Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem w MEGANE II


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe tylko, czy ta wada fabryczna jest tak lamersko załatwiana tylko w Polsce ?

Jakoś sobie nie wyobrażam żeby wymagający klient z Europy musiał się dogadywać z Renault Niemcy/Francja/Hiszpania/Wielka Brytania itp. żeby usuwali ewidentnie swojego babola.

Kurcze, może trzeba się jakoś zebrać i wystąpić do RP zbiorowo ?

Na wszelki wypadek podaję, że mam Renatę z 2004 roku, silnik K4MT760

[glow=red:c230ab8d29]Od razu mówię - od dawna jeżdzę Renatami i chcę tak zostawić, bo bardzo je lubię.[/glow:c230ab8d29]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w serwisie usłyszałem opinie mechanika, ze awaryjność koła zmiennych faz, zależy w dużej mierze od stylu jazdy. Niestety, na awarię narażone jest koło w silniku jeżdżonym w sposób oszczędny. Niskie obroty, małe obciązenia. Koło sterowane jest ciśnieniem oleju, a to zmienia sie wraz z obrotami. Im wyższe obroty, tym odchylenie większe.

Jesli koło jest ciągle w uzyciu, jest znacznie mniejsza możliwość jego unieruchomienia. Jesli jednak ciągle jest w jednej pozycji, prowadzi to do zastania sie całego tego mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które chcą kupić koło z.f.r. podaję nr katalogowy: 7701478505. Jest to zmodyfikowane koło, które (podobno) już się nie psuje.

Proszę unikać koła z końcówką nr ...079 i ...0362.

Cena w ASO - 600 zł brutto (w promocji do końca maja)

Nr katalogowy rozrządu: 7701477023.

Dzisiaj ASO miło mnie zaskoczyło podając wszystkie interesujące mnie informacje. Szkoda, że RP tak się nie zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ta ostatnia informacja to majstersztyk. I dowód na istnienie cudów techniki :P

Tłumaczenie ładne, ale może Renault zwolniłby jednego projektanta od designu, ze dwu od PR i zatrudnił jakiegoś dobrego mechanika do projektowania nowych samochodów ?

Mam pomysł - kupię sobie następną Renówkę i nie będę jej używał. Będzie stała w garażu i ślicznie wyglądała, a ja po wszystkich forach będę pisywał coś w stylu "Mam absolutnie niepsujący się samochód - mam go sześć lat, a jeszcze nawet nie zmieniłem klocków hamulcowych. A jak mało pali, a jaki bezpieczny - 100 % że nic w nim się mi nie stanie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie efekt występuje. Rzadko bo rzadko ale jest. Objawy - standard - na zimnym silniku po nocy, czasem nie zapali, trzeba powtórzyć wciśnięcie pstryczka. Czasem zagruchocze. Innych objawów nie mam (czyli falowanie itp) więc znośnie. W końcu jednak postanowiłem się za to wziąść. Reklamacja złożona. Samochód odstał noc w ASO, rano stwierdzono 'wspaniała' usterke. Przebieg 63tys, rok 2003. Wstępnie RP uznała mi reklamację. Czekam teraz na wycenę i ostateczną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baad74, 7701478505 jest montowane w Lagunach III, czyli jest najnowsze. Natomiast 079 jest zakładane od 14.12.2006, natomiast 362 montowane było do 14.12.2006. Jeżeli nie będzie to problem to zapytaj czy promocja dotyczy 505, czy nie jest przypadkiem dla 079 (sprawdzałem w 3 serwisach i mieli tylko 079).

Mnie też dotyka ten problem, mam 80 tys km zrobione na 362.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dzwoniłem do serwisu to powiedziano mi, że 079 jest już wycofane ze sprzedaży i mają tylko 505 w cenie 600+22%VAT-18% rabat = 600,24 zł. Powiedziano mi również, żeby nie kupować 362 i 079. Chociaż z innego źródła wiem, że 079 to prawie to samo co 505, czyli wersja poprawiona choć nie najnowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona, RP dofinansuje mi 70% naprawy koła. Trochę się nagimnastykowałem ale w sumie poszło jak maśle. Koszt mojego wkładu nie powinien być większy niż 650zł :P Robie to czwartek po długim weekendzie. Już zaklepane w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem taki link <ok>http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=3422

Wklejam go, żeby poprawić samopoczucie faktem, że nie tylko Reni ma problemy :(

Postulat - może się jakoś zebrać i wystąpić łącznie do RP w sprawie uznania tej wady jako fabrycznej i usuwanej bezkosztowo ?

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest nas za mało - ale spróbować można. Gdzieś czytałem topik na temat "co zrobić żeby rozreklamować forum". Wydaje mi się że taka akcja w obronie interesów użytkowników samochodu (odpowiednio nagłośniona) byłaby lepszą reklamą niż tysiąc koszulek, dwa tysiące logosów i ileś tam wizytówek.

Może można by liczyć na wsparcie zespołu moderatorskiego w sprawach formalnych ? Może można by zasięgnąć informacji na temat jak ten problem jest rozwiązywany w innych krajach gdzie sprzedawane są Meganki...

Póki co jestem umówiony w ASO na 14.05 - odbędzie się zbiorowe wsłuchiwanie się w traktorowe odgłosy oraz wiosenny przegląd za 18 zł. Aby oszczędzić fatygi diagnostom nagrałem na kamerę (z dzwiękiem <ok> ) efekty specjalne - może nie będę musiał zostawiać Reni na noc w serwisie...

EDIT :(

Poza tym już kupiłem (w niezłej cenie) koło, rozrząd i pompę. Teraz została mi robocizna.

Jeśli akcja by się udała - zrobiłbyś remont za darmo, a kupione części mógłbyś sprzedać. I jeszcze miałbyś rok gwarancji na wykonaną robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po. Koszt naprawy, prawie 1900zł, mój wkład 30% zatem 640zł......

Najważniejsze że to z głowy <ok>

 

potestujemy jutro rano.

Co robili (dane na fakturze):

wymiana rozrządu

demontaż / montaż koła pasowego wału rozrządu

jazda próbna :(

kpl rozrządu

koło rozrządu

korek

osłonka wałka

pasek klinowy

 

No dobra a teraz najlepsze - wyjeżdżam z serwisu, pierwsze światła. Blondyna hamuje mi na dupie :-/

Na szczęście nic wielkiego - pare rysek na zderzaku. Niemniej nie darowałem i spisane wszystko. Pewnie zderzak do wymiany. Zrobiłbym od razu tył od RS (w Renualt powiedzili mi 1200 zderzak+lakierowanie ok 2000 razem wiec używany RS jak znalazł na Allegro, rura i lakier) ale nawet jak mi dadzą kasę z jej polisy OC (rozliczenie gotówkowe) to i tak muszę potem dać fakturę za usługę, że faktycznie zrobiłem sobie ten zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!