Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja na klapie bagaznika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak, szukałem! Serio! Tak, mam ściągnięte schematy elektryczne - przyznaje się od razu że nie do końca wiem które kryteria wybrać. Ale próbowałem! A oto i moja historia..

 

Megane II 2004r 1,6 16V Grandtour, bez hands free- w samochodzie przestaje otwierać się bagażnik. Auto oddane w ręce elektryka-magika-laika. Nie znajduje on przyczyny usterki, więc po konsultacji z właścicielem podpina się pod oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Efekt: aby otworzyć bagażnik włącz światła. Działało to może.. hmm.. miesiąc. Przestał działać bagażnik i podświetlenie tablicy. Auto następnie stało ok 2 miesiące nie ruszane, padł aku itd itd. Ok tygodnia temu auto zostało oddane w moje ręce w celu "doprowadzenia go do stanu używalności". Poprzedni Pan Elektryk :) po podpięciu się pod oświetlenie tablicy ODCIĄŁ resztę kabli od np zamka klapy.. W otulinie na łączeniu klapa-buda auta - 2 przerwane przewody. Kable przy zamku są czarne, znaczone kolorami jedynie przy kostkach. Odkręciłem fotel kierowcy, sprawdzone miernikiem i oznaczone który kabel jest który.

ALE!

1. Nie mam pewności czy wybieram dobre kryteria przy wybieraniu schematu.

2. Max napięcie jakie mam na wszystkich kablach z tyłu to ok 1V, nawet w podświetleniu rejestracji.

Chciałem wziąść + z lampki oświetlającej bagażnik. Napięcie? 14V. :) a mimo to, po wpięciu się na krótko guzikiem pod masę, a zamkiem od klapy w masę i te 14V nie było żadnego efektu na otwieranie, lub zamykanie z pilota czy na guzik..

 

oszalałem :-)

 

p.s. ok, mój błąd. Nie zadałem pytania. A więc:

1. czy na kablach idących spod fotela kierowcy powinno być napiecie i jak duże?

2. czy wierzyć w sprawny regulator napięcia jeżeli oświetlenie bagażnika = 14V?

3. czy ktoś z Trójmiasta przypadkiem ma zdjętą tapicerkę z tyłu żebym a) spojrzał na instalacje, ^^ sprawdził sprawność zamka?

4. kiedy w końcu przyjdzie wiosna?

5. czy istnieje możliwość że rozwalony regulator napięcia popalił mi światła i spowodował brak prądu na klapie?

Na razie starczy.. pozdrawiam

Edytowane przez JJgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

mam podobny problem z instalacją elektryczną :l: nie mam niestety schematu instalacji elektrycznej. w moim przypadku padło podświetlenie tablicy rejestracyjnej. zacząłęm od żarówek - ale bec efektu. sprawdziłem lampki demontując je i podłączając na krótko do akumulatora - działają. w wiązce elektrycznej przy kostkach pod które podpina się lampki napięcia nie ma ;) ale już pod peszlem między budą a pokrywą bagażnika napięcie jest. gdzieś z niewyjaśnionych przyczyn w samej klapie bagażnika nagle uszkodziła się wiązka ;)

jeśli ktoś może udostępnić schemat elektryczny będę wdzięczny

pozdrawiam i życzę powodzenie w usuwaniu usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kolego dzeszedles do tego?

U mnie wszystkie bezpieczniki, silniczek, przycisk klapy dzialaja prwidlowo ale zamek nie drga bo wchodzi do niego 0.8V (po nacisnieciu przycisku od klapy).

Prosze o szybka odpowiedz bo mam rozebrne auto i czekam na deszcz hehe. Kable od zamka do klapy wygladaja dobrze i ruszanie ich z rozna sila nie zmienia wartosci 0.8 V

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bardzo proszę o pomoc w namierzeniu schematu instalacji elektrycznej miedzy kapą bagażnika (wersja kombi GT) a karoserią.

Przewody w gumowej przelotce między klapą a karoserią zgniły i połowa popękała i nie wiadomo jak je połączyć w pary. Nie prosił bym o pomoc gdyby przewody były rożnego koloru ale mam tu same czarne i kilka jasnych. Wymienią zaraz całą instalacji w klapie na nowe przewody ze względu na to, że stare są już bardzo skorodowane wewnątrz. Oczywiście otwieranie bagażnika nie działa podobnie jak przycisk otwierania i blokowania zamka.

Pobrałem z internetu schematy do Megane II GT jednak nie ma na nich jasnych uwag co z czym połączyć.

 

Dodano: 03 wrz 2014 - 09:58

Poradziłem sobie. Wymieniłem wszystkie przewody w klapie na nowe i teraz już nic nie popęka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No i prawdopodobnie dopadło mnie :(

 

Profilaktycznie zamierzam rozciąć i zrobić wstawki wszystkich przewodów.

Pytanie do tych co już przerabiali temat.

Pamiętacie może jakie przekroje występuję w wiązce MII PH2 Grandtour, dotychczas znalazłem info: grube, średnie i cienkie :) ?

Wystarczą LGY z elektrycznego czy szukać LGYs lub FLRY?

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wystarczą LGY ale mają grubszą izolację od tych samochodowych.

Auto mam z HF, w klapie mam jedną fabrycznie nie podłączoną wtyczkę.

W wiązce miałem 15 przewodów, nowe LGY zmieściły się w peszlu bez problemu.

Ilości piszę z pamięci:

1 x 4mm2

1 x 2.5mm2

1 lub 2 x 1.0mm2

2 x 0.75mm2

reszta 0.5mm2

 

Wreszcie działa podświetlenie tablicy i klapa otwiera się za każdym razem :)

No i odżył guziol na logo Renault!

 

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=28188

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Mam taki problem. Dziś przy włączeniu podgrzewanej szyby tylnia wycieraczka zaczyna chodzić i przy otwieraniu klapy wycieraczka się przesuwa.

Podgrzewanie szyby działa i odłączyłem przewody ale nadal wycieraczki szalały. Tak samo odłączyłem przycisk klapy i bez zmian.

Może ktoś naprowadzi gdzie jest problem. Czy to wina przełącznika klapy czy silnika wycieraczek? Wtyczki przeczyszczone.

Edytowane przez adi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

x

Wiec wziąłem miernik i mam pytanie.

x

Do podgrzewanej szyby idzie przewód czarny minus i biały plus ale jak miernikiem sprawdzam przejscie to miernik piszczy czy tak powinno być.

x

x

x

lapka2.gif

REGULAMIN

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najpierw musisz ściągnąć wszystkie części danego pliku. Np: 

Megane II (X84) NT 8342A 09-10-2006 ELK.part2.rar 

i   Megane II (X84) NT 8342A 09-10-2006 ELK.part1.rar

Dodatkowo są one spakowane. Jeżeli nie masz wszystkich części to ich nie rozpakujesz. Ściągnij sobie darmowy program np. 7zip i nim rozpakujesz te pliki do jednego folderu. W folderze szukasz pliku "index" i go otwierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gdzie na klapie jest wpięta masa od przycisku otwierania klapy? To będzie nr. 822 na schemacie z posta @prezes72?
@prezes72 znalazles moze opis do tej grafiki?

EDIT ok, znalazlem w schematach elektrycznych. Wychodzi na to że MZ to będzie masa od przełączników tylnej klapy

Edytowane przez izidev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!