Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka głowicy lub uczelka pokrywy zaworów.


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zakupić części do mojej Megi tzn uszczelki pod głowicę, śruby i pozostałe rzzeczy ale sprzedawca pyta czy mam silnik K7M 720 czy K7M 790.

Patrzyłem na tabliczkę na silniku ale tam nie ma takich symboli. Wiem że ma 1,6 k7m moc 75km ale czy to 720 czy 790 to nie wiem. Jak to sprawdzić, gdzie szukać takiej informacji.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tamtej tabliczce szukałem info i nie ma tam ani 720 ani 790.

 

Na jesieni wymieniałem rolkę rozrządu i w sklepie dostałem rolkę o średnicy 55mm. Okazało się wtedy że do mojego silnika musi być rolka o średnicy 50mm. Silniki 1,6 K7M są o mocy 75km i 90km. Rolka rozrządu do silnika o mocy 75km to 50mm średnicy a 90km to 55mm. Pasek rozrządu do 75km ma chyba o dwa ząbki mniej niż do 90km. Idąc tym tropem 720 to 75km a 790 to 90km

 

 

Śruby Elringa do tego silnika są na klucz E12 (od strony dolotu) oraz E14 (od strony wylotu).

 

 

Dam radę odkręcić i przykręcić mając nasadki E-12 i E-14 czy może musi to być płaski klucz.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw kluczy 94 elementy no i musze zaopatrzeć się w te nasadki E-12 i -14 no i klucz dynamometryczny kupić albo pożyczyć.

Jak już pisałem Wymienie też pasek rozrządu i zastanawiam się czy pompę wody wymienić czy darować to sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostełem ofertę cenową z jednego ze sklepów internetowych z częściami potrzebnymi do remontu który planuje przeprowadzić.

 

Uszczelka pod głowicę firmy ERLING- 92 zl

 

Uszczelka pokrywy zaworów ERLING - 36 zl

 

Uszczelka między głowicę a kolektor wydechowy ERLING - 55zl

 

Uszcelka między głowicę a kolektor dolotowy ERLING - 21 zl

 

Uszcelniacz wałka rozrządu CORTECO - 12 zl

 

Uszcelniacz wału korbowego od strony czołowej CORTECO - 19 zl

 

Śruby głowicy ELRING - 10szt/kpl - 39 zl

 

Pasek rozrządu - firmy GATES - 68 zl

 

Pompa wody- firmy Metelli - 128 zl

 

Czy to są dobre ceny.?? Kupowaliście taniej czy drożej bo w sumie to można zaoszczędzić sporo jeśli można kupić taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka między głowicę a kolektor wydechowy ERLING - 55zl

To bym sobie darował. Jak rozbierzesz i okaże się do kitu, wtedy bym wymienił.

Pasek rozrządu - firmy GATES - 68 zl

Uszcelka między głowicę a kolektor dolotowy ERLING - 21 zl

Stanowczo zawyżone ceny.

Reszta cen raczej w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uszczelka jest metalowa i bardzo ciężko o to, aby się uszkodziła. Wystarczy oczyścić kolektor i głowicę (oraz uszczelkę) i złożyć do kupy. Jeżeli rozbierzesz i się okaże, że ma dziury, dopiero wymień. Zwłaszcza, że póki nie kupił byś nowej, możesz założyć starą. Oczywiście, jeżeli stara jest uszkodzona.

Silikonu nie możesz tam nałożyć i raczej innych specyfików również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!