Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megan 1.5 dci zawór podciśnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Forum,jest to mój pierwszy post.

Mam pytanie do użytkowników meganek 1.5 dci ale najpierw krótki opis co mi się przydarzyło.

Ostatnio do komory silnika dostało się jakieś zwierze prawdopodobnie łaska i przegryzła wężyki z jakiegoś czujnika lub zaworu który znajduje się obok akumulatora, mechanik u którego byłem założył nowe i z tego czujnik lub zaworu (jak to tam się nazywa) zdemontował plastykową osłonę i coś pokręcił i du.a autko bez ducha i jeszcze zapalał się komunikat INJECTION A CONTROLER gasł dopiero po ponownym uruchomieniu autka,teraz po długich regulacjach tego czujnika autko śmiga aż miło do 4tyś obrotów przy 4tyś obrotów zapala się komunikat INJECTION A CONTROLER i gaśnie jak obrotomierz spada poniżej, pytanie czy można jakoś ten czujnik wyregulować czy może być to coś innego

Edytowane przez mrozik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to elektrozawór regulacji ciśnienia doładowania. Steruje on zaworem regulacji ciśnienia umieszczonym bezpośrednio przy turbo. Widocznie mechanik go rozregulował i stąd ta du.a Nie sądzę by go można było tak na oko prawidłowo ustawić. Pytanie, po co w nim grzebał skoro można było tylko wymienić uszkodzony wężyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik który tam grzebał po próbnej jeździe stwierdził że autko nie chodzi tak jak powinno i zaczął regulować ten zawór i tak to spaprał. Ok jak to jest elektrozawór to jak go można wyregulować,czy podłączenie do kompa coś da, czy trzeba liczyć się z zakupem nowego, bo ci ala mechanicy u nas to czarna magia,już nie mają pomysłu,prędzej by pan Miecio naprawił. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!