Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Grandtour 2011


mori10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić R Megane GrandTour 2011 a dokładniej zastanawiam się między 5 samochodami.

1.Peugeot 3008

2.Mitshubishi Lancer

3.Mitshubishi Lancer Sport Back

4.Renault Megane GrandTour

5.Chevrolet Cruze

Wszystkie 2011.

 

Chciałbym abyście mi napisali czy Megane GrandTour to dobry samochód, jak się sprawuje, czy często zdarzają się usterki, jak lakier itp. I czy może z któryś wyżej podanych samochodów byłby lepszy. Słyszałem że w SPORTback'u strasznie niszczy się lakier.

Proszę o rady.

 

Z góry DZIĘKI będę bardzo wdzięczny!

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 1.3, pkt. 5.10 - i co Ci to daje, że napiszesz temat dużymi literami?

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Megane GrandTour z 2010r. Kupiłem nowy w marcu 2011, silnik 1.4 TCe. I nie żałuję swojego wyboru. Silnik fajnie się sprawuje, usterek przez 13tys km zero, żadnych problemów. W serwisie nic nie musiałem zgłaszać, żadnych poprawek. Wiem, że to krótki okres, zaledwie 8 miesięcy, ale przez ten okres nie narzekam. Ogólnie to musisz się zastanowić jaki silnik, jaka wersja wyposażenia Cię interesuje i wtedy porównać te samochody...

Jeździłem też sporo Volvo V50, ale dieslem. Wiadomo, że pod względem silnika to nie ma co porównywać diesla 2.0 z benzyną 1.4, ale jeśli chodzi o właściwości jezdne to lepiej jeździ mi się Megane...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2010 Dynamique 1.4 TCe. mam przejechane 24000km, jestem naprawdę zadowolony. Jedyne co mi wymieniono na gwarancji to lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czekam teraz na zmianę obszycia kierownicy i gałki zmiany biegów przez tapicerA (Renault Polska beż żadnych sprzeciwów przyjęło wytartą skórzaną kierownicę i gałkę w ramach gwarancji i umówili mnie ze swoim tapicerem na naprawę). Jestem naprawdę zadowolony. Poprzednio jeździłem Citroenem C5 więc odnoście komfortu mogę powiedzieć jedynie tyle, że stosunek twardości do komfortu jest moim zdaniem "Akurat". W lato mam koła 17 cali i jest dość twardo, choć zmieniłem na zimę na alu 16 cali i szczerze mówiąc to niewielka różnica. Mam nawigację Tom Tom carminat i jestem z niej zadowolony, często są aktualizacje. Do kombiaka bezwzględnie moim zdaniem trzeba zamówić czujniki cofania (przednie wydaje mi się nie są konieczne). O ESC (ESP) nie wypowiem się bo nie mam na pokładzie, to jest kwestia gustu oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce swoje 3 grosze :D Jak Lancer - to tylko EVO

Megane - mam I i II i jestem zadowolony

Peugeot - czy nie chciałeś napisać o 308?

Chevrolet - ojciec ma firmowe Lacetti (poprzednik cruze'a) i obaj jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Jako że to następca Lanosa, wykończenie bardzo się poprawiło, miejsca jest mnóstwo, tylko po 40 tyś. niepokojąco dużo kontrolek się zapaliło, ale niedługo przegląd ;) (spalanie nie jest za fajne, 2.0 w diesel'u i spalanie 9-10l/100km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cruze'a także brałem pod uwagę, ale żonie nie bardzo pasował. Słyszałem sporo plusów na jego temat, ale też silniki podobno nie są jakoś bardzo oszczędne. Lancer wiadomo, że EVO ;D ale to trochę inna bajka. W Peugeotie jakoś nie pasuje mi ten podniesiony dach. jakoś tak minivanowo w nim. nie rozumiem po co to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomocne INFO.

