Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem w MEGANE II


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ty mowisz ze po wymianie miales te same objawy, czyli wymieniali drugi raz?????

 

rozrzad chce wymienic przy ewentualnej wymianie tego koła...

Nie, szukali dalej :evil: :-D a cała wymiana rozrządu poszła na rachunek "RP" podem wymienili znowu którąś z lambd i juz do końca jakies 35kkm był spokój.

Rozrząd przy okazji koła zmieniali gdzieś przy przebiegu ok.60kkm - ale zaznaczam, że strzelam z głowy i przebiegi mogły być inne (większa różnica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dodatkowe - czy zmieniali olej przy zmianie koła???

nie kojarzę - zrobili to co się robi przy rozrządzie.

Co do oleju - Renault bardzo chwali sie tym, że olej wytrzymuje 30kkm - u nas dawał radę, więc pewnie go nie ruszano.

 

[ Dodano: 2007-06-29, 12:43 ]

Co już ci wymienili ?? Na jakich zasadach (gwara, płatna usługa) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uparty to jest jeden gosc co sie nazywa doradca techniczny/czy tam jakis taki specjalista ichniejszy od badania i sprawdzania objawow przedstawianych przez klienta... powiedzial ze jak nie zbada cisnienia oleju przy grzechotaniu to sie pod kwitem nie podpisze...

a poprzednio rozpisali mi pieknie liste czesci do wymiany, moze to kwestia tego ze wspomnialem o reklamacji z RP i boja sie zeby RP ich nie scigalo potem za zla diagnoze

 

problem w tym ze jak jest chlodzniej na zewnatrz czyli tak jak teraz, to objawy sie nie pojawiaja (oni sie zaklinaja ze nigdy nie zdarzyl sie przypadek ze grzechoccze na cieplym silniku) i nie mam z czym do nich teraz jechac, bo jesli nawet grzechotanie sie pojawia teraz to tylko na ulamek sek a to dla nich za malo. Wiec z utesknieniem czekam na upaly, bo przy temp ok.30st na zewnatrz grzechotanie mam prawie za kazdym razem...

 

chcialbym naprawde miec to juz z glowy ale goscie sie zawzieli i tyle...

 

inne ASO mam 70km od siebie i to jest filia tego "mojego" wspanialego takze nie chicalbym ryzykowac :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Renault`a

Mam ten sam problem z "klekotaniem" silnika przy uruchamianiu. Zgrzyty występują zarówno przy zimnym silniku (regularnie) jak i przy ciepłym (nieregularnie). Znajomy mechanik powiedział ze problem tkwi w kole zmiennych faz rozrządu. Podliczył mnie na kwotę ok 2 tys zł - przy jednoczesnej wymianie rozrządu. Pojazd ma przejechane dopiero 39 tys km (rok produkcji 2003). Nie zamierzam jednak płacić za wymianę z własnej kieszeni. Nie do pomyślenia jest dla mnie, ze w samochodzie z tak niewielkim przebiegiem dzieją sie takie rzeczy (nie wspomnę o cewkach zapłonowych które niestety musiałem wymienić przy przebiegu 20 tyś.). Dlatego czytając Wasze uwagi na ten temat w możliwym wolnym czasie zawitam u jakiegoś warszawskiego "dilera reno" i rozpocznę batalię. Mam nadzieje, że dla Sornat`a sprawa zakończy sie pomyślnie i podzieli się z nami ta radosną nowiną:-D Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(oni sie zaklinaja ze nigdy nie zdarzyl sie przypadek ze grzechoccze na cieplym silniku)

MOże mają nawet racje :roll: u nas to występowało najczęściej po nocy.

 

Z jednej strony mogą mieć racje, ale Megane II 1.6 16V bez usterki koła faz rozrządu...?? Nie to nie może być!!:-D A może RP skończyło z dofinansowaniem bo stwierdzili że muszą dołożyć do sprzedarzy Renault Megane II faza I 1.6 16V??

Jeszcze raz polecałbym zmiane serwisu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekajcie do przyszlego tyg, zaczynaja sie upaly a jak goraco to w mojej MEG pieknie kolo terkocze, juz ja im pokaze :-D niech tylko zaprotestuja... to sie bedzie dzialo

 

[ Dodano: 2007-07-16, 20:01 ]

dzis dzwonili do mnie z RP z pytaniem co tak dlugo to trwa, to im wygarnalem, podalem nazwiska gosci z ASO itd. itp., a jako ze silnik znowu terkocze to jutro do ASO jade...

gosc stwierdzil ze sa chetni na wspoludzial ale ASO musi o takowy wystapic ze wszystkimi papierami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!