Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.5 dci, proszę o poradę


alukab

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę dotyczącą tego auta, co sądzicie po zdjęciach ? Zastanawia mnie też ten mały przebieg. Bardzo mi się podoba megane II dlatego chciałbym ją kupić jednak wiele złego się nasłuchałem na temat tych samochodów i boję się, iż mogę źle trafić. Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc. http://otomoto.pl/renault-megane-sport-1-5-dci-C19193293.html

Edytowane przez alukab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć nic wielkiego nie wynika, zatem proponuję jechać na przegląd i sprawdzić VIN w ASO. Jeśli przebieg jest zaniżony a auto wcześniej było serwisowane w ASO we Francji, to od razu się dowiesz czy coś było kręcone. Przebieg jest faktycznie dziwnie niski, ale patrząc np. na kierownicę wydaje się realny.

Wygląda ładnie, cena może nie jest najlepsza, ale pewnie da się coś urwać. Jeśli jest faktycznie bezwypadek z takim przebiegiem, to wart uwagi.

 

A i jezscze widać że komp jest po polsku więc auto musiało być na CLIPie (chyba że we Francji jeździło z kompem PL). Z jednej strony do dobrze, z drugiej ktoś mógł już pokasować ewentualne błędy...

Edytowane przez punxhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem i on upiera się że wszystko jest oryginalne (przeglady w aso itp.) jedynie przednia szyba byla wymieniana (czyzby czolowe uderzenie ?) jednak on mowi ze zgadza sie na kazdy przeglad. Jedynym problemem jest to ze ja do wrocka mam 450 km i jak mam pojechac tam i okaze sie ze jednak byl pukniety, a pan zaskoczony powie ze nie wiedzial to bede 1000 km w plecy :) Cena na jaka udalo mi sie wstepnie zejsc przez telefon to 22 tys. Moglibyscie mi jeszcze napisac cos na temat tego silnika, awaryjnosc itp. ? powiem szczerze ze mam megi II z 1.5 dci ale o mocy 85 KM (200 tys. przebiegu) i jestem bardzo zadowolony, niedawno zrobilem wtryski i autko smiga, jednak czytalem/slyszalem wiele zlych opinii. Czy silnik 105 KM to jest po jakims lifcie czy po prostu wiecej z niego wyciagneli i jest bardziej zmeczony ? Co do kierownicy itp. faktycznie wyglada ok, ale pedaly juz sa bardziej zastanawiajace. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :P

 

A czy to nie jest tak przypadkiem ze od liftu montowali juz wiele wersji jezykowych kompa ? Bo ja w swojej faktycznie polskiego nie mam ale ja mam przed liftem.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ładnie się prezentuje i nie wygląda na uderzone. Nie jest to wersja Sport (co za fantazja) tylko Dynamique. Silnik 105KM jest dość mocno przebudowany w stosunku do 85KM, praktycznie to inna jednostka. Ja jestem z niego bardzo zadowolony w GT. W kilku przypadkach ujawniła się wada panewek w 1.5 105KM i 85KM (o 1.9 też słyszałem), które potrafią się obrócić przy przebiegu 140-160kkm. Czy to wina samej konstrukcji czy też "zajechania" auta nie wiadomo. Sam przekonam się za jakieś 20-40kkm :) W ph2 jest już wgrany fabrycznie język polski.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się ile ma kart do samochodu i dlaczego nie ma obudowy akumulatora (nie wiem jak w phII ale w phI jest). Jak powie, że są dwie karty to pofatyguj się do ASO i niech potwierdzą ich oryginalność. Ogólnie wycieczka do ASO mocno wskazana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ph2 jest już wgrany fabrycznie język polski.

Owszem, wgrany ma, ale aby go włączyć nadal potrzebny jest CLIP. A skoro auto sprowadzone to pewnie język dopiero co zmieniony (podłączany pod CLIPa, a zatem pewnie pokasowane błędy). No chyba że o czymś nie wiem i w phII można już zmieniać język z poziomu menu kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem jest to ze ja do wrocka mam 450 km i jak mam pojechac tam i okaze sie ze jednak byl pukniety, a pan zaskoczony powie ze nie wiedzial to bede 1000 km w plecy

 

Popytaj na forum, może ktoś z Wrocka podjedzie z miernikiem lakieru i poogląda za symboliczną flachę, czy wogóle warto tłuc się tyle drogi. Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto jeździć tyle km, za upatrzonym autkiem, ponieważ 90% opisów jest delikatnie mówiąc koloryzowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie

Po pierwsze dziekuje wszystkim za wskazowki i pomoc, oczywiscie prosze o jeszcze :)

 

Może jest ktoś kto mieszka blisko i rzeczywiście miałby ochotę ją obejrzeć (mój mail to [email protected], jakoś się dogadamy), bo ja faktycznie muszę tłuc się po nią 450 km, a jak się potem okaże że megi nie była tego warta to będę sporo w plecy...

Edytowane przez alukab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!