Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

wszedł bez problemu w fabryczną podstawkę (bez żadnych manian, piłowań itp.)

 

myślę, że możesz założyć, że Twój upatrzony wejdzie, ale jak wiadomo różne cuda się mogą zdarzyć :) czasem 1,5 cm robi różnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to CA722 ma długość 278 mm a CA602 ma długość 242 mm różnica to 35 mm, nie wiem czy tam jest dość miejsca. Zalecana długość do scenica I ph II do 242 mm.

 

 

edit:

sprawdziłem na stronie boscha i wyszło:

Akumulator Bosch S4 0.092.S40.040 S40 04 242x175x175 60Ah, 540A, L-

Akumulator Bosch S5 0.092.S50.080 S50 08 278x175x190 77Ah, 780A, L-

 

edit:

z katalogu centry:

1.9 dCi, RX4, dTi D 99/09 03/08 CA602 CB542 CC502

 

i nadal nie wiadomo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_c, ja na jesieni wymieniałem akumulator, który był jeszcze fabryczny i miał identyczne wymiary jak Centra Futura CA722... dla pewności obmierzyłem dzień przed wymianą i wymiary fabrycznego pokryły się z wymiarami CA722

 

na akumulator.pl w wyszukiwarce dla "Scenic" Diesel podają 242x175x175, a dla "Scenic Megane" Diesel 278x175x190... więc wyszukiwarki nie są takie jednoznaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem po zakupie. Wybrałem Centrę Futurę (64Ah 640). Gwarancja 3 lata w tym jakieś assistance, które podejrzewam nie zadziała bo trzeba spełnić milion warunków*.

Wymiarowo wszedł bez problemów, akumulator pod maską (nie w podszybiu :) ).

 

Do rozrusznika nie zaglądałem. Stwierdziłem że stary akumulator to trup, całkowicie rozładowany, ładował się bardzo szybko, a kilka minut po odłączeniu od ładowania auto już miało problem z kręceniem. Po podpięciu nowego akumulatora, auto odpala na mrozie o wiele lepiej niż w lato na starym. Jestem zadowolony, mimo że portfel lżejszy o 335zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futura ma niezaprzeczalną zaletę 36 miesięcy gwarancji. Na mój obecny gwarancja skończyła się w lipcu i też zastanawiam się na zmianą, pewnie kupię Futurę.

 

meganecoupe02 kupiłeś CA 640 czyli wysokość 190 mm - nie za wysoki, pasuje?

 

edit:

Kupiłem dziś CA 640, wysokość 190 mm nie przeszkadza ( 242x175x190 ). Natomiast nie ma możliwości wsadzenia w oryginalne miejsce akumulatora o długości 278 mm - jest za długi - dotyczy scenica 1.9 dci 2002 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może któryś z nas ma nie oryginalną półkę pod akumulator ( ze wskazaniem na Ciebie :) ) ? Mierzyłem półkę przed zakupem i nie ma możliwości aby wszedł akumulator 278 mm, poczekajmy na kolegów, pewnie ktoś jeszcze ma scenica 1.9 dci 2002 r :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!