Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

wersja skandynawska odpada chyba, auto pochodzi z Francji :) odgrzebałem wątek na innym forum, gdzie też była dyskusja i doszliśmy do wniosku, że podstawa jest regulowana, co potwierdził manualnie, miał mniejszy aku, a włożył większy taki jak mój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak marek_c pisze, tam nie ma regulacji. W megance podstawa wygląda tak samo, to jest plastik wsunięty w blaszane mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak... Centra Futura CA722 o wymiarach 278x175x175 weszła u mnie w Scenicu I ph II bez problemu i zastąpiła oryginalny akumulator o tych samych wymiarach... może to kolega marek_c ma podstawę przełożoną z innego modelu i wchodzą inne rozmiary... napisałem co napisałem i niech potomność korzysta :)

Więc jak wyjaśnić fakt, że jednemu wchodzi akumulator 278/175 mm a innemu nie? :-x

no właśnie :) a Ty Maniak jaki masz włożony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy prąd rozruchowy akumulatora jest z reguły w akumulatorach o większej pojemności. Jeśli pojemność będzie za duża alternator nie będzie w stanie go naładować do pełna, zwłaszcza przy przemieszczaniu się samochodem na krótkich odcinkach (miasto). Tak więc w górę też trzeba zachować umiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak... Centra Futura CA722 o wymiarach 278x175x175 weszła u mnie w Scenicu I ph II bez problemu i zastąpiła oryginalny akumulator o tych samych wymiarach...

 

Tak jak pisałem, jedynym wytłumaczeniem jest to że Renault w Scenicach I ph II stosowało dwa rodzaje akumulatorów ( chodzi o wymiary ) i półki pod nie, nawet na stronie Boscha są podane oba jako pasujące:

Akumulator Bosch S4 0.092.S40.040 S40 04 242x175x175 60Ah, 540A, L-

Akumulator Bosch S5 0.092.S50.080 S50 08 278x175x190 77Ah, 780A, L-

 

Jak piszesz "dla potomnych" zrobię fotkę jak u mnie akumulator i półka wygląda i sami ocenicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator nie ładuje akumulatora do określonej pojemności tylko do określonego napięcia.

Gdyby tak było to nie miałoby sensu robienie akumulatorów o różnej pojemności.

Każdy akumulator ma swoją rezystancję, jeśli jest nowy (sprawny) jego rezystancja jest bardzo mała, ale zależy od pojemności. Większa pojemność = większa rezystancja. Zatem prąd ładowania przy stałym napięciu dla większego akumulatora będzie mniejszy niż dla akumulatora mniejszego (nie mam na myśli za małego tylko takiego jaki przewidział producent). Jak prąd ładowania jest mniejszy to aby akumulator naładować do całkowitej pojemności czas ładowania musi być dłuższy. Jeśli chodzi o pojemność akumulatora to właśnie od niej zależy jak długo będziemy mogli kręcić rozrusznikiem do czasu wyładowania akumulatora (lub na jak długo zostawić samochód z zapalonymi światłami albo radiem żeby go nie wyładować całkowicie). Z tego można by wywnioskować że czym większa pojemność akumulatora tym lepsza, ale jak pisałem na wstępie czasami tak nie jest, bo lepszy akumulator 60Ah naładowany w pełni, niż 68 Ah naładowany w 70% (68Ah x 70% = 47,6 Ah).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!