Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

baad74, zimowych opon i tak nie zjeździsz w okresie ich przydatności, tak że nie przejmowal bym się tym, że "szkoda zimówek". Temperatury obecnie mają wielkie wahania, rano i wieczorem zimno, w południe się ociepla. Srednio jednak jest to zalecane 7 stopni. Gorsze moim zdaniem jest zaleganie mokrych, opadniętych liści w czasie jesiennej mżawki i letnie opony. To jest dopiero ślizgawka, a mało kto sobie zdaje z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w classicu z 2000 roku na zime kilka juz sezonow 185/65/15, zamiast fabrycznych 185/60/15. Lepszy komfort jazdy, a przeklamanie licznika mi nie przeszkadza. Jak wsiadzie 5 osob, zdarzy sie ze na duzej dziurze opona otrze o nadkole ale dla 1 - 3 pasazerow w aucie, nie stanowi to problemu. Ostatnie lato przejezdzilem na 195/60/15, swietnie sie jezdzi, w zakrety auto wchodzi wysmienicie, niestety troche wiecej pali, i jest mniej dynamiczne przy rozpedzaniu. Nie polecam zamiennikow o rozmiarze 195/55/15, ladnie wyglada auto, fakt, auto bardzo stabilne na zakretach i bardzo twarde ale przez te zamienniki do dzisiaj nie moge dojsc do ladu z zawieszeniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Jakie zalecacie ciśnienie w oponach zimowych o rozmiarze 165/70 R13 ? U mnie przy zalecanym ciśnieniu przód 2.3 i tył 2.2 opony przednie strasznie się uginają i mam wrażanie jakby były niedopompowane. Zaznaczę, że moje oponki to niestety ogumienie bieżnikowane(regenerowane) z PROFIL-a i być może kord opony już jest wymęczony i dlatego tak to wygląda.

 

Co proponujecie poza oczywiście zmianą opon ? ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydownie nowe oponki, a prawda jest tak, ze masz dosyc wysoki profil oponki i zawsze bedzie sie uginac. Ja w swoich 175/65/R14 przy ciezszym silniku mam chyba 2.3 albo 2.4 i jest ok. Tez widac, ze sie uginaja ale to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie w oponach zimowych takie samo jak w letnich, jeżeli masz juz trochę zużyte to możesz podnieść o 0,1 bara... ogólnie wszystko zależy od tego jaki ciezar wozisz i w jakich warunkach... Na autostradzie/drogach poza miastem o dobrych nawierzchniach/ możesz dodac 0,1 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu a latem tez masz 175/65/14 ?

 

Kiedyś podpompowałem na 3,0 (inni sprzęt wskazywał 2,7) i nadal były sflaczałe (potem spuściłem do 2,3). Więc po prostu profil 70 tak ma :-)

 

ps. czy zimą radzi się dawać inne ciśnienie, niższe (tylko troszke np: 2,1)?

Bo o szerokośc to są dwie szkoły. Inni węższe, a druga takie same lub nawet ... szersze (jesli są BDB zimówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, potrzebuję rady. Musze kupić opony zimowe i nie wiem jakie. W tym momencie mam jakieś continentale 175/70R13 i czy kupować takie same opony tylko zimowe i po prostu 2 razy w roku zmieniać czy kupić 14 ale z felgami i po prostu przekładać całe koła?? I jeszcze pytanie czy są jakieś plusy za 14 cali czy nie będzie różnicy pomiędzy 13 a 14 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mski, kup 14" albo drugi komplet 13" zawsze to oszczędność na zmianie i przede wszystkim Ty decydujesz kiedy zmienisz oponki a nie terminarz wulkanizatora.

pomiędzy 13 i 14 jest jedna zasadnicza różnica 14 są wyższe o 1 cal ale wtedy zakładasz odpowiednio niższe oponki:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tego nie wiem. Wiem że na tych felgach są opony 175/65 R14 i zastanawiam sie czy bedą pasowały do meganki, tz. czy nie bedzie przekłamań na liczniku. Ale czy szerokość felg/opon ma znaczenie co do tych przekłamań a nie własnie profil i rozmiar w calach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!