Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI Z LEKKICH STOPÓW


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Oznaczenie felg: 6,5Jx17 4CH49

 

Spalanie - trudno mi oceniać - kupiłem na tych felgach samochód, później się przesiadłem na zimówki 195/65/R15. Co do komfortu - moim zdaniem było bardzo dobrze. Na letnich (czyli 17) o wiele lepiej mi się prowadziło samochód - ale znowu tutaj wkracza bardzo duża różnica w ogumieniu. Generalnie gdybym miał fundusze na zakup nowych opon 17" to pewnie bym przy nich został - niestety mniejsze rozmiary są znacznie tańsze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSSM pamiętaj, że profil jest obliczany % a nie w mm czy calach. Szersza opona jest jednocześnie wyższa przy tym samym profilu. Druga rzecz to opone trzeba dobrać do felgi. Jeżeli chcesz żeby ładnie wyglądało i na każdym krawężniku nie było obtarcia to polecam coś szerszego. 205 na szerokiej feldze będzie śmiesznie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSSM 225/45 będą akurat do twoich felg jak 215 to raczej troszkę za duże na 50 a na 55 to już w ogóle za duże będą. Jak ma być na oryginał to albo 205/50 co u ciebie odpada z racji szerokości felgi albo 225/45 poza tym ten wymiar będzie raczej najtańszy z wyżej wymienionych i najpopularniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, noszę sie z zamiarem kupna alufelg na lato nie zalęzy mi na jakiś szpanerskich, chciałme zakupić 15 i znalażłem bardzo ładne z oponkami już nowymi w przystepnej cenie z tym że rozmiar ich to :

8Jx15H2 ET45 rozstaw śrób 4 * 100

opony: 195-50-r15

 

Z tego co wyszukałem do megany pasują 6,5J 15' et45 i tak mysłe bo bardzo mało sie na tym znam czy sie zmieszcza takie jak cche kupić czy nie bardzo ? Czy ewentualnei coś bym musiał dokupować ? I jeszcze jakieś wymiarey mi są potrzebne ? bo srednica otworu centrującego można zmienić przed te dokąłdki jakieś czy tak ? Dziekuje pozdrawiam

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Masakra jakaś, :lol:

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesiadłem się z felg stalowych 15 6,5J na aluminiowe oryginalne 15 6J i pomimo odpowiedniego ciśnienia, opony (195/65) zwłaszcza z przodu wyglądają jak by miały flaka. Czy można z tego jakoś wybrnąć, boje się ze roczne oponki szlak trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Jestem nowym forumowiczem i zwracam sie do Was z następującym pytaniem. Posiadam Renault Megane II rok produkcji 2003 o poj. 1.4 98 Km. W związku z tym, iż za oknem jest coraz pogodniej nieuchronnie zbliża się czas na zmianę ogumienia i w związku z tym mam następujący problem. Obecnie jeżdze na stalowych felgach 195 R 15, w tym roku planuję kupić nowe opony i w związku z tym chciałbym również nabyć alufelgi. Chodzi mi o używane orginalene alusy renault z tym ze mam bardzo duży dylemat odnośnie rozmiaru felg nie wiem czy mam kupić R 16 czy R 17. Czy ktoś mógłby mi doradzić (najlepiej jeśli sam posiada dany rozmiar felgi przy tym silniku) jaki rozmiar wybrać. Z tego co wyczytałem założenie większej felgi znacznie ogranicza komfort jazdy a także przyspieszenie. Jestem gotów ponięść dodatkowe koszty związane z większym spalaniem jednakże martwi mnie fakt czy silnik mojej reni o mocy 98 km poradzi sobie z alufelgami o rozmiarze R 17 i czy spadek mocy bedzie bardzo odczuwalny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko:

http://megane.com.pl/topic/10462-i-megane-ii-ph-iirozmiary-felg-i-opon/

Zrezygnować z komfortu i wygody na rzecz niby wyglądu i szybciej zużywających się elementów zawieszenia to jak dla mnie niepojęte.

Jednak kto bogatemu zabroni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona jest za niska i za wąska. Ma z niski profil i położysz samochód na ziemi. Jest za wąska na tą felgę musiałbyś mieć co najmniej 215 bo 195 byędzie bardzo naciągnięta chyba, że tak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że sie nie znam i takie są już założone ponoć, myslałem że to normalna wielkośc opony... I chodziło mi o to czy sie zmieszczą te alusy do auta, ale jak tak nisko będzie to raczej sobie odpuszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, kupilem 2 lata temu (maj 2010) felgi i nowe opony Goodyear's. W zeszlym sezonie we wrzesniu 2011 juz na tym komplecie jezdzic sie nie dalo. Bicie kol przy predkosciach wiekszych niz poczatkowo 160 km/h pozniej 140 km/h a we wrzesniu juz przy 110 km/h zmusily mnie do zmiany kol z kompletem opon zimowych - tez Goodyear'a. Konfort jazdy powrocil :-)

Okazalo sie ze to norma jak mi powiedzial pan wuklanizator bo te opony sa maja przebiegi max 60kkm. A ja na nich w poltora sezonu zrobilem 95kkm ...

 

Wiosna sie zaczela chcialem wrocic do letnich opon z felgami ale powaznie sie zastnawiam czy owe bicia i zjechanie opon na jajka nie byly spowodowane slabymi PIERŚCIENIami CENTRUJĄCymi :-)

Chcialem sie zapytac czy owe pierscienie musza byc metalowe aby nie pojawialo sie zadne bicia na kolach. Czy plastykowe oferowane na allegro niby z TUV Certyfikat sa dwarte i bezpieczne? Cena nie gra roli.

Zaznaczam ze 98% moich przebiegow to autostrady z predkosciami wiecej niz 110 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga wspiera się jeszcze na śrubach poza tym jakby ci felga nierówno siedziała na piaście to zauważyłbyś przy niskich prędkościach, że ci kierownica szarpie czy coś takiego, skoro bije przy prędkościach autostradowych to znaczy, że to tylko kwestia wyważenia kół. Wnioski są trzy albo goodyeary szybko zmieniają wyważenie (mało prawdopodobne) albo masz coś z amortyzatorami albo problem tkwi w pozostałych 2%. Na Ulanowskiego masz sklep z alufelgami i całym osprzętem, tam zawsze klientów wysyłamy i wracają zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!