Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

drżenie rezonans silnika


marcin1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z drżeniem silnika, wygląda to tak że od jakiegoś czasu coraz bardziej auto wpada w rezonans prawie przy każdych obrotach choć na biegu jałowym najbardziej.Wymieniłem wszystkie poduszki silnika (zamienniki) łącznie z lizakiem i nic to nie pomogło. Oporócz tego mam wrażenie że auto zaczęło głośniej chodzić i może jest odrobinę słabsze. Pomóżcie bo nie wiem co mam dalej robić , auta używam codziennie i jest mi bardzo potrzebne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe zmieniałem parę miesięcy temu wraz z paskiem i napinaczem, od tego czasu zrobiłem 18 tys km więc chyba odpada ale może się mylę.W sumie auto ma moc ale całe wpada w rezonans i chodzi głośniej ale jest to słyszalne tylko w środku jakby może coś z kolektorem, układ wydechowy wstępnie sprawdziłem na kanale(tyle ile widać)i jest cały i sztywny,dwumasę też bym wykluczył bo w tym roku zmieniałem na regenerowaną.Może faktycznie coś z paskiem się dzieje lub jakąś rolką.Mam tylko jeszcze pytanie o poduszkę skrzyni biegów: czy jeżeli jest odrobinę krzywo zamontowana to auto może drżeć? dziś wyjąłem akumulator i zauważyłem że jest trochę krzywo w stosunku do uchwytu do którego jest przykręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja dwumasy to zły pomysł.

Mało jest solidnych firm, które umiałyby zregenerować dwumas.

Z tego co wiem, to dwumasy się nie powinno regenerować, tylko wymienić na nową.

Znajomemu się koło rozsypało,(5500 km.) po tym jak je zregenerowano, gdzie nie wspomnę, choć to duża i szanująca się firma w kraju.

Druga sprawa, poduszki zamienniki, jakiej firmy?

Tylko renomowane firmy: Hutchinson, Sasic, Febi, lub oryginał.

Jak masz inne to zaraz to odczujesz.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drżeniem silnika,

 

Też taki problem mam tylko bez spadku mocy...W aso Renault powiedzieli mi że albo poduszki albo problem z układem wtryskowym common rail... ja takowego nie posiadam więc będę wymieniał poduszki.

 

Przy okazji pytanko: czy idzie rozpoznać która poduszka jest zużyta czy trzeba wymieniać komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(5500 tyś. km)

5500 tyś km = 5 500 000 km = 5,5 miliona km :) Rewelacja! Jeszcze powiedz, że tyle zrobił bez remontu silnika.

Kolejny raz zwracam uwagę na to co piszecie! Przeczytajcie posta przed wysłaniem !

która poduszka jest zużyta czy trzeba wymieniać komplet

Jedynie poduszkę pod skrzynią biegów możesz obejrzeć bez demontażu, ale potrzeby jest kanał. Pozostałych dwóch nie zdiagnozujesz w 100% bez ich wyjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!