Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI Z LEKKICH STOPÓW


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie to wygląda...ale...mam 17 opona 205/50 i współczuje ci wysokości 40 :) prostowałem felgi juz 2 razy, przez co na drodze uprawiam slalom gigant miedzy dziurami a i tak wszystkich ich nie wypatrzę. Nie chce mi sie juz zmieniac felg ale nastepne koła to będzie 60-65 na mniejszej feldze

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wasilewp

Jeszcze ich nie kupiłem...zastanawiam się i właśnie oczekuje na wasze porady.

A co myślisz o 205/55 R16 ??? ??? Chciałbym aby moja Megane wyglądała ładnie ale też żebym nie jeździła omijając wszystkiego...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam seryjnie 18" u siebie w megane i opone 225/40/18 samochód w koleinach prowadzi się mimo wszystko dobrze i pewnie. na nierównościach dosc pewnie i dobrze się prowadzi i zawieszenie dobrze wybiera dziury i nierówności. co do spalaania nie mam pojęcia bo od początku mam 18"

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w Twojej 1.6 po założeniu takich kół wzrośnie o jakieś 2 litry najmniej. Osiągi będą praktycznie żadne, do tego zerowy komfort i żadna przyjemność z jazdy. 18'' to bardzo ciężka felga już, zawieszenie dostanie strasznie.

 

Ale rozumiem Cie doskonale, chcesz się polansować z ładną i dużą felą, ale to nie do jazdy na co dzień. Auto z taką felgą to można mieć do lansu na weekend i parę rundek po mieście ;D

 

Na codzień to ładna 16'' z niskim ET i będzie wyglądać cacy.

Edytowane przez sKarlosMegane
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sKarlosMegane

Nie zależy mi na lasnowaniu się myślałem o założeniu felgi 18 taką jak na zdjęciu,ale jeśli

spalanie aż tak ma wzrosnąć przy tym żaden komfort z jazdy no to nie.

Trzeba pomyśleć o feldze 16 205/55R16 taka może być chyba na codzień, nawet na dziurawe drogi i przy tym chyba utrzyma się niskie spalanie takie jak mam dotychczas ??!! A komfort też chyba będzie taki sam jak w tej chwili, teraz mam ubrane felgi stalowe 195/65 R15...jak myślicie ??

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasnee,to po co Tobie koła o 3 rozmiary większe od fabrycznych ? Bo jeżeli ja bym chciał wsadzić takie koła, to właśnie tylko po to, żeby fura się wyróżniała jakoś z tłumu i robiła wrażenie na innych :) Więc nie pisz bajeczek teraz, bo 18'' to nie jest całkiem normalny rozmiar na nasze drogi i w takich autach.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sKarlosMegane ty chyba nigdy nie jeździłeś na koła wiekszych od seryjnych że takie pierdoły gadasz o spalaniu - nie wiesz to nie pisz i nie wprowadzaj w błąd.Jak max 0.5 będzie to wszystko. Koło 225/40/18 jest identyczne prawie rozmiarowo jak 205/50/17 a na takich jeździ np kolega wasilewp i jeździłem ja. Więc może niech on się wypowie również o spalaniu. Ja z doświadczenia swojego i jeżdżąc na 205/50/17 nie odczuwałem zbyt większej różnicy w spalaniu, może 0.3 do max 0.5 litra to jeszcze zależy jak się jeździ... Powiem nawet inaczej jak się założy 205/55/R16 to będzie identycznie !!!

Porównanie oczywiście do 195/65/R15

 

Dodano: 03 lut 2012 - 15:24

zimnica4666 kupuj zakładaj i nie słuchaj pierdół... Co do komfortu się nie wypowiadam ponieważ przy 40 profilu go poprostu nie ma ale za to koło wygląda bajer

 

tutaj jest foto jak wyglada na 18" megi II i poprostu bajka http://www.polskajazda.pl/Samochody/Renault/Megane/44801

 

Dodano: 03 lut 2012 - 15:26

żebym nie był posądzony o ACTA to umieszczam fotkę poniżej

 

 

megi18.jpg

Edytowane przez kbarann
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj mnie człowieku niemyślący. Twój pogląd na ten temat ogranicza się jedynie do całkowitego rozmiaru koła. Wiesz co to jest szerokość opony ? To właśnie ona w głównej mierze decyduje o oporach toczenia i mowa jest o szerokości 225, a nie pospolitej 205 o której ty piszesz. Sam widzisz lub nie ignorancie jeden, że 205 a fabryczne 195 to JEDYNIE 1 cm różnicy, więc o czym my rozmawiamy teraz ? Załóż kapeć 225, to pogadamy. Co więcej, im większa felga, tym jej waga nie rośnie proporcjonalnie. Różnica w wadze felgi między 18 a 17, jest dużo większa niż 17 a 16. Kolejna sprawa to rodzaj silnika. Benzynowe o niskim momencie obr. są wrażliwsze na zwiększone opory niż diesle.

 

Nie wypowiadaj się więcej w temacie, o którym myślisz że masz jakieś pojęcie i to ty nie wprowadzaj ludzi w błąd. Bo potem jeden z drugim przeczyta twój tekst, założy 18'' i będzie lament.

 

A najlepiej to może niech i autor zamontuje te 18'' i zda relacje ze spalania.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem Cie doskonale, chcesz się polansować z ładną i dużą felą, ale to nie do jazdy na co dzień. Auto z taką felgą to można mieć do lansu na weekend i parę rundek po mieście ;D

 

 

Kolego do lansowania ... no niestety nie w moim przypadku, wyeliminowałem efekt bujania autem na zakretach bądż wyprzedzaniu styl mojej jazdy hmmm ... raczej wolno nie jezdzę .

Dla porównania 19 /17 różnica w szerokosci opony 1 cm obwód ten sam ,spalanie 8 litrów przy mocy jak w opisie mojego profilu przy dosyc dynamicznej jeździe

f606533ce6a0492fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś jakiś chory człowieku... seryjnie w swoim scenicu miałem 14" i oponę 185/70 a zamontowałem największą na której jeździłem to 205/50/17 (a założyłem na chwilę 18 i właśnie 225/40 tylko był jednak troszkę problem ze skręcaniem i tyłem) więc różnica jest również dość duża więc nie ucz mnie jakie są różnice bo jak nie jeździłeś to nie wiesz... silnik 1.6 ma ponad 100KM więcej nawet więcej niż moje na początku i nie opowiadaj mi tu bajek jak się nie znasz... Naczytałeś się na google i nie jeździłeś na koła wielkości większej niż 15 więć skończ swoje wypowiedzi... Wiadome jest że na dynamiczności napewno się straci, ale jak narazie silnik 1.6 to nie 2.0 więć ścigać się tym nie da...

 

A co do kolegi który chce założyć to montuj i ciesz się pięknym wyglądem auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na głowne pytania to dla oka będzie super, dla komfortu trochę mniej, zawieszenie teoretycznie będzie się szybciej wybijać, spalanie teoretycznie delikatnie powinno wzrosnąć. To twoje auto i Twój :) wybór, to Ty masz sie w nim dobrze czuć. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!