Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolego za konkretną odpowiedź i cierpliwość, co do moich pytań. Biorę tą FUTURE.

Pozdrawiam.

 

I znów zagwozdka. Dobra jeszcze podzwonię po sklepach i popytam, jak to jest z tymi mocniejszymi akumulatorami.

Niemniej, dzięki koledzy za podpowiedzi.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64Ah i 72Ah to prawie te same aku. Przynajmniej mieszczą się w granicach tolerancji przy podmianie.

Tu główną różnicą na + jest możliwy większy prąd rozruchu w tym 72Ah.

Alternator zapewne masz ten większy- 150A, wiec o niedoładowanie się nie martw. W razie czego możesz zimą aku profilaktycznie podładować.

A swoją drogą, to jakoś szybko fabryczny się wysypał jeśli to jest sceniol III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam się dziwię. W nieco ponad dwa i pół roku go trafiło. To znaczy działa, ale szybko gubi prąd. Do pół godziny na samym radiu plus oświetlenie wnętrza i kiszka. Jak naładuję jest ok, ale do czasu. Akumulator jest firmy Varta. Zdecydowałem, że wezmę nową CENTRE FUTURE 72Ah 720A.

Pozdrawiam.

 

Alternator jesy firmy Valeo i ma 160A. Tak podaje producent w specyfikacji.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pół godziny na samym radiu plus oświetlenie wnętrza i kiszka

Ale w jakim sensie kiszka, nie odpali czy tylko pojawia się komunikat, że rozładowany? Jeśli tylko komunikat to ja mam podobnie od nowości! Zimą miałem często bo jeżdżę głównie w mieście. Wystarczyło, że raz na jakiś czas przejechałem się 10km za miasto i komunikat znikał a samochód odpalał w duże mrozy.

Przy okazji S&S to ściema w mieście. Już słyszałem, że więcej nie działa jak działa bo komputer twierdzi, że akumulator rozładowany i nie stopuje silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest ich stanowczo za dużo ;) co problem to nowy temat na forum niestety, a wyszukiwarka marna, dopiero funkcje google dały radę ;)

Ja w swojej flocie mam chyba z 10 sztuk Futury, najstarszy ma 7-my rok w Vectrze C i śmiga, nie miałem takiego przypadku jak Ty, żeby padł po 2,5 roku, ale możliwe. Ostatnio zmieniłem dostawcę i jak coś to kupuję japońskie YUASA (często na wyposażeniu na tzw. pierwszy montaż w japońskich samochodach) ale wersje Elite - werdykt znów za kilka lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. A więc tak, zasięgnęłem języka w paru firmach sprzedających akumulatory i w ASO. Przy częstym przemieszczaniu się po krótkich odcinkach zaleca się akumulator 60-64Ah i takie też zaleca producent. Mowa tu oczywiście o pojemności 1,5 DCI. Natomiast akumulator 72Ah, może faktycznie nie doładowywać na krótkich dystansach np. krótka jazda po mieście. Jeżdżąc głównie w trasy i co zatym idzie długie dystansy, można się pokusić o akumulator o większym prądzie rozruchowym np. 72Ah. Ja jeżdżę głownie po mieście i rzadziej w trasie, z racji tego wybrałem akumulator 64Ah. Taki akumulator zaleca np. Centra do mojego modelu auta, tj. Scenic III 1,5 DCI 110KM. Wydaje mi się to najlepszym kompromisem pomiędzy najsłabszym a najmocniejszym z tych, których brałem pod uwagę. W poniedziałek taki zamawiam.

http://allegro.pl/akumulator-centra-futura-64-ah-640-a-3lata-gwr-i2404943719.html

Pozdrawiam.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego 1.9 założyłem 77Ah i nie odczuwam jakiegoś niedoładowania chociaż auto jeździ głównie trasy po 7 km a raz dwa razy w miesiącu ok 500 km. To tak jakby do malucha założyć przewidywane 34Ah. Smiech na sali. Bratowa w nowej skodzie ma 1.6 tdi i 56Ah. Już raz w tym roku odmowił posłuszeństwa. Podobnie u szwagra w passacie 2.0 tdi 64Ah też nie chciały odpalić. O nioedoladowanie bym się nie martwił raczej. Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość jsordyl1972

W poprzednim aucie miałem Centrę i byłem bardzo zadowolony, więc mogę spokojnie polecić, a z tych opisanych to ja wziąłbym ten 55Ah 600A.

Dokładnie kolego, dlaczego wszyscy kupują akumulatory jakiejś firmy krzak, jak nasza polska Centra jest jedną z lepszych jak nie najlepsza !!! Mój brachol ma scenica z '99r., po wymianie oryginalnego aku. Po siedmiu latach, założył właśnie Centrę, niedawno rozmawialiśmy na jego temat i powiedział, że jak ten padnie, nie chce widzieć innego akumulatora w swoim aucie, i ja pewnie zrobię to samo jak się to stanie u mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nasza polska Centra...

Nasza polska, to ona była...

Oto najważniejsze wydarzenia z życia Exide Technologies S.A.

 

1910 – powstanie niewielkiej fabryki baterii w Berlinie, z inicjatywy polskiego przedsiębiorcy Andrzeja Karczmarka.

1919 – przeniesie fabryki do Poznania (oficjalna nazwa: Pierwsza Poznańska Fabryka Elementów i Bateryj).

1925 – pierwsze produkty pod marką CENTRA.

1945 – nacjonalizacja firmy, rozpoczęcie produkcji m.in. baterii płaskich i okrągłych, latarek ‘Mikro’

1953 – jako pierwsza w Polsce rozpoczyna produkcję baterii płytkowych, co miało ogromne znaczenie dla rodzącego się przemysłu elektronicznego i radiowego. W dalszej kolejności R6 i R14.

1970 – połączenie z Poznańskimi Zakładami Elektronicznymi ALCO i powstanie Zjednoczonych Zakładów Elektrochemicznych CENTRA (ZZE Centra). Rozpoczęcie produkcji akumulatorów samochodowych. Kooperacja z Fiatem.

1993 – komercjalizacja, ZZE Centra przekształca się w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa - Centra S.A. w Poznaniu.

1994 – prywatyzacja, sprzedaż 75% akcji firmie CEAC z siedzibą w Paryżu.

1995 - firmę CEAC, a tym samym Centrę, kupił amerykański koncern Exide Corporation - największy producent akumulatorów na świecie. Amerykanie przejęli łącznie 98% akcji.

2008 – zmiana nazwy prawnej firmy na EXIDE Technologies S.A

http://centra.com.pl/o-nas/historia-firmy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumie jednego... oryginalny akumulator może wytrzymać 10 lat - tak jak mialem w fiacie bravo 1.9 jtd ... a nowe wytrzymują po 2/3 lata nie zależnie od marki... wiem że nikomu nie poleca firmy sznajder, loxy, centry... one u mnie najgorzej się sprawdziły... co o dziwo fajnie śmigał bo ok. 4 lata w golfie jeszcze u ojca akumulator Hertz .. A u mnie w autku Varta którą zapodałem z jakiegoś anglika stary złom nie wiadomo ile miał lat a przekręcił mi cała zimę a dałem za używkę 50zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

proszę o pomoc jaki akumulator zastosować do Megane Coupe 2.0 16v idE 140km z 2000 roku. od momentu zakupu 3 lata temu jest w nim akumulator 36Ah 300A ale z tego co wiem jest on za mały jak na taki silnik. proszę o radę. pozdrawiam. stelman

Masz taki ładny temat, trzeba było przeglądać, a nie zakładać nowy.

Połączyłem

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!