Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem w MEGANE II


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

konkretnie to osobowo nie podadza - zglaszasz telefonicznie na infolinii reklamacje i oni dzownia do Ciebie...

przynajmniej ja tak mialem - pisma nie musialem pisac - musisz miec tylko potweirdzenie z ASO ze stwierdzili taka awarie u Ciebie w aucie...

 

nazwisko osoby ktora do mnie dzwonila podam ci na PW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;-)

Na trasie nie rozwija maksymalnej mocy - to czuć. normalnie potrafił jechać 210 a ostatnio 185 to maks co potrafi. Interesujący jest fakt, że auto wcale nie pali więcej -

 

To dziwne ja mam taką samą Megankę i jak do tej pory udało mi się wykręcić na niej max 195 km/h.. I to z górki :P Jak zrobić żeby bujnąć się do 210 km/h? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, może już było...

Czy zostało już ustalone jakich silników 1,6 16V (seria, rok produkcji) dotyczy ten defekt ?

Ja mam Renatkę z 2004 roku i problem "pełną gębą"...

Czy w fazie II to występuje ? - jesli nie to może RP powinno na swój koszt "upgrade'ować" silniki do bezawaryjnej wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w phase II jest to rozwiazane i podobno te kola ktore teraz wymieniaja sa juz te lepsze - ale to wszystko jest "podobno" i w cuda raczej wierzyc nie nalezy - zobaczymy jak sie moje wymienione bedzie zachowywac - do grudnia jeszcze na naprawe mam gwarancje :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich silników 1,6 16V (seria, rok produkcji) dotyczy ten defekt ?

Chyba nikt tego nie ogłosił. Mój też jest z 2004 r. i najpierw w ASO powiedzieli, że się nie kwalifikuje, a potem RP przyznało 60% kosztów. W ogóle fajny miałem początek roku. W styczniu aku i cewka, potem w marcu koło zmiennych faz, a tydzień później dwie kolejne cewki. Dużo mnie padlina kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj RP "olało mnie cieplutkim moczem" :-x . Dofinansowanie do naprawy - 0,00 zł :shock: >kufa<. ... bo nie ten rocznik, bo kupione we Francji, a nie u polskiego dystrybutora, bo ... coś tam jeszcze. Tak naprawdę to RP jeszcze nigdy mi nie pomogło.

Jakby tak dobrze policzyć to już parę PLNów poszło na ten cód francuskiej motoryzacji (wszystkie cewki, półoś, aku, poduszki silnika, łożyska, zawieszenie, termostat, UCH itp.). Dochodzę powoli do wniosku, że wybór tej marki nie był moim najlepszym pomysłem :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wszystkie cewki - OK ten typ tak ma.

- półoś, łożyska, zawieszenie - jak każde auto, po pół roku, góra roku od sprowadzenia. Auto jeździło po dobrych drogach, a tu nagle poligon. W każdym aucie padaja.

- akumulator - na tyle odbiorników prądu ile jest w tym aucie to 4 wiosny to i tak dobry wynik.

- poduszki silnika, termostat - przypadek.

Tyle na pocieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o słynnym kole z.f.r. Też przypadek?

Poza tym podałem tylko parę przykładów. Gdybym tak się mocno skupił to jeszcze coś bym tam znalazł. Ale dam sobie spokój, żeby się nie denerwować.

Chyba zrobiło się małe OT. Żeby więcej nie narzekać powiem tylko, że samochód mi się podoba (z wyglądu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło moim zdaniem powinni uznać za wade fabryczną, ale tego nie zrobili. Stąd te dofinansowania. Jednemu sie uda, drugiemu nie, jeden dostanie 80%, drugi 40%, a to że nie chcą wspierać aut importowanych to nie dziwię im się. Każdy oddział jest rozliczany oddzielnie. Dlaczego polski oddział ma ponosić straty, a francuski zyski. Coraz więcej firm to praktykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni, ale nie uznają. Tak jak wiele innych rzeczy (cewki, uszkodzony UCH itp.). I właśnie z tych powodów straciłem zaufanie do całego Renault. Ja rozumiem, że auta innych marek też mają jakieś ukryte wady, ale przynajmniej ich serwisy są bardziej skore przyznać się do błędu w konstrukcji danego modelu i robią darmową akcję wymiany tego czy tamtego, a RP nabiera wody w usta i nie widzi problemu. Nawet nabywcy samochodów kupionych w kraju mają problemy z tym co powinno być załatwione od ręki i bez przepychanek.

A swoją drogą to niby dlaczego polski importer o dumnej nazwie "Renault Polska" ma mnie du.. :P W dobrej wierze zaufałem tej marce, a ona zostawiła mnie z wadą fabryczną samemu sobie i jeszcze bezczelnie dzwonią (chyba z innego działu) i pytają się czy jestem zadowolony z ich usług i czy kupię następnym razem samochód tej marki. A takiego wała :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że auta innych marek też mają jakieś ukryte wady, ale przynajmniej ich serwisy są bardziej skore przyznać się do błędu w konstrukcji danego modelu i robią darmową akcję wymiany tego czy tamtego, a RP nabiera wody w usta i nie widzi problemu. Nawet nabywcy samochodów kupionych w kraju mają problemy z tym co powinno być załatwione od ręki i bez przepychanek.
Tu jesteś w błędzie. W temacie "Akcja Wiosna w serwisach Renault do 31.05"
Jestem po przeglądzie wiosennym. Byłem w serwisie renault w Gdyni. Przy okazji okazało się, że mam wadliwą pompę od serwa. Jest to wada fabryczna więc wymienią za darmo!!! Fajnie, że po 9 latach część podlega jeszcze wymianie :P
bylem i ja, nic grubszego nie wyszlo, procz wieszaka tlumika, ktory wymienili od reki i przestalo mi dzwonic na wertepach. przy okazji okazalo sie, ze moj egzemplarz lapie sie na upgrade softu, wiec musialem zostawic auto na noc, coby zimne mogli zaczarowac. co sobie zalowac za takie pieniadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!