Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Fazi, Pawel, Ja miałem taką Centrę futura 2,5 roku i złego słowa bym nie powiedział - do czasu. Niestety padła z godziny na godzinę i wtedy się trochę dowiedziałem od sprzedawcy, że to dość często się trafia niestety Futurze. Dobrze, że gwarancja 3 lata :)

Trochę powalczyłem i wymienili na nówkę ale zupełnie inną markę. Mogłem sobie wybrać w granicach kwoty jaką zapłaciłem za Futurę. Tyle na plus ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie po sprzedaży autka Futura służyła mi 3.5 roku, żadnych zacięć poza tym, że ;oczko' przestało świecić. Silniczkiem zawsze grzecznie kręciła w zime, lato, deszcz i słońce. Zostawiłem nawet odpiętą na całą zimę w samochodzie stojącym pod blokiem. Po 3 miesiącach podpiąłem klemy i zakręciłem i autko odpaliło. (zapaliło po drugim razie ale to wina zastanego silnika IMO nie akumulatora, ten dawał moc na żwawe kręcienie aż zapali).

Więć złego słowa nie powiem o tym aku, teraz autkiem jeżdżą rodzice kolegi, któremu sprzedałem i na razie odpukać jest OK. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoundWave, U mnie też się od tego zaczęło :)

że ;oczko' przestało świecić

O złej opinii nasłuchałem się tam gdzie oddawałem przy przejściach z reklamacją. Tam chyba mają deczko większe rozeznanie niż my zwykli użytkownicy tylko jednej sztuki :) Gość odradzał mi abym się domagał wymiany sztuka za sztukę :) Nie twierdzę, że wszystkie zaraz padają no i wtedy jak ja kupowałem to była jedyna firma co dawała 3 lata gwarancji. O ile pamiętam to jest jeszcze chyba też assistance w warunkach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes ,w woli sprostowania, ja nie jestem ambasadorem Centry :) I nie podważam opinii ludzi, którzy ten sprzęt przyjmują w serwisie (po)gwarancyjnym - co dobrze opisałeś. Wyraziłem swoją opinię o swoim egzemplarzu tej marki, nic więcej :)

 

A tak żeby nie było spamu to w niedziele w Hangzhou w centrum widziałem zielonego scenica (kolor metalic), pewnie też miał akumulator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przez roztargnienie założyłem oddzielny temat o akumulatorach który to słusznie został zamknięty. Chcąc jednak uzyskać odpowiedź na moje pytanie postanowiłem napisać w tym temacie. Otóż mój Scenic 1.9 DCI ma akumulator Exide, który ma na rozruchu 450A. Czy ten akumulator wystarczy by uruchomić auto w zimie która ma być podobno tak ostra jak poprzednia? Aku ma 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótka piłka - czym prędzej do sklepu po nowy i zdecydowanie mocniejszy :) I teraz pytanko nr 2. Czy zostać przy Exide i kupić model Premium, czy Centra Futura? Cena bardzo zbliżona, zresztą ona nie ma znaczenia. Za centrą przemawia assistance, a za Exide?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kolej na mnie :)

Przejrzałem temat, większość użytkowników chwali Centrę, natomiast było też kilka negatywnych opinii o Boschu.

Jestem na etapie poszukiwań akumulatora do 1.9 dCi. Teraz mam 60Ah i 540A.

W sklepie (takim, który wg mnie istnieje od zawsze) sprzedający polecił akumulator firmy Quand 62Ah 600A za 270zł lub Centrę o parametrach, które mam teraz za 300zł.

 

A ja jestem przekonany, że obecnie masowo wytwarzane akumulatory ,bez względu na markę czy technologię wykonania, po prostu mają po tych 3 - 4 latach paść na amen

Też tak uważam, dlatego nie chcę wpakować w akumulator nie wiadomo jakiej kasy. Mam możliwość bezproblemowego podładowania, więc to dla mnie nie problem.

 

Używa ktoś Quanda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój starszy miał Quanda-la w służbowym berlingo 1.9D pierwsza zima ok, drugiej już nie wytrzymał, więc kabelki i jazda z odpalaniem. Może po prostu trafił na felerny akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę, który sprzedawał akumulatory i opony przez kilka lat. Powiedział, że obecnie akumulatory są robione tak że wytrzymują 3, 4 lata bez względu na markę. Pewnie najtańsze nie wytrzymają nawet tyle. Ja kupiłem zeszłej zimy centra futura. Na razie "chodzi" bez problemu, ale minął dopiero niecały rok. Poprzedni (WARTA BLUE) padł w największe mrozy (-20 -26 st) poza tym był za mały. Poprzedni właściciel chyba chciał zaoszczędzić i kupił 54ah do diesla. Ja za swoją centrę (chyba 60ah) zapłaciłem 330 zł ale w Makro kilka dni później były takie same po 280 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!