Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej rzepakowy. I koniecznie z pierwszego tłoczenia. Widzę, panowie , że nie macie co robić, bo toczycie strasznie akademickie dyskusje. W instrukcji do renówek jest podane jaki olej poleca producent i to chyba jest najlepszy wyznacznik co powinno się lać. A jeżeli ktoś ma odmienne zdanie i uważa, że jest jakiś lepszy, to może lać co mu sie podoba. A na tym forum czasami jest tak, jak to bywa wśród Polaków: ilu dyskutantów, tyle zdań. Tak więc można toczyć te akademickie spory aż do nieskończoności. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

 

Moje pytanie:

 

Jak kupiłem swój samochód to wymieniałem w nim olej na taki jaki był ELF 5W40 EXCELLIUM ale kiedyś byłem w warsztacie i wymienili mi tam olej, ale po kilku dniach zobaczyłem że nie został tam wlany ELF tylko Shell 5W40 - i tak jest już drugi raz (olej wymieniam średnio co 10.000 - 12.000 tyś, przejechane: 222.000 tyś). Teraz przyszła pora na wymianę oleju i zastanawiam się czy znów wlać olej ELF i czy nie zaszkodzi to silnikowi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekrut, Jak się olej nazywa to nie ma znaczenia tylko liczą się jego właściwości. Jak dla mnie przy Twoim przebiegu lejesz olej o zbyt małej lepkości. Powinno być tak z 10w a nie 5. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy ostaniej wymianie (pierwsza po zakupie auta jesienią) nalałem półsyntetyk ELF 10W40 - 5l 80 zł w promocji w makro. teraz mija mi już kolejne 15 tys km i chyba naleje ten sam... poza tym na komputerze świeci mi, że zaleca wymianę co 30 tys km a to dość długo jak na diesla. po tym upływie nie zauważyłem ani wycieków ani jakichś dziwnych objawów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej rzepakowy. I koniecznie z pierwszego tłoczenia. Widzę, panowie , że nie macie co robić, bo toczycie strasznie akademickie dyskusje. W instrukcji do renówek jest podane jaki olej poleca producent i to chyba jest najlepszy wyznacznik co powinno się lać. A jeżeli ktoś ma odmienne zdanie i uważa, że jest jakiś lepszy, to może lać co mu sie podoba. A na tym forum czasami jest tak, jak to bywa wśród Polaków: ilu dyskutantów, tyle zdań. Tak więc można toczyć te akademickie spory aż do nieskończoności. Pozdrawiam.
Kolego nie każdy jest tak mądry i wszechwiedzący jak Ty wiec komentarze tego typu wydaje mi się są zbędne bo nie każdy zwłaszcza nabywca nowego auta musi wiedziec wszystko nie posiadając książki i żadnych pomocniczych materiałów tym bardziej jak wcześniej zaznaczyłem obiło mi się o uszy że wchodzi ponad 4L a Ty gdybyś był choć odrobinę mądry i chciał byś pomóc jak inni użytkownicy tego forum to Byś po prostu napisał ile tego oleju wchodzi a nie pisał zbędne komentarze.

 

[ Dodano: 2010-05-11, 18:23 ]

marpia12, mi w 1,4e wchodziło jeszcze mniej. Niecałe 3L. Tam jest bardzo mała miska.
Bardzo dziękuje Lewy za podpowiedź :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki znalazłem - troszku się naczytałem :)

 

witaj Kwintal.

Oleje te niczym się nie różnią.LDX to nazwa handlowa na Europę środkową i wschodnią, NF na zachód i dla Angoli,bo oni muszą być inni niż wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, potrzebuję porady odnośnie płynów jakie powinno się stosowac do mojej Megane. Jaki olej mam wlać do silnika Coacha 1.6e 1996r.? Na pierwszej stronie tego tematu jest napisane jakie elfy rekomenduje renault i czy to jedyny słuszny wybór?

 

Sprawa numer dwa to wymiana oleju w skrzyni. Gdyby ktoś był łaskawy napisać mi czy ten "elf tranself trx" to jedyny słuszny wybór? Bo kosztuje dużo siana, aby zalać 3,4l musiałbym szykować 100zł. Jeśli jest coś tańszego, które mogę śmiało zastosować to poprosiłbym o nazwę.

 

Przebieg to 145tysi - wątpię by był prawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Niniejszym wpisem chciałem się przywitać ;-)

Zazwyczaj każdy nowy użytkownik zaczyna swoje wpisy od oleju (nie tylko na tym forum). I ja tez tak zrobię.

 

Nie dziwię się, że temat dobrania oleju wzbudza takie emocje. Nawet sama marka Elf nie wszystko rozwiązuje. Podam przykład:

 

W mojej książce serwisowej jest informacja aby używać elf synthese 5W40. Oczywiście takiego oleju już nie ma, zastąpił go elf excellium ldx 5W40. Klasa lepkości jest bezdyskusyjna, jednak na uwagę zasługuje fakt, iż:

 

Współczynnik TBN (ważny parametr czyszczący silnik) w Elf synthese wynosił 12 a w obecnie dostępnym Elf excellium tylko 10,4. Na tej podstawie można przyjąć, iż zalecany przez Renault olej w przypadku mojego silnika miał nieco inne właściwości. Przyklejenie nalepki na tylna szybę samochodu z napisem elf tego dylematu nie rozwiązuje ;-)

 

Najbliższy parametrami TBN= 12 był shell 5W40 - TBN 12,7 (tak przynajmniej podawano kiedyś, teraz takiej informacji nie ma nawet na stronie producenta...)

 

Ot, taki mój skromny głos skierowany do osób, które sugerują się nalepkami.

 

Ad. dyskusji o oleju Lotos:

-nie zawsze polskie najtańsze, Lotos Quazar 5W40 kosztuje 240-260 zł za 4 litry

- polskie nie zawsze najgorsze, Lotos Quazar jest oficjalnie wpisany przez firme Mercedes-Benz na listę dopuszczonych produktów.

 

pozdrawiam serdecznie

 

pepto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zakupiłem ostatnio przez internet olej ELF EXCELLIUM 5W40 NF czy ktoś z was go używa??????

Pewnie wyda się wam to śmieszne ale połakomiłem się na cene przez internet 98zł,a w sklepie z oznaczeniem LDX 145zł.Teraz mam dylemat czy lać go czy nie do swojej meganki??? Na oleju brak Polskiej informacji,wydaje się być trochę rzadszy od LDX ( porównywałem oba) Czytałem tu na forum ktoś kiedyś się wypowiadał że jest to olej lepszy,więc zadzwoniłem do dystrybutora Total i pan z działu technicznego poinformował mnie.

1- olej nie sprowadzany na Polske

2- produkowany głównie na rynek dalekiego wschodu

3- Jest gorszy jakościowo od LDX

 

Dodam że na necie wszędzie piszą że niby to jest ten sam olej tylko z innym oznaczeniem.Moje pytanie czy ktoś może wypowiedzieć się na temat danego oleju jak to z nim jest?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert123

Tutaj masz do pobrania karty techniczne obu:

 

LDX: http://www.elf.com.pl/produkty/osobowe/silniki/silniki.htm

NF: http://www.lubadmin.com/Restitution.aspx?M...mp;Parametre1=2

 

ps. Ja osobiście nie skusiłbym się ceną na taki olej...nie wiadomo skąd i dlaczego w takiej akurat cenie...

W tej chwili w Tesco do 26 czerwca można kupić ldx w cenie 109 zł, wszystko wiadomo, data produkcji maj 2010. No ale to moje zdanie, każdy robi co chce.

 

pepto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!