Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Mam taki problem, ubywa mi płyn hamulcowy ze zbiorniczka, sprawdziłem wszystkie koła i nie ma nigdzie wycieku, na parkingu jak auto stoi to też żadnej plamy pod autem nie widać, a płyn cały czas ubywa. A od kiedy zaczęły się problemy z płynem to pedał sprzęgła zaczął mi wariować, podczas jazdy przy zmianie biegu potrafi zostać w podłodze i muszę go nogą do góry podnosić. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zmienię ten wysprzęglik i mam nadzieję ze będzie po problemie. A czy po zmianie sprzęgło się automatycznie odpowietrzy czy trzeba samemu to zrobić ?

Edytowane przez Marcin_sk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zmienię ten wysprzęglik i mam nadzieję ze będzie po problemie

No nie wiem czy kolega się orientuje do końca w którym miejscu jest wysprzęglik. Bo z wypowiedzi wynika że nie. Jest on schowany w obudowie skrzyni biegów i aby było śmieszniej to trzeba odłączyć skrzynię od silnika i dopiero wtedy można do niego się dostać. Przy tej okazji proponuję wymienić również sprzęgło z dociskiem i łożyskiem oporowym. Czyli wszystko będzie wymienione za jednym razem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie

 

Akurat się z tym liczę, że nie jest on zamontowany w okolicy czujnika cofania. A co do wymiany sprzęgła to nie widzę potrzeby wymiany kompletu skoro jest wszystko ok

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przez to mi się sprzęgło ślizga ?

 

Jak się sprzęgło ślizgało to będzie przytarte.

 

A co do wymiany sprzęgła to nie widzę potrzeby wymiany kompletu skoro jest wszystko ok

 

I tutaj sobie kolega sam sobie zaprzecza. Jesteś pewien, że twoje auto ma tyle kilometrów nabite ile wskazuje licznik. Wyciągniesz skrzynię i zobaczysz co i jak, podejrzewam że tarcza może być zalana płynem hamulcowym. Osobiście wymieniłbym przy okazji cały komplet sprzęgła, bo po co podwajać potem koszta.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Moja Meganka zaczęła gubić płyn hamulcowy ale bardzo mało (kapka na miesiąc - ale gubi).

Wysprzęglik był wymieniany ok 1.5 roku temu i wiem, że miałem taki sam objaw ale wtedy płyn uciekał mocno.

Na jakie miejsca zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam dziwny ubytek, podejrzewam płyn chamulcowy hamulcowy, ale wyciek widoczny pomiędzy lewym przednim błotnikiem a drzwiami przednimi. Wrażenie wycieku z dolnego zawiasu drzwi

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Tam, nie ma żadnego przewodu hamulcowego. Przewody hamulcowe są praktycznie przy samej podłodze, mniej więcej po środku koła.

Nie prościej sprawdzić poziom płynu w zbiorniczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!