Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ESP - kontrolka w zestawie wskaźników


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników głównie Fluence, ale też Megane III. Mam w seryjnym wyposażeniu system ESP i zgodnie z tym, co jest napisane w instrukcji obsługi, w momencie kiedy ESP ingeruje, zapala się odpowiednia kontrolka. Przyglądałem się dokładnie zegarom i nie widzę tam piktogramu ESP, przy rozruchu silnika też zapala się wyłącznie ABS. Jak to jest u Was? Faktycznie nie ma takiej lampki? Zimą pewnie łatwiej możnaby wymusić działanie tego wynalazku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wyświetlacz komputera pokładowego czy wyświetlacz prędkościomierza? :) Ten pierwszy oczywiście mam, natomiast drugiego nie, bo Fluence w mojej wersji ma zwykły "wskazówkowy" prędkościomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o tym nie pomyślałem. Nawet nie przyszło mi do głowy, że w tym miejscu może wyświetlać się coś innego, niż tylko komunikaty komputera. Ale może faktycznie masz rację. Czyli w momencie zadziałania systemu, na tym wyświetlaczu powinna się pojawić symbol-ikona ESP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk dezaktywacji mam. Po wyłączeniu pojawia się tylko komunikat "System antypoślizgowy wyłączony". Ale producent chyba nie za bardzo wierzy w umiejętności kierowcy, bo po przekroczeniu chyba 30 km/h automatycznie ponownie go włącza. :) To wyłączenie ma chyba pomagać tylko w sytuacji, np. próby wyjechania z zaspy śnieżnej. Podejrzewam, że przy włączonym ESP i poślizgu w śniegu koła szaleją. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawia sie tam gdzie komputer pokładowy - znika stan licznika (czy inne wskazanie) i na pomarańczowo zapala sie kontrolka ESP - cos jak na poniższej fotce tyle że jest zdecydowanie bardziej pomarańczowo (całe tło jest tego koloru a znaczek czarny z tego co pamiętam). Ta kontrolka jest chyba taka sama (wg.mnie) jak dla systemu ASR wiec możesz sprobowac "ruszyc z piskiem" i poczekac jak ASR zacznie działac powinno się wyswietlic w tym samym miejscu

post-6565-0-80251900-1314012619_thumb.jpg

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za ostateczne wyjaśnienie sprawy. :) To w sumie drobiazg, ale jakoś nie dawało mi to spokoju bo jak dotąd w autach, z którymi miałem styczność (a które były wyposażone w ESP) była zawsze osobna kontrolka. Co prawda w instrukcji obsługi jest zaznaczone, że obecność lampek kontrolnych zależy od wersji wyposażenia i kraju, ale nie sądziłem, że akurat auta "na Polskę" tej konkretnej lampki pozbawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedż gdzieś na żwir/piasek/ziemię/trawnik i spróbój ruszyć z piskiem - tak żeby koła zabuksowały - a zobaczysz na wyświetlaczu pomiędzy zegarami pomarańczowy znak zadziałania ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!