpieczające {bezpieczniki i bezpieczniki termiczne) nie zmieniają stanu elektrycznego przewodów.

• Wiązki przewod6w dostarczane z urządzeniami nie zawsze podlegają tym regułom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy które podlinkowałeś posiada. Chodzi mi o to, że kolory w schematach są inne niż u mnie w autku. Może ktoś zapoda zdjęcie? Kabelki jakie mam to:

3mm żółty, 0,5mm żółty, 2 razy 0,5mm czarny, 2mm brązowy, 2mm szary, 3mm czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś uważnie czytał to wiedział byś, że

3mm żółty, 0,5mm żółty, 2 razy 0,5mm czarny, 2mm brązowy, 2mm szary, 3mm czarny.

Będziesz odpalał auto na tych kabelkach :l:

Nie wiem jakie masz schematy, jest kilka wersji zależnie od roku produkcji. Dlatego bardziej zwracał bym uwagę na nr pinu, a nie na kolor przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!