Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spalanie LPG


wisniax2

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim mam pytanie. Jak sprawdzić ile pali mi auto na gazie . czy komp pokazuje spalany gaz przy jeździe na lpg czy tak sobie przelicza bo myśli że jedzie na bp proszę o pomoc bo gaz założyłem wczoraj BRC sequent 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp pokazuje spalanie pb wyliczane wg aktualnych czasów wtrysku, więc, jeżeli instalacja jest dobrze wystrojona powinno się ono nie zmieniać (w stosunku do tego jakie miałeś wcześniej), komp może wyświetlać dane z lpg pod warunkiem, że miałbyś fabryczną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp pokazuje spalanie tak jakbyś jechał na benzynie. Do wskazań kompa dolicz jakieś 20% i będziesz miał przybliżone spalanie LPG. Zatankuj pare razy do pełna spisz ile wlałeś i ile przejechałeś i wyjdzie Ci uśrednione spalanie. gazu Jest taki fajny program do obliczania zużycia paliwa i innych kosztów użytkowania auta (naprawy, ubezpieczenie) wpisujesz tylko ile wlałeś i za ile i jaką trasę pokonałeś a menadżer sam Ci przeliczy średnie spalanie lpg i benzyny oraz bieżące zużycie oraz koszty jakie ponosimy na samochód. http://www.programosy.pl/program,pojazdy.html

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde komputer pokazuje co chce, doszedłem do takiego pkt w ustawianiu instalacji że to co pokazywał komputer zgadzało mi się ze spalania jakie wychodziło mi po tankowaniu do pełna gazu. Ból był taki tylko że w wykresie 2d dość znacznie odbiegały od siebie wykresy. Ważne jest to żeby litrażowanie robił na tej samej stacji, wystarczy że inaczej auto bedzie stało podczas tankowania i już wejdzie np. więcej gazu do zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopię, bo stary temat, wręcz umarł, ale może coś się dowiem. Założyłem gaz i nagle wzrosło mi spalanie chwilowe i średnie. Wcześniej jadąc 50 km/h (bez przyśpieszania) na 5 biegu miałem chwilowe 3,9-4,4 l/100 km, obecnie bardzo, ale to bardzo ciężko zejść poniżej 6 litrów. Przy 90 km/h pokazuje mi koło 7,5-8 litrów. Teraz nie wiem, czy coś mi się psuje w silniku, czy on faktycznie pokazuje spalanie LPG? Bo zasięg mi spada bardzo szybko w komputerze i co jakiś czas się włącza mi rezerwa (choć mam jakąś 1/3 baku). Obecnie mam średnie spalanie 9 litrów (500 km w trasie i jakieś 100 km po mieście), a z autopsji wiem, że na benzynie miałbym koło 7-7,5 l średnie spalanie.

Ktoś jest w stanie sprecyzować ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że instalacja nie została dobrze wyregulowana. po tym czy zmieniło się spalanie pokazywane przez komputer można stwierdzić, czy monter przyłożył się do regulacji. Komputer silnika nie wie , że auto jedzie na gazie i pokazuje hipotetyczne spalanie benzyny. Jeśli wskazania nie zmienią się to można przyjąć, że instalacja jest dobrze zestrojona, tak jak by ingerencji w układ zasilania nie było. U ciebie instalacja gazowa zapodaje za mało gazu, komputer silnika to widzi po odczycie z lambda i wydłuża czasy wtrysku żeby utrzymać stechiometryczny skład mieszanki. Spalanie obliczane jest m.in. na podstawie czasu wtrysku i stąd taki efekt. Po mojemu to instalacja nadaje się do regulacji gdyż takie ustawienia powodują, jak to się mówi, rozjeżdżanie się ustawień komputera silnika co może generować różne problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Praktycznie tylko BP, czasem Orlen, na innych starałem się nie tankować, albo wybierać inne znane duże sieci, aby nie lać benzyny u Pana Mietka w stodole. Teraz na gazie zamierzam to kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie jestem po pierwszym przeglądzie 1k od instalacji sekwencji.

