Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hands Free - antena tylnej klapy


szafir51

Rekomendowane odpowiedzi

witam.ponawiam temat bo zakupiłem pare dni temu Meganke II,przy zapupie wszystko działało mianowicie klapa bagażnika oraz tylna wycieraczka,dzisiaj przestało działać.Może ktoś mi podpowie jak otworzyć bagażnik gdyż przycisk nad tablicą nie reaguje.pomocy

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :notacrook: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :D :) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa zarówno przycisk na klapie do otwierania i tylna wycieraczka także, (sprawdź jeszcze oświetlenie tablicy) to przyczyna będzie zapewne to, co zwykle w tych modelach- uszkodzone (złamane) przewody w przelocie pomiędzy klapą a karoserią. Jesli ta meganka to combi albo Hb, to do zamka awaryjnie dostaniesz się od środka auta i otworzysz go za pomocą śrubokreta wstawionego w otworek i przesuniecie języczka blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci nie rozbieranie samego bagażnika. Do przycisku możesz dostac się z zewnątrz podważając go delikatnie. Ale jeśli przestała dzialać i wycieraczka i zamek to stawiałbym na przerwane przewody w łączniku pomiędzy klapa bagażnika a karoserią auta. Niestety trzeba rozciąć osłone gumową bo inaczej nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba rozciąć osłone gumową bo inaczej nic z tego.

A jaki jest problem wyjąć gumowy peszel z jego mocowania, zaznaczyć sobie przewody, przeciąć je, wstawić nowe przewody w gumowy peszel i wszystko ładnie polutować i zaizolować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano taki, że nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w kombi nie ma na to miejsca. Wyjęcie gumowej osłony z nadwozia daje 3 do 4 cm wolnej przstrzeni i nie da się przesunąć przewodów tak by to zrobić. Do tego dochodzi ilość przewodów, nie pamiętak dokładnie ale 2 grube i 8 cienkich w tym 4 czarne takie same. Jak ktoś sobie poradzi i stwierdzi to po wyjęciu osłony z otowru i obejrzeniu wszystkiego to gratuluje :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś sobie poradzi i stwierdzi to po wyjęciu osłony z otowru i obejrzeniu wszystkiego to gratuluje

Możesz gratulować, bo już tacy byli, nawet sobie poradzili z fizycznie pourywanymi, cienkimi czarnymi, by je do porządku doprowadzić. Opisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TechDeck wszystko się da zrobić tylko trzeba trochę pogimnastykować i trochę porozbierać auto. A jak masz 4 cm luzu to w zupełności wystarczy aby zrobić to porządnie i wstawić wstawki. Siedzę trochę w elektryce od lat więc wiem o czym piszę.

Osobiście zrobiłbym tak, że zaznaczam sobie z jednej strony peszla przewody, przecinam je. Rozbieram wcześniej plastiki w klapie bagażnika oraz podsufitkę. Teraz masz możliwość polutowania starej instalacji elektrycznej w dwóch miejscach z nowymi przewodami włożonymi w gumowy peszel.

Ps. Na wiosnę lub latem mam zamiar sobie dorobić dodatkowy przycisk w kabinie do otwierania bagażnika więc przy okazji porobię zdjęcia jak sobie poradzić z gumowym peszlem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poproszę link do relacji z naprawy przewodów schowanych w gumowej osłonie

Na tym forum mile widziana i obowiazuje SAMOOBSŁUGA w tych sprawach, wystarczy podpowiedź że było..

Poza tym jest taka stara zasada.. Masz głowę i .... to kombinuj (albo płac tym co potrafią kombinować)

Masz jako bonus:

Wiązkę z klapy można poodpinać z zaczepów i razem z gumą do góry podciągnąć, masz 10 cm gumy na 30 cm pętli luźnych przewodów. Masz mało podciągasz więcej...

W odwrotnej kolejności w fabryce tam to wciskali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Jeszcze nie miałem okazji pisać. Mam pytanie odnośnie otwierania klapy, u mnie wszystko działa ok tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Czy spod przycisku do otwierania (między lampkami) powinien być słyszalny jakiś dźwięk ?! Wczoraj zwróciłem uwagę, że coś tam buczy, brzęczy jakby przekaźnik nie tylko w momencie otwierania, ale cały czas. Jeśli tak nie powinno być czy mogło to doprowadzić ewentualnie do rozładowania akumulatora?

PS. Z ciekawości rozebrałem klapę po odłączeniu białej kostki odpowiedzialnej tej która podaje napięcie do otwierania i zamykania buczenia nie ma, no ale wiadomo, nie da się otworzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś tam jeszcze jest (jakaś wtyczka robiąca zwarcie?!), dziś przyglądnę się dokładnie jeszcze raz. Wpierw sprawdziłem oświetlenie tablicy, ale po wyjęciu żaróweczek dalej to samo. Nasłuchując dokładnie słychać, że to w okolicach otwierania.

 

Dodano: 11 mar 2014 - 13:20

Póki co dostałem 2 odpowiedzi prawdopodobnej przyczyny. Mechanik od Renówek powiedział, że winny może być zamek, że może się kończyć i nie "dociąga" przez co nie ma krańcowego położenia i prąd dalej "ciągnie", elektryk wskazał jeszcze na kable w peszlu, że trzeba by sprawdzić...

PS. Jak pisałem wcześniej, zamek działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Słuchajcie, miałem konfigurowany komputer po wymianie sterowników klimatyzacji. Dzisiaj byłem na ponownym strojeniu, ponieważ został mi wcześniej nie włączony system HF. Teraz działa odpalanie bez kluczyka, otwieranie przez klamkę i zamykanie drzwi. Zauważyłem jednak, że przestał działać przycisk tylnej klapy. Czy hands free dla tylnej klapy należy również jakoś włączyć clipem, czy też szukać przyczyny gdzie indziej (przed pierwszym programowaniem, tj. 3 tygodnie temu, wszystko działało).

Edytowane przez localh0st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Panowie mam problem z otwieraniem tylnej klapy w kombi po przeczytaniu posta i zabraniu się za rozkręcanie oczom moim ujrzało się jakieś druciarstwo, chyba?! Czy może występuje to tak w oryginale co nie podejrzewam że takie coś było oryginalnie.

może ktoś coś powiedzieć, wiem ze to wróżenie z fusów ale może ... oraz co to za wolna kostka?? do uchylnej tylnej szyby?

post-2544-0-50098600-1465735561_thumb.jpg

post-2544-0-69570600-1465735565_thumb.jpg

post-2544-0-60929100-1465735569_thumb.jpg

post-2544-0-64775000-1465735573_thumb.jpg

post-2544-0-10806300-1465735577_thumb.jpg

Edytowane przez DAREN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!