Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana silnika na nowszy 1.6


Barto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich Forumowiczów,

 

z moim "kochanym" samochodzikiem mam ostatnio spory problem, a mianowicie kolejny raz wystąpił problem z uszczelką pod głowicą, znika płyn z chłodnicy, a co za tym idzie pojawiają się wizje kolejnych kosztów naprawy. W związku z tym, że to już drugi taki "wyskok" tego silnika, to chciałbym go wymienić na jakiś "nowszy" model.

Mam do Was takie pytanie, czy znacie jakiegoś dobrego fachowca przez duże "F" co mógłby się tym zająć za jakieś normalne pieniądze? :)

No i może ktoś z Was ma już jakieś doświadczenie w tym temacie, z jakimi mniej więcej kosztami to się wiążę?

 

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

pzdr,

Barto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakimi mniej więcej kosztami to się wiążę?

Zakup silnika cena od 600zł do 3000zł. Potem wymiana rozrządu koszt do ok. 800zł. Wymiana oleju i filtra w silniku koszt ok. 200zł. Do tego płyn do chłodnicy do 100zł. I przełożenie coś około 1000zł. Dodatkowe koszty jakie mogą być to wymiana sprzęgła plus wysprzęglika coś ok. 1200-1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowica byla robiona zaraz po zakupie auta bo poprzedni wlasciciel nie lal plynu chlodzacego... a teraz nie wiem co sie mu podzialo:(

zapomnialem autko ma 130k km...

Edytowane przez Barto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie poprzedni właściciel zaliczył pad paska rozrządu, naprawił po najniższych kosztach i sprzedał auto, a Ty się teraz męczysz.

Znajdź dobrego mechanika niech zrobi zgodnie ze sztuką, powinieneś się zamknąć w kwocie ok 1500 - 2000 zł z częściami i robocizną. Radzę, przy okazji cały rozrząd wymienić.

I pytanie zasadnicze, czy na pewno nie ma jakieś nieszczelności na przewodach układu chłodzenia? Nie koniecznie musi to być uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Przemo. właśnie chyba tak będe musiał ztobić.

zastanawiam się nad tymi specami z Gliwic z Auto-Mako bo widziałem na ich temat dość sporo pozytywnych opini.

no tak czy siak zrobić trzeba... wycieku własnie nigdzie nie widać... a już nic innego nie przychodzi mi do głowy. W zbiorniczku wyrównawczym pojawiają się bombelki, co by sugerowało jednak tą głowicę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!