Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem w MEGANE II


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

...hmmm łoooo to wychodzi za komplet prawie 2,5k BEZ ROBOCIZNY, a w ASO mi wyliczyli 3,5k WSZYSTKO i do tego moge miec nedzne 30% wspoludzialu RP (w trakcei negocjacji) czyli wychodzi jakies 2450zł

 

takie te ceny dziwne maja, rozrzad nieoryginalny za 360zł z pompa powiedzmy, ja moge miec oryginal rozrzad +zamiennik pompa za 410zł...

kolo zmiennych faz poza ASO widzilaem po 650zł juz nawet...

 

takze ceny jakos nie rewelacyjne... przynajmniej jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choina dziekuje za wyczerpujace informacje, jednak Sornat ma chyba racje; Drogo te czesci wychodza, bo prawie tyle samo co w ASO (2950PLN);

Jestem w stanie kupic np. oryginalne kolo duzo taniej;

 

Niemniej jednak koszty i tak male nie sa :evil:

 

Pytanie brzmi jednak, czy nie wystarczy wymienic samego kola i rozrzadu? Czy czujnik i elektrozawor jest rzeczywiscie konieczny?

 

Szukam kogos kto przeprowadzal taka naprawe w Krakowie lub okolicach w ostatnim czasie i bedzie mogl podzielic sie doswiadczeniem;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cen za oryginał to podobno zmieniają się często. Nie ma takiej opcji by kupić u nich drożej niż w ASO, jak coś to tylko taniej bo dają nawet rabaty na oryginały. Co prawda mniejsze niż na zamienniki, ale dają. Możliwe że mają starą wersje Dialogys'a.

 

Kiedyś miałem taki przypadek w Clio, podczas podniesienia auta (wymiana opon z zimy na lato) wyleciała sprężyna i zgubiłem gume (między belką a sprężyną). Zadzwoniłem do w/w sklepu i usłyszałem, że zamiennikw nie ma, tylko oryginał i cena 35zł/szt. Poprosiłem od razu 4 sztuki, jedna robota wymienie wszystkie na nowe. A tu za 5 minut telefon ze sklepu, że cena uległa zmianie i podczas zamówienia w RP wynosi 246zł/szt. Podobno RP bardzo często koryguje ceny i jeśli ktoś chce zrobić u nich zakup, to proponuję powiedzieć, że w ASO cena jest taka i taka i napewno zadzwonią do RP i potwierdzą ją. Robię u nich zakupy od 7 lat i nigdy mnie nie oszukano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi jednak, czy nie wystarczy wymienic samego kola i rozrzadu? Czy czujnik i elektrozawor jest rzeczywiscie konieczny?

 

Szukam kogos kto przeprowadzal taka naprawe w Krakowie lub okolicach w ostatnim czasie i bedzie mogl podzielic sie doswiadczeniem;

 

no wlasnie tez sie nad tym zastanawiam, ktos chyba kiedys pisal na liscie PIKUR-a ze elektrozaworu nie trzeba wymieniac, w ASO robia to "profilaktycznie" (oczywiscie za nasza kase), podobno ten zawor mozna latwo sprawdzic podpinajac pod niego 12v, on ma tylko dwie pozycje pracy... podobno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w lutym wymienialem w ASO kolo na nowe razem z rozrzadem za 2450pln (dostalem 30% upustu) i co najciekawsze tydzien temu bylem w tym serwisie spowrotem bo kolo zalozone w lutym zdazylo sie popsuc i w ramach gwarancji zamontowali mi nastepne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziekuje wszystkim za wypowiedzi w temacie kola zmiennych faz rozrzadu;

Dla tych, ktorzy wciaz borykaja sie z tym problemem byc moze przydatna bedzie informacja jak zakonczyla sie moja historia:

Otoz wymienilem kolo (okazalo sie byc pekniete!) + rozrzad bez pompy wody, wszystko oryginalne; Calosc 1600 zlotych; Jak na razie hula i mam nadzieje, ze tak juz zostanie;

 

Gdyby ktos z Malopolski potrzebowal dobrych mechanikow to polecam serwis AutoReno z Wieliczki - mam nadzieje, ze sobie tym nie zapeszylem : )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich majacych problem z odpaleniem.... na 80 procent jest to kolo zmiennych faz rozrzadu niejasnosci rozwiarze test (60 zl) wiec po co zgadywac???Czasem trzeba tez przeczyscic przepustnice i zresetowac kompa a dokladnie przyuczyc go do nowych poprawnych ustawien przepustnicy.Dodatkowa wskazówka to metaliczny dzwiek przy odpalaniu samochodu (na zimnym silniku) jesli jest slyszalny to na bank kolo poszlo sie ........na spacer ;) Koszt kola to 650 zł teraz na dniach potanialo bo kosztowalo ponad tysia.

 

Polecam warsztat w Gdansku Serwis pogwarancyjny renowek RENOCARS

 

Ostatnia wskazówka dla wszystkich dzieje sie cos z silnikiem ....zrob test bedziesz mial wszystko jak na dloni i czyste sumienie ze naprawiasz to co trzeba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie to koło;

 

A co się psuje? No cóż, moje po prostu sobie pękło....

 

Co do cen to rzeczywiście potaniały, ja kupiłem oryginał za 700 zł, w ASO oczywiście jedyne 1250zł :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem pierwszy raz na forum. Posiadam Scenica II 2000r. 150kkm 2,0 16V. Uważnie czytam na temat koła zmiennych faz i mam podobne objawy od 6 m-cy tzn. nierówna praca na biegu jałowym czasami gaśnie kiedy jest zimny silnik oraz dzwięk silnika jakby to był disel robi się cichszy przy obrotach powyżej 2tyś. Wymieniłem cewki zapłonowe silnik krokowy, sprawdzałem elektrozawór (po podpieciu do 12V otworzył się ale nie wiem czy dostaje sygnał z komputera bo na wtyczce nie ma napięcia ale może źle to mierzyłem) Mam p-rośbe o dokładny opis objawów uszkodzenia koła zmiennych faz oraz czy mam jeszcze szukać innej przyczyny dolegliwości mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!