Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hands Free - antena tylnej klapy


szafir51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem z HF. Do niedawna wszystko było ok, ale od jakiegoś czasu pojawia się problem z działaniem anteny w tylnej klapie. Nie mogę otworzyć tylnej klapy jak auto jest zamknięte i nie mogę zamknąć auta przyciskiem w tylnej klapie, jeżeli kartę mam w kieszeni. Muszę przyłożyć kartę prawie do samej anteny (jakieś 5-10 cm od przycisku otwierania tylnej klapy), żeby HF zadziałał.

Wyjąłem dzisiaj antenę i sprawdzałem jak bezpośrednio wisiała na kablu - zasięg "widzenia" karty to ok. 20-30 cm, czyli zdecydowanie za mało. Kiedyś karta działała normalnie, z ok. 0,5m - 1m. Kilka razy problem wystąpił, ale po jakimś czasie ustępował, teraz jest już tak cały czas.

To możliwe, żeby sam zmniejszył się zasięg anteny? Ktoś wie, gdzie mógłbym taką antenę kupić i ile to może kosztować? Można tam wsadzić antenę, która jest zamontowana w klamkach (są trochę inne, ta w klapie jest sporo większa).

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To jest opis

 

http://megane.com.pl/topic/35586-anteny-od-hf-megane/page__p__274293__hl__anteny__fromsearch__1#entry274293

 

Dodano: 22 lut 2012 - 21:48

Wiem na pewno że anteny znajdują się w klamkach po ich demontażu wyraźnie je widać. Tylna przypuszczam ze znajduje się gdzieś w klapie bagażnika. Możliwe ze niedaleko przycisku na klapie. W książce pisze że w płycie podłogowej. Widziałem na forum ze ktoś znalazł coś dziwnego w bagażniku pod dywanikiem. To była właśnie ta antena. po prawej stronie pod tapicerką przy siedzeniach. Widziałem różne wypowiedzi. Trzeba samemu poszukać. Jest to prostokąt 2cm na 8cm szeroki na 1 cm z dwoma kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Odnośnie HF tylnej klapy w moim przypadku. Objawy były podobne tj zasięg ok 10cm od zamka tylnej klapy. Zacząłem od rozbiórki plastików aby zobaczyć gdzie i w jakim stanie znajduje się antena. Okazało się ze dostęp nie jest aż tak skomplikowany. Polega na zdjęciu plastików znajdujących się wewnątrz klapy (ukazują się nam przewody od zamka, anteny hf oraz oświetlenia tablicy rejestracyjnej). Następnie należy rozpiąć złączki i odkręcić 4 śruby 10mm mocujące listwę oświetlenia tablicy. Po odkręceniu i wyjęciu listwy z oświetleniem i guzikiem otwierania drzwi nie zostaje nam nic innego jak wyjąć guzik (od góry płaskim śrubokrętem wychodzi bez problemu), wypiąć wtyczkę od otwierania zamka i mamy już dostęp do anteny schowanej pod cieniutka pianką która można bez problemy delikatnie oderwać.

 

Najciekawsze jest to ze zamiast zacząć od wymiany baterii wolałem poznacz wnętrze klapy bagażnika :l: tej operacji gdy antena była w stanie wizualnym OK, postanowiłem kupić nową baterię (stara ok pół roku) no i wszystko zaczęło chodzić jak należy. W taki sposób Megi pozwoliła mi poznać swoje wnętrze :)a ja na naprawę wydałem 5zł

 

Nr katalogowy anteny tylnej: 82 00 125 092

 

 

Załączam zdjęcie z widokiem anteny "od tyłu"

 

Pozdrawiam

post-42587-0-06946300-1329948471_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

A ja mam inny problem i postanowiłem się tutaj zapytać. Nie mam reakcji na otwieranie tylniej klapy bagażnika. Sprawdzałem na obu 2 kartach, wymieniłem baterie. Czy problem istnieje po stronie wiązki kabla? A może silniczek ?

Czy ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki problem. Czyli ten guzik na karcie od klapy w ogóle nie działa. Nie wiem czy to nie wina tego, że mam fabryczny alarm i może trzeba otwierać guzikiem od otwierania całego auta aby się alarm rozbroił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak że po włączeniu przycisku na karcie od klapy bagażnika kierunkowskazy migają, ale nie ma reakcji samego dzwięku od klapy bagażnika. Na samej klapie (przycisk nad rejestracją) również nie reaguje na wduszanie. Pierwsze co mi przychodzi do głowy do przerwanie przewodów na odcinku między samochodem a klapą od podnoszenia klapy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak że po włączeniu przycisku na karcie od klapy bagażnika kierunkowskazy migają, ale nie ma reakcji samego dzwięku od klapy bagażnika.

I nie ma żadnego dźwięku. Wystarczy wtedy otworzyć klapę przyciskiem na klapie przy tablicy rejestracyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis umiejscowanie anteny i zdjęci :mrgreen:

 

U mnie przycisk w klapie nie działał nigdy odkąd kupiłem auto ale jak podchodziłem do auta od tyłu to mogłęm otworzyć klapę przyciskiem koło oświetlenia tablicy nawet jak karta była w mojej tylnej kieszeni.

Od jakiegoś czasu stało się tak, że musze kartę przyłożyć do znaczka renault i dopiero łapie. Nie ma szans by jak kiedyś nosić ją na smyczy na szyi czy w kieszeni kurtki bo nie zadziała z takiej odległości.

 

Robiłem diagnostykę CLIP-em i wykazał błąd anteny w klapie tylnej.

Dokładniej rzecz ujmując komunikat z CLIP-a mówił, że albo jest rozwarcie albo zwarcie +12.

 

Teraz już wiem gdzie jest antena więc jak zrobi się ciepło, to zajrzę do środka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matkoc- próbowałeś wymianę baterii w karcie? jak pisałem wyżej to u mnie było przyczyną. Może ten komunikat tak właśnie odczytuje (nie miałem do czynienia z diagnostyką)słabą baterie. ASO też mi kazało zacząć od sprawdzenia napięcia baterii karty miernikiem (nie posiadam miernika), więc kupiłem nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy... Rozebrałem przycisk umieszczony w klapie do otwierania bagażnika. Przez przypadek otworzyłem go zbyt gwałtownie i wypadła mi z niego blaszka. Teraz mam problem bo nie mam pojęcia jak go złożyć.

POMOCY, może ktoś się poświęci i zrobi fotkę jak to powinno być złożone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!