Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem w MEGANE II


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, warto wiedzieć o problemie bo moze i mnie to kiedys spotka.Jak na razie hula dobrze, mam przejechane 40k km; dobrze ze w tym przypadku RP współfinansuje tę naprawę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pochwalę :-P

u nas to wyglądało tak (auto kupione 04.2003 z roczną gwarą):

06.2003 - wymiana elektrozaworu regulacji faz rozrządu

12.2004 - wymieniono koło zębate przestawiacza faz rozrządu oraz czujnik GMP

03.2005 - ponowna wymiana GMP

03.2005 - Lambda

Wszystko za FREE :-D

To tylko główne sprawy, które znalazłem przypadkowo w jednym z pism do dealera :) możliwe, że były jeszcze drobiazgi z tym związane. Roczny brzebieg ok.28kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Qrcze, temat z tym kołem ciekawy no zobaczymy.Posiadam model z 03.2004 jak pisałem prawie 40 k km.Ale człowiek myśli kiedy jego to dopadnie.Dobrze ze forum istnieje:).Szkoda ze za wiele nie jeżdzę bo głównie firmowym kręcę km-try ale satysfakcja duża jak sie człowiek przesiądzie do swojego wymarzonego i zacharowanego pojazdu. Poza troszkę skrzypiącą tapicerką w drzwiach kierowcy nie mam nic do zarzucenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

 

mam Megan 1.6 2004 r. przebieg prawie 64 000 km.

już przy 53 000 km, miałem wymienione wszystkie paski razem z kółkiem zmiennych faz. ale problem zaczął występować już po 61 000 km...

wymieniłem świece, filtry. ale kontynuuje sie spadanie obrotów silnika na swiatlach, problem pojawia sie losowo, kurde...

nie wiem co z tym robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawe gdzie składane są silniki 1.6; może to wszystko wina dostawcy kół zmiennych faz rozrządu albo elektrozaworu.Hmm, moja Megi montowana była w Turcji:)no zobaczymy, oby hulała jak teraz.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i w koncu telefon z RP ale wiecie ile mi chca dac???? 30%, powiedzialem sympatycznemu panu ze smieszny jest, bo sprzedaja bubla a potem kaza jeszcze za wymiane tego placic i do tego to znowu pewnie sie posypie, on mi na to, ze on tak z dobrej wlasnej woli mi dal bo mi sie nie powinno nalezec bo sie spoznilem podobno z przegladem jakies 1-2mies, ja mu na to ze to ASO i ich zmiany sa temu winne bo problemy stwarzali. Potem zadzwonil pan z ASO i zaprosil na rozmowe, sprobuje z nim jeszcze pogadac, jak nie to trzeba bedzie kombinowac to kolo z innego zrodla... bo nie zamierzam 3,5k zl wywalic na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Czytam wypowiedzi na tym forum z ogromnym zainteresowaniem, dodam, ze niestety :) , gdyz moja Meganka tez padla ofiara kola zmiennych faz rozrzadu; Wslu[ciach]e sie w "furkotanie" od kilku miesiecy i skonczyla mi sie cierpliwosc - czas na naprawy;

Od razu wspomne ze na dofinansowanie nie mam co liczyc bo wykonalem przeglad przy 60k poza ASO i sie obrazili (zaoszczedzilem na tych samych czynnosciach ponad 500 zl); Tyle ze teraz pozostalem sam z problemem; Teraz mam przejechane 77k km

 

Moje pytanie jest skierowane do tych ktorzy taka naprawe maja juz za soba:

 

Czy wystarczy wymienic samo kolo zmiennych faz rozrzadu + rozrzad oczywiscie z uwagi na przebieg ,czy warto by tez wymienic elektrozawor?

 

Czy ktokolwiek organizowal sobie czesci poza ASO? Jesli tak to poprosze o namiary na rzetelnych sprzedawcow;

 

Dodam, ze jestem z Krakowa i naprawa zajmie sie najprawdopodobniej Auto Reno z Wieliczki - polecany serwis - jesli ktos ma inne doswiadczenia to tez poporsze o komentarz;

 

Mam nadzieje, ze po naprawach i odchudzeniu portfela usterka nie powroci;

 

Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pasek Getes 78zł, rolka prowadząca SKF 145zł, rolka napinająca SKF 183zł, pompa wody Dolz 144zł. Na hasło Klub Renault Megane - 20% upustu.

Koło zmiennych faz rozrządu 1250zł do zapłacenia już, elektrozawód 510zł, czujnik położenia wału czy koła 240zł.

 

FRANCFURA

ul. Radwańska 50

93-574 Łódź

(0-42) 637 45 20

e-mail [email protected]

gadu-gadu 5403151

 

Na oleje i oryginalne części mniejszy upust. Na życzenie mogą wysłać pocztą, kurierem, jak kto woli. Można zadzwonić, można się wybrać osobiście, można pogadać przez komunikatora TLEN lub GG

Od podanej ceny proszę odliczyc upust.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!