Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka głowicy lub uczelka pokrywy zaworów.


Rekomendowane odpowiedzi

Kreciq a czy planowanie głowicy będzie konieczne ? Jest to rzecz, którą trzeba wykonać ?

Jest to rzecz, którą trzeba wykonać ?

nie trzeba ale będziesz robił 2 razy i za 2 razem dasz głowicę do planowania :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadszedł ten dzień gdy otwierając klapę mojego megane zauważyłem olej na silniku a raczej w jego połowie pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to uszczelka pod głowicą padła no to myślę sobie bendą koszty bo jak głowica do roboty to i przy okazji rozrząd pasuje zrobić bo już swoje zrobił wiec u mnie wyglądało to tak pod względem kosztów: uszczelka pod głowice victor reinz 82zł,uszczelka pokrywy zaworów elring 31zł,śruby głowicy elring 35zł,uszczelka na kolektorze wydechowym elring 13zł,oraz uszczelniacze na wałku rozrządu 9.30zł i na wale korbowym od strony czołowej 15zł oba firmy corteco plus planowanie głowicy 40zł do tego doszły koszty rozrządu pasek gates 43zł rolka napinacza snr(koyo)85zł i pompa wody graf(mettelli) 90zł niestety nie napisze ile kosztuje robocizna bo robił to mój kuzyn który uwielbia się tym bawić i idzie mu to dość sprawnie wiec skończy się dowodem wdzięczności w sobotni wieczór jak zasiądziemy przed telewizorem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka wymiana uszczelki pod głowicą i pasek rozrządu chcę wymienić bo rolkę wymieniałem na jesieni (sam dałem radę). Na mechanice znam się bardzo przeciętnie. Uszczelkę pod głowicą myślę sam wymienić, pasek rozrządu też. 4 lata temu kuzyn robił mi tą samą operację w vw golfie II a ja mu pomagałem. Nie jest to bardzo skomplikowane i powinienem dać radę.

Robił ktoś sam uszczelkę pod głowicą.?? Coś Was zaskoczyło.?? Na coś trzeba zwrócić szczególną uwagę.?? Dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś sam uszczelkę pod głowicą.?
Na coś trzeba zwrócić szczególną uwagę.?

Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie.

Coś Was zaskoczyło.?

3 kg śrub, które trzeba było odkręcić/wykręcić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby Elringa do tego silnika są na klucz E12 (od strony dolotu) oraz E14 (od strony wylotu).

Jest jeszcze górne mocowanie alternatora. Najlepiej odkręcić śrubę alternatora, a głowicę wyjąć razem z mocowaniem. Jednak przy zakładaniu może trochę przeszkadzać. Ja zrobiłem tak, że dwie skrajne śruby głowicy (od skrzyni biegów) włożyłem w głowicę, nałożyłem uszczelkę i trzymając uszczelkę przyłożyłem do bloku tak, aby śruby pasowały w otwory. Wtedy ładnie głowica wpasowuje się w tuleję i mocowanie alternatora nie przeszkadza w montażu.

Alternatora nie trzeba ponownie naciągać na pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może.... Będę przeprowadzał tą operacje jak już będzie ciepło więc tak koło maja może czerwca

 

Dodano: 05 mar 2012 - 19:35

Na poprzedniej stronie tego tematu kolega nitro88 napisał co wymieniał robiąc uszczelkę pod głowicą. A nic nie pisze na temat uszczelki między kolektor dolotowy a głowicę, czyżby nie była potrzebna.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowicę ściągasz razem z kolektorem. Jak masz ochotę lub potrzebę, możesz ją wymienić. Ja wymieniałem, ponieważ było podejrzenie, że łapie mi tamtędy lewe powietrze (i miałem rację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!