Monter stwierdził po przejechaniu kilku kilometrów, że jest OK.

Generalnie cały czas jeżdżę z włączonym chwilowym spalaniem.

Zauważyłem, że na LPG jest ono mniejsze o jakieś 0.2-0.5L/100km.

Przejmować się tym i drążyć temat ?

Zastanawiam się nad zakupem interfejsu do STAG-a i podglądem parametrów.

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej, mam podobnie, ale bardziej. W piątek byłem na tym samym przeglądzie, spadło mi spalanie chwilowe przy 90 km/h do 5,3-5,5 l/100 km gazu. Jak pewnie sam zauważasz - jest to zdecydowanie mniej niż na benzynie.... Tobie spadło spalanie, ale nie napisałeś do ilu, więc ciężko cokolwiek stwierdzić.

 

Monterem jest PITEC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tej" - od razu widać, że swój :lol:

 

Nie zdecydowałem się na PITEC-a ale pojechałem sporo dalej bo za dużo złych opinii się naczytałem.

Jestem po tankowaniu trzech zbiorników i zawsze trafiał się dłuższy wyjazd, więc nie tankowałem do pustego.

Nie jestem w stanie powiedzieć ile realnie spala mi LPG, zacznę liczyć od następnego napełnienia butli.

Zwróciłem po prostu na to uwagę a że teoretycznie LPG powinno palić około 20% więcej to wydaje mi się, że ECU benzynowe powinno pokazywać większe a nie mniejsze chwilowe spalanie na LPG.

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tej" - od razu widać, że swój

:D

Ogólnie powiedzieli, aby komputerem się nie przejmować, bo może różne wartości pokazywać. Wyjeździć bak do końca i wtedy będzie wiadomo, czy spalanie się zmniejszyło, czy nie. Jeżeli jest za niskie, to dojadę na regulację. :)

Sprawdź koniecznie, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć, bo sam widzisz - u mnie chwilowe spalanie się zmieniło i to drastycznie. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce, jeszcze jakieś 200 km pewnie zrobię bez tankowania i dam znać, co u mnie. :)

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tej" - od razu widać, że swój :lol:

 

Nie zdecydowałem się na PITEC-a ale pojechałem sporo dalej bo za dużo złych opinii się naczytałem.

Jestem po tankowaniu trzech zbiorników i zawsze trafiał się dłuższy wyjazd, więc nie tankowałem do pustego.

Nie jestem w stanie powiedzieć ile realnie spala mi LPG, zacznę liczyć od następnego napełnienia butli.

Zwróciłem po prostu na to uwagę a że teoretycznie LPG powinno palić około 20% więcej to wydaje mi się, że ECU benzynowe powinno pokazywać większe a nie mniejsze chwilowe spalanie na LPG.

Gdzie zakładałeś bo jestem na etapie wyboru instalatora? W poprzednim samochodzie instalację poprawiał i serwisował Pitec, złego słowa nie mogę powiedzieć, ale ostatnio chyba rzeczywiście z jakością coś nie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napisz jaką masz instalację gazową i jaki dokładnie sterownik?

Jeśli instalacja jest poprawnie założona to nie powinno być problemu, chyba że masz instalację, która jest podpięta pod OBD II i masz coś skopane.

 

Spalanie najlepiej sprawdzić tankując butlę do pełna i wyjeździć gaz do końca i obliczysz sobie spalanie - to nic trudnego. Oczywiście niewielkie rozbieżności mogą być, bo nie zawsze da się wyjeździć ten gaz w porównywalnych warunkach.

I tankuj najlepiej na tej samej stacji z tego samego dystrybutora, bo różnie mają ustawione ciśnienie, więc mogą wejść różne ilości gazu (ale to +/- 1 litr).

Edytowane przez pawelek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!