Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Quanda mi polecał gość ze sklepu, bo "z jego doświadczenia" najwięcej ich schodzi, natomiast mało wraca na gwarancję. Nie wiem, czy chce mi wcisnąć shit, czy rzeczywiście to prawda.

Teraz mam oryginał Renault, w tamtą zimę kręcił jak szalony, a teraz potrafi odstawić akcję, że nie odpali nawet gdy silnik ciepły, dopiero co zgaszony. Dzieje się tak raz na bardzo rzadko, ale w zimę może być tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...potrafi odstawić akcję, że nie odpali nawet gdy silnik ciepły, dopiero co zgaszony...

Miałem podobne sytuacje na ponad pół rocznej"Varcie".Wyczyściłem czujnik położenia wału-nie pomogło,wymieniłem wszystkie świece żarowe(okazały się padnięte)-nie pomogło,już myślałem,że to wina aku i trzeba będzie reklamować.

Podejrzenie padło jeszcze na rozrusznik i to był strzał w"10",podczas kręcenia prąd spadał poniżej 10 V.Rozrusznik poszedł do sprawdzenia.Diagnoza-tulejki do wymiany plus automat rozrusznika.

Podjedź może do jakiego elektromecha i niech Ci sprawdzi czy to nie wina rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkB, może widziałeś jak wygląda sprawdzenie rozrusznika? Trzeba coś rozkręcać, czy wystarczy chiński miernik made by biedronka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, Tak jak wcześniej napisałem,podczas odpalania podłączyłem miernik(taki za 10 zł,można powiedzieć,że biedronkowy ;-) )i tu szok,spadek napięcia poniżej 10V.W moim przypadku nie obyło się bez wymontowania rozrusznika i zawiezienia do firmy,która specjalizuje się w naprawach m.in.takich urządzeń.

Z tego co wiem to są firmy,które sprzedając aku sprawdzają prąd ładowania i właśnie rozrusznik.Może poszukaj w swojej okolicy czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał kolega

firmy sprzedając aku sprawdzają prąd ładowania i właśnie rozrusznik
.

Powinni sprawdzić przed ewentualnym kupnem bateryjki jak i po zakupie i zamontowaniu.

Ja kupiłem jakiś niemiecki wapienny ponoć lepszy(trwalszy), zima będzie testem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź...

Nie ma za co.Niestety nie wiem czy taki test jest jakimś odzwierciedleniem(może ktoś bardziej zorientowany podpowie czy tak czy nie),bo nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić jak to wygląda przy sprawnym rozruszniku(teraz odpala dosłownie na dotyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkB, podjadę do majstra, niech sprawdzi czarodziejskim przyrządem w jakim stanie jest akumulator. Auto wkręciło 150tys km, po 8 latach ma prawo się zabrudzić/zużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też sprawdzić połączenia elektryczne przy rozruszniku i połączenia klema-akumulator. Przy prądach rozruchowych każdy - nawet mały spadek napięcia na połączeniu ma ogromne znaczenie. Odkręcić, wyczyścić i dobrze dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemy już czyściłem ostatnio, przy okazji montażu podgrzewacza. Jak znajdę chwilkę to zajrzę do rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem megana był w nim Bosch Silver S4 i z daty produkcji wynikało, że żył tam sobie prawie 7 lat ale się skończył i wymieniłem go na Jenox Gold niestety tej zimy już nie przeżyje a mam go ok 2.5roku (w lipcu koniec gwarancji) chcę zmienić na Centre Standard i mam mieszane uczucia bo jednym padają po miesiącu a niektórzy jaką po 5 - 6 lat na nich więc co by tu wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pora i na wymianę akumulatora w moim Scenicu 1.9 DCI I jak tak czytam opinie to im dłużej czytam, tym bardziej głupieje... Który wybrać? O jakiej mocy i jakiej firmy? Rozważam Centrę Futurę 77 / 760 tylko czy zmieści się on do Scenica bez problemu? A jeśli nie taki to jaki? Ratujcie bo zima już jest, wyjazdy będą a akumulatora nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!