Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem silnika po długim postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

RENAULT MEGANE II 2003r. 1.6 16V benzyna.

Potrzebuje pomocy, bo mechanicy mnie nerwowo wykończą, a już niedługo wymienię pół silnika, a problem jak był tak jest i już tak jeżdżę z tym 3 miesiące od mechanika, do mechanika.

Problem mojej megany polega na tym, że z rana po nocy lub dłuższym postoju (około 8 godzin) nie mogę uruchomić silnika. Silnik uruchamia się za drugim razem lub za trzecim. Najlepiej widać to na filmiku:

Do tego w ostatnim czasie zauważyłem, że podczas jazdy zaczyna szarpać silnikiem np. jazda 70 km/h lekkie dodanie gazu zaczyna szarpać silnikiem tak jakby się dławił.

Ostatnio mechanik sprawdził lub wymienił:

- wyczyścił i adaptował na clipie przepustnice,

- sprawdził cewki,

- wymienił na nowy czujnik położenia wału korbowego,

- wymienił na nowy czujnik temperatury cieczy chłodzącej,

- wymienił na nowy czujnik temperatury powietrza,

- wymienił na nowy regulator ciśnienia paliwa,

- sprawdził ciśnienie pompy paliwa - 3,5 bara.

 

Problem pozostał, dalej jest problem z uruchomieniem po dłuższym postoju auta. Jeśli ktoś miał podobny problem i poradził sobie z nim prosiłbym o pomoc.

 

 

Pozdrawiam,

Jacek B.

 

 

Pewnego razu megi pokazała mi na wyświetlaczu komunikat po francusku:

Panne capteur temp. Eau carburant

Edytowane przez bolus_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj taki myk. Włącz stacyjkę, odczekaj 3-5s (aż pompa paliwa pod pompuje benzynę), włącz zapłon (czyli uruchom silnik).

Panne capteur temp. Eau carburant

Sprawdź poziom cieczy chłodzącej (najlepiej odkręć korek i porównaj poziom z zewnątrz i od środka zbiorniczka).

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten myk był już sprawdzany. Było podejrzenie przez mechanika, że paliwo cofa się z silnika do zbiornika, że pompa daje nieprawidłowe ciśnienie. Także, tek myk jest znany <piwko>:notacrook:.

Sam już nie wiem co jeszcze można było by wymienić, ewentualnie sprawdzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczęsne koło KZFR zostało wymienione rok temu, ale objawiało się grzechotaniem przy rozruchu, nie było problemów przy uruchamianiu silnika. Co do czujnika położenia wałka rozrządu, był mierzony i niby jest sprawny... ale nie jest powiedziane, że nie będzie wymieniony na nowy. Jutro auto oddaje do mechanika, ma Clipa, może On coś doradzi i być może znajdzie usterkę, jak na razie paru mechaników poległo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w Megane 1.6 16V benzyna nie ma przepływomierza tylko regulator ciśnienia paliwa, sugerowałbym sprawdzenie wtrysków, lub dolanie płynu do ich czyszczenia, sprawdzenie przepustnicy, i spróbowałbym wymienić pompę paliwa, bo koszt stosunkowo niewielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest metoda sprawdzenia wtryskiwaczy tzw.test przelewowy, są filmiki na necie, gdyby lały wtryski miałbyś większe spalanie, ale czy miałoby to wpływ na ranne odpalanie :applause: z kolei przypadki 'zapiekania' wtryskiwaczy wystepują 'na gazie', wg mnie pewnie pompa nie trzyma paliwa(paliwo cofa się z układu) skoro odpalasz z 2-gim czy 3-cim razem tzn. wszystko masz prawie sprawne, a jedynie układ zasilania paliwem trochę szwankuje, tak na logikę... ewentualnie próbowałeś minimalnie przygazować w momencie odpalania, dosłownie 1-2mm wcisnięty pedał gazu?

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pompa paliwa była sprawdzana w serwisie podłączyli pod urządzenie i daje 3,5 bara, tyle ile mówi instrukcja. W serwisie,stwierdzili że pompa sprawna. Regulator ciśnienia paliwa został wymieniony na nowy także regulator odpada.

Zauważyłem, że są dni, że auto odpala normalnie, zrobiłem eksperyment zostawiłem auto w garażu i rano odpaliło bez problemu jak zawsze, za pierwszym razem. Wniosek jaki mi się nasunął... wilgotne dni, auto ma problem z odpaleniem, suche odpala bez zarzutu, być może to moje dziwne spostrzeżenia, być może może ma to coś wspólnego. Czujnik ciśnienia powietrza ?? Może mieć coś z tym wspólnego ??

Pozdrawiam,

Dziękuje za podpowiedzi.

Wyciągnąłem wężyk paliwa od listwy wtryskowej. Paliwo nawet nie syknęło... dosłownie chlupnęło i koniec?? Czy to jest normalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Świece są wymienione na nowe to już jest drugi komplet, mechanik podejrzewał, że z nowymi świecami jest coś nie tak, dlatego kazał kupić nowe świece więc tak zrobiłem. Przewodów WN z tego co wiem megi nie ma, idą zwykłe przewody do cewek zapłonowych. Jedna cewka na jedną świece, także 4 cewki. Chce wyeliminować cewki zapłonowe kupiłem 2 cewki, 2 już cewki stare wymieniłem problem pozostał, teraz podmienię 2 następne cewki w celu wyeliminowania cewek.

Dzisiaj poczytałem na Internecie, że ludzie mieli podobne problemy kiedy zniknęła z auta masa. Dzisiaj poprawię masę, wyczyszczę styki...

Te poranne uruchamianie zaczyna już mnie denerwować, nie mówiąc ile już kasy poszło w auto... a usterka dalej nie usunięta...

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pokazuje CLIP w chwili odpalania po pierwszym zgaśnięciu i kiedy auto szarpie ?

Sprawdź zwykłym multimetrem, czy na wszystkie cewki idzie taki sam sygnał i czy nie ma zwarcia na kablach.

Brak problemu z odpalaniem w suche dni (pewnie wtedy też nie szarpie) zdecydowanie wskazuje na problem z elektryką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!