Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia fotela kierowcy od airbagów


Rekomendowane odpowiedzi

Ta niebieska wtyczka  jest od napinacza pasa (druga niebieska  jest do bocznej poduszki fotela, więc raczej za daleko). Czarny czujnik nie ma wpływu na kontrolkę airbaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 27.07.2013 o 11:51, Darek23 napisał:

Witam Panowie. Też mam ten PROBLEM z wtykiem od położenia fotela. U Mnie chyba nie idzie go podłączyć bo mam coś wyłamane, tak Mi się zdaje. Moje pytanie jest takie czy jak nie będzie podpięty ten kabel to coś się może stać ??? Proszę o rozsądną odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie poza tym, że w razie wypadku w kierownicy zawsze odpali poduszka o dużej objętości. Problem może wystąpić gdy za kierownicą będzie siedziała osoba z fotelem przysuniętym blisko kierownicy i wtedy powinna wystrzelić poduszka o mniejszej objętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam , mam pytanie czy jak ten czujnik położenia wału jest nie przypięty tylko sobie wisi pod fotelem to będzie wywal błąd na desce check airbag ? Czy szukać innej przyczyny ? Choć komputer pokazał błąd df065 i niby ten błąd odpowiada za czujnik położenia fotela ale aż nie chce mi się wierzyć , ze tylko przymocuje kostkę i będzie wszytko dobrze.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma wpiętą wtyczkę to może sobie leżeć na podłodze i błędu nie będzie. Warunkiem jest sprawność czujnika, powinien pokazywać rezystancję albo 100 Ohm albo 400 Ohm w zależności czy ma wciśnięty przycisk. Wypiąć czujnik i miernikiem sprawdzić jaki ma opór. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 07:15, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

A jak nie da się wypiąć czujnika pytam tak hipotetycznie to sprawdzenie pewnie będzie na wyjętym fotelu tak ? Czy jest jakaś inna metoda sprawdzenie tego czujnika żeby nie wyciągać fotela. I kolejne pytanie jak okaże się , ze czujnik nie działa a tak jak wyżej pisałem nie jest wpinany to jak go naprawić? Odcinając kable i lutujac z nowym czujnikiem ? Przepraszam za takie pytania ale jestem w takich sprawach laikiem i chciałbym spróbować zrobić to samemu… Pacjent to Renault scenic 2 z 2007r 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrew85 napisał:

A jak nie da się wypiąć czujnika pytam tak hipotetycznie

Czemu nie da się wypiąć? Proste jak sznurek w kieszeni?

3 godziny temu, Andrew85 napisał:

Czy jest jakaś inna metoda sprawdzenie tego czujnika żeby nie wyciągać fotela

Można sprawdzić interfejsem jakie wartości są odczytywane. Wiąże się to z zakupem przynajmniej odpowiedniego ELM 327 i instalacji programu np. ddt4all.

Czujnik wymienia się poprzez wyjęcie z niego wtyczki i podłączenie tej wtyczki do drugiego czujnika, naprawdę nic trudnego. Trudniej jest umieścić go w odpowiednim miejscu w szynie fotela.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy się dobrze rozumiemy albo ja mam dziwne fotele :) u mnie jest ten czujnik który sobie wisi a wychodzi on z wiązki kabli pod fotelem i tam nie ma żadnej kostki żeby go odpiąć i wyciągnąć na zewnątrz. Inwestować w programy nie będę , znajomy ma Clipa czy jak to zwał , bo to on nakierował mnie na problem czujnika ( wyskoczył błąd df065). Kolejna dla mnie zagadka to nie mam pod fotelem tego elementu co powinien czujnik po nim przesuwać się. Wrzucam zdjecie poglądowe żeby było wiadomo o czym pisze. 

291E6E61-D528-47AA-82E2-CE036462B10E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten czujnik. Powiem szczerze tak, chyba z sześć lata temu jak go wyjmowałem z prowadnicy to nie zwróciłem uwagi czy można go wypiąć z instalacji. Zazwyczaj wszystkie elementy elektryczne mają gniazda i wtyczki do nich. Tu głowy nie dam uciąć bo równie dobrze może być podpięty do wtyczki głównej podsiedzeniem. 

Mam zdjęcie czujnika z swojego SC III i tam widzę kable zatopione żywicą w czujniku. Wymina polegałaby na przecięciu kabelków i ponownym zlutowaniu, biegunowość nie odgrywa żadnej roli. Można też wypiąć poszczególne piny ze zbiorczej wtyki pod fotelem kierowcy.

Na zamieszczonym zdjęciu widać czujnik wypięty z szyny z zatopionymi kabelkami.

Podobny temat https://megane.com.pl/topic/30812-czujnik-położenia-fotela-kierowcy-od-airbagów/

 

20180312_100722.thumb.jpg.ee1e416d7c0a0bfbbaebf831baf15cbc.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się , ze czujnik jest sprawny. Pokazuje wartości na włączanym guziku 400 a na wyłączonym guziczku 100 takie same radości jak na zdjęciu. Błąd który pokazał mi na komputerze to błąd o nr df065 a ten nr odpowiada za czujnik położenia fotela chyba , ze szukam zle i powinienem coś innego sprawdzać , bo pod tym kodem kryją się inne jeszcze rzeczy. Na ta chwile rozkładam ręce i nie wiem co robić ? Ma ktoś jakiś pomysł ?

5169E422-B5F9-4A81-8E26-AB979147FD0B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrew85 napisał:

Pokazuje wartości na włączanym guziku 400 a na wyłączonym guziczku 100

Sprawdzałeś co odczytał komputer czy normalnie miernikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten problem , ze ja nie nam kostki tylko z wiązki kabli wychodzą dwa czarne przewody i połączone sa z czujnikiem. Kostki tam nie ma , pytanie gdzie można teraz sprawdzić te wszystkie wartości albo co trzeba zrobić by błąd zniknął… Rozbierać i sprawdzać sterownik ? Jest to dość dziwne , bo powinno wszystko być Ok skoro czujnik pokazuje dobre wartości tak jak na zdjęciu powyżej ( 400 i 100 ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz pod fotelem kierowcy czarną kostkę. Do niej do pinów 3 i 4 prowadzą dwa czarne kabelki z czujnika. Pewnie w tej kostce nie łączy. Odkręć śruby od fotela, uchyl go do tyłu i będziesz miał ładne dojście do tej kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!