 

Zastanawiam się jedynie teraz między 3008 1.6VTi 16V 120KM, a Megane GrandTour 1.6 16V 110KM.

 

GrandTour ma dla mnie ładniejszy wygląd z zewnątrz, ale peugeot też niczego sobie, no i peugeot ma super wyposażenie w środku czego renówce troszkę brakuje. Samochody oczywiście w czarnym kolorze.

 

Megane:

3008:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,6 16V 110kM i nie narzekam. Średnie spalanie ok.7,4l/100km (bez szaleństw na trasie do 120km/h max). Przebieg niewielki i myślę, że do tej pory nie powinno nic "wyskoczyć". Trochę krótkie przełożenia biegów. Lakier beż popielaty (m.in. ze względów praktycznych). Ogólnie polecam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o zakup auta silnikiem dci?

Są one bardziej oszczędne od benzynowych , w trasie możesz uzyskać spalanie poniżej 4 litrów ON/100 km, mi się to udaje, trzeba tylko nie za bardzo przekraczać dozwoloną prędkość . :D

No fakt, ropucha coraz droższa, ale i tak wychodzi tańsza eksploatacja niż na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sporo jeździsz to faktycznie jeszcze się opłaca. Ja z drugiej strony będąc podejrzliwym i sceptycznym obawiałem się późniejszych napraw silnika (wiem wiem, wcale nie muszą wystąpić!!! ) diesla więc wolałem TCe.

Pracuję 65km od centrum granic warszawy. Czyli przejeżdżam Warszawę rano, potem trasa tak około 90km/h i wieczorem wracam w korku i taka jazda wychodzi mi około 7.8L/100km (liczone , a nie z odczytu komputera. komputer trochę zawyża spalanie o około 300 - 450ml). Ja z tego wyniku jestem zadowolony, bo mam świadomość że to auto ma 130KM( gdzieś czytałem że pomiary na hamowni średnio dają 140KM i spokojne 200Nm) i jest naprawdę dynamiczne. Ma jeszcze dla mnie jeden ogromny plus: nie śmierdzi i nie klekocze ;D Po prostu nie trawię zapachu spalonej ropy.

Edytowane przez TomusMaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak inni wspomnieli TCE to fajny wybór. Mam blisko 30k zrobione i zero problemów.

Auto nie posiada jakiś większych wad. Z pomniejszych - trzeszcące uszczelki drzwi (upierdliwy problem) i dośc twarde i tłukące sie na nierównościach zawieszenie. Po "francuzie" spodziewałem sie troche miększej jazdy. No i troche ascetyczne ale eleganckie wnętrze. Wspomniany 3008 jest fajniejszy w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już prawie rok jeżdzę Megi i jak na razie nie mam się do czego przyczepić. Silnik, skrzynia, zawieszenie - bez zastrzeżeń. Na zakrętach przechyla się mniej niż Octavia :) Jedynie lakier jest dość miękki i łatwo się rysuje, ale podejrzewam, że prawdopodobnie w większości nowych samochdów jest podobnie (ekologia). Przez ten rok jedynie poluzował się rygiel w tylnych drzwiach przez co po zamknięciu trochę odstawały - poprawione już przez ASO. Generalnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec roku to dobry okres na poszukiwanie "wymarzonego" auta. Jeśli mamy wybrać między 1.6 16V a 1.4 TCe to zdecydowanie warto dołożyć niewiele a cieszyć się fajnym silnikiem 1.4 TCe. Testowałem oba modele, 1.4 TCe jest wyjątkowo wyciszony (w stosunku do 1.6 16V który trochę wyje powyżej 3500 obrotów), natomiast 1.4 TCe zaskakuje kulturą silnika. Przed zakupem warto przetestować 1.6 16V w jednym salonie, a w innym 1.4 TCe i samemu zdecydować (wątpię by ten sam dealer miał na placu 2 wersje silnikowe do jazd próbnych).... :)

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!