Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju i filtrów ?


arta79

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, temat bardzo znany tyle że zaznaczę że poruszam się po UK i spadki temperatur nie są aż takie jak w Polsce. Samochód to Megane 1.6 benzyna z 2004 wersja cabrio z wyjątkowo niskim przebiegiem bo na tą chwilę mam 22.000 mil czyli troszkę ponad 33.000 kilometrów. Ostatni serwis był robiony przy około 17.000 cach. Następny miał być przy 33.000 mil ale poprzedni właściciel przez dwa lata zrobił 5.000 mil :) no to wiadomo olej nie zmieniany był przez ten okres. Dziś znajomy wykasował mi kontrolkę serwisową. No to wyskoczyło że za następne 18.000 mil serwis.

 

Prosił bym o poradę co do oleju i filtrów, czy warto wymieniać filtr paliwa i gdzie go znajdę w tej wersji z tego co widziałem to jest gdzieś z tyłu, czy Mobil 1 5w 30 będzie porządku ??

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć a czy ta starsza formuła tego mobil 1 od nowszej czymś się różni czy to tylko chwyt reklamowy i nowe opakowanie??

 

Czy warto stosować dodatki do paliwa i jak często ??

 

I jeszcze jedno pytanie, zauważyłem że moje Megane pali strasznie dużo w mieście, ostatnio komputer pokazywał już tak niskie liczby jak 27 mil na galon czy to bardzo dużo ?? Jak wybrałem się na morze to zrobiłem prawie 300km w dwie strony spalanie zmieniło przy powrocie 40 mil na galon. Znowu jazda po mieście no i spalanie roście z dnia na dzień znaczy tak komputer pokazuje. Czy to normalne w Megane że komputer pokazuje z takim opóźnieniem czy może potrzebował żeby go przegonić po trasie ??

 

Dodano: 16 paź 2011 - 13:36

Nikt nie jest w stanie napisać mi jaki powinienem zastosować olej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiada dla tego, że nie popieramy lenistwa.

O olejach, filtrach i wymianach jest obszerny oddzielny temat, tam dowiesz się co jest polecane.

Ja stosuje zasadę wymiany oleju co 10- 15 tys km lub co rok i zawsze razem z wymiana filtra.

pozostałe filtry także przynajmniej raz do roku. To groszowe koszty w porównaniu z możliwymi następstwami oszczędzania na filtrach.

Dodatki do paliwa??? Raczej niepotrzebne nawet u nas, gdzie paliwo jest gorszej jakości jak na zachodzie. Tym bardziej w przypadku silnika z takim przebiegiem. Nie warto.

(także opisane na forum, tylko poszukać i czerpać info garściami)

Co do spalania, jest to normalne, że komputer to tak widzi. Jazda miejska jest bardziej paliwożerna, a przynajmniej komputer tak to przelicza. Jak wyskoczyłeś w trasę, to średnia zużycia się zmniejszyła w jego ocenie. Teraz znowu będzie rosła.

Czy dużo pali czy mało, nie będę się wypowiadał bo nie chce mi się przeliczać tych " głupawych anglijskich" jednostek na znormalizowane i stosowane w Europie.

Skoro Tobie nie chciało się tego na litry na kilometry przeliczyć, to ja tym bardziej nie mam takiej ochoty.

Zresztą jak już to przeliczysz to też poszukaj tematu o spalaniu, jest kilka, niektóre nawet zamknięte ale dostępne do wglądu.

Reasumując, wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania już na forum są udzielone, nim jeszcze te pytania postawiłeś. W związku z tym ten temat ZAMYKAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!