Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

pytanie czy taki akumulator starczy na mrozy

Ja miałem też taki kłopot jak zmieniałam aku, chciałem większy, nawet sprzedawca, kolega sprawdził w katalogi i wychodziło 72Ah ale nie dało rady żeby wpasować tam akumulator - brak miejsca. ostatecznie kupiłem chyba 60ah firmy FORSE. Mam go już ponad 1,5 roku i jest oki , jeżdżę przeważnie na małych odcinkach i jeszcze go nie ładowałem, 0 problemów z grzaniem świec czy odpalaniem. Ten powinien Ci wejść http://allegro.pl/akumulator-westa-forse-65ah-65-ah-640a-na-mrozy-i1882001213.html i jest 65ah.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jestem zmuszony kupić nowy akumulator no i szukam najtańszego no i znalazłem akumulatory i to bardzo tanie tak tanie że aż podejrzanie tanie. I teraz mam pytanie może ktoś coś słyszał o tych akumulatorachAKUMULATOR 75Ah SCHMITZ albo AKUMULATOR 75Ah Ca/Ca 75 Ah,680A 72 74 Gdańskalbo co leprze użytkuje któryś z nich (oczywiście chodzi mi o markę) ,Silnik to 1.9D .Może zaproponujecie coś innego tylko, że akumulator musi być tani bo na inny po prostu mnie nie stać.

Dodam że samochód stoi pod chmurką i zawsze musze być pewnym że odpali.

 

Linki już poprawione.

Edytowane przez Dar21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jestem przed zakupem akumulatora do mojego autka. Tak mi się wydaje, ponieważ miałem dwie sytuacje w których auto nie chciało zapalić, tzn kręciło ale nie odpalało a po podłączeniu innego akumulatora odpalało bez zarzutu. Akumulator ładowałem ale po kilku godzinach prąd ładowania spadał do zera. Z tego co widzę to potrzebuje co najmniej 70Ah i prawdopodobnie będzie co centra plus. Dzisiaj jadę na test starego (Varta Blue Dynamic) i w sumie wszystko jasne ale niepokoi mnie jedna rzecz, tzn. po przełączeniu kluczyka na pierwszą pozycję włączam radio i gra ok, przełączam na pozycję drugą i zaczynają się zakłócenia, które się utrzymują z różnym nasileniem przez cały czas jazdy. Czy to może być jakieś przebicie, co powinienem sprawdzić ? Głupio by było włożyć nowy akumulatora i go rozjechać w ciągu dwóch tygodni.

Pozdrawiam.

Edytowane przez osiemmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupowałem do mojej Reni (megane I) i tyle co się naczytałem to moje... Z katalogów wynikało że musi być co najmniej 72Ah jednak taki mi się nie zmieścił :) (akumulator w komorze silnika - nie w podszybiu), dzwoniłem do serwisu, powiedzieli mi że montują 50Ah 600A ale panowie w sklepie stwierdzili, że taki może być na włoskie albo francuskie zimy a nie nasze polskie. W końcu zostało na Centra Futura 64Ah i 640A rozruch. Mam nadzieję ze teraz zima się jej nie ima... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tak jak marek_c pisze, tam nie ma regulacji. W megance podstawa wygląda tak samo, to jest plastik wsunięty w blaszane mocowanie.

Podstawa nie jest identyczna. Do siebie włożyłem niedawno future 77Ah a mam taką podstawę:

podstawacnc.jpg

musiałem tylko zeszlifować delikatnie rant który jest z lewej strony. Miejsce jest spokojnie. W sklepie chcieli mi włożyć 64 więc przerobiłem to trochę w domu. 5 minut roboty. Tak więc widać, że podstawy nie są identyczne. Moja jest aluminiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie, być może ktoś już przerabiał, a mianowicie noszę się z wymianą fabrycznego akumulatora, chyba nadchodzi jego czas. I tu moje pytanie, producent przewiduje akumulator o pojemności 640Ah i prądzie rozruchowym 640A. Dodam, że mam wersję 110 konną, czyli tę mocniejszą. Silnik 1,5 dci. Czy mogę zastosować akumulator np. taki: 72Ah 720A o większej pojemności i "większym prądzie rozruchowym". Pytam, bo czytałem opinie niektórych użytkowników forum i oni zalecają mocniejszy akumulator do diesla. Moje auto ma fabryczny alarm, i inne dodatkowe elektroniczne duperele, co zapewne też skraca poziom naładowania akumulatora jeśli postoi parę dni, a i tak się zdarza. I czy takowy mocniejszy akumulator nie zaszkodzi Scenicowi. Dodam, że jeżdżę głównie po mieście i rzadziej w trasę. Jednak co mocniejszy akumulator, to mocniejszy, szczególnie zimą. Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zastosować akumulator np. taki: 72Ah 720A o większej pojemności i "większym prądzie rozruchowym"

Tak.

I czy takowy mocniejszy akumulator nie zaszkodzi Scenicowi.

Nie.

Dodam, że jeżdżę głównie po mieście i rzadziej w trasę.

W takim razie możesz jedynie (w najgorszym przypadku) skrócić żywot samego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to, że jest silniejszy nie będzie miało wpływ na stan jego naładowania,(nie doładowania) kiedy częściej będę robił krótkie odcinki niż dłuższą trasę. Czy to w konsekwencji jego użytkowania nie będzie powodować jego okresowych rozładowań? Chodzi mi o akumulator o pojemności 72Ah.

A konkretnie, to upatrzyłem sobie taki: AKUMULATOR CENTRA FUTURA 72Ah 720A

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to, że jest silniejszy nie będzie miało wpływ na stan jego naładowania,(nie doładowania) kiedy częściej będę robił krótkie odcinki niż dłuższą trasę.

Już na to pytanie odpowiedziałem:

W takim razie możesz jedynie (w najgorszym przypadku) skrócić żywot samego akumulatora.

CENTRA FUTURA 72Ah 720A jest dość popularna i chyba kilka osób z forum go posiada. Ja zmieniałem aku kilka dni temu i wybrałem trochę słabszy (61Ah/600A) z Boscha, ale mam benzynę. Do diesli jak wiadomo nie zaszkodzi trochę "większy" aku.

Edytowane przez punxhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę. Skoro producent zaleca aku 64Ah i masz u siebie oryginalnie montowany autoalarm to taki właśnie powinien być. Inaczej jeśli masz jakieś dodatkowe, SWOJE urządzenia elektryczne. Kupując większy aku i jeżdżąc głównie po mieście narażasz się na to, że podczas któregoś mroźnego poranka auto Ci nie odpali, bo aku nie został wcześniej doładowany. Już ten mniejszy będzie mocno eksploatowany, a większy bedzie notorycznie niedoładowany co grozi jego uszkodzeniem. Zdecydowanie wybrałbym ten, który poleca producent. Zwłaszcza, że masz diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!