Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI Z LEKKICH STOPÓW


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie chciałem wywołać kłótni tylko rozmowe i doradzenie w sprawie felg...

A do tych którzy uważają że 18 felgi chcę założyć do lansu to się mylą,myślę o ich kupnie ponieważ

cena jest bardzo atrakcyjna poza tym nowe opony, a że to są 18, no cóż ładnie wypełnią całe nadkole....

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem nowy i to mój pierwszy post na forum.

Przymierzam się do kupna nowych felg do Meganki na wiosne, aktualnie mam '15 i zamierzam zainwestować(+/- 1300zł) w '16 większe raczej nie

gdyż martwię się o zawieszenie :l:

Problem jest taki, że przejrzałem setki felg w necie i nie wiem, które będą pasować do auta. Jeśli macie jakieś swoje typy alufelg,

które ślicznie wyglądają na Megance to chętnie przejrze wszelkie fotki,linki itp.

Dodam, że auto ma kolor srebrny i jest w Hatchback'u.

Czekam na propozycje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wulkanizator mogę podpowiedzieć, że wszystkie felgi, które są fabryczne z renault są o wiele wytrzymalsze od wszystkich obecnie nowych produkowanych. Wyjątek mogą stanowić niektóre firmy: np. ronal, lowenhart. Ogólnie jakość produkowanych felg jest przeciętna. Chińszczyzna to już inna bajka. Opony 16"(w standardzie 205/55) o wiele szybciej się ścierają niż 15" (195/65). Myślę, że takie aspekty też trzeba brać pod uwagę. W razie pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejście z 195/65/15 na 205/55/16 czuć było różnicę w komforcie ale tragedii nie ma potem zmieniłem na 205/5017 przód i 225/45/17 i w sumie to tylko tył się twardszy zrobił(ale mam pirelli pzero asimmetrico i już w ręku były jak z betonu). Co do osiągów i spalania się nie wypowiem bo mi wtryski zaczęły padać i trubo między czacie

 

Opony 16"(w standardzie 205/55) o wiele szybciej się ścierają niż 15" (195/65)

CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Spike96 dnia 17 luty 2012 - 16:45 napisał

Opony 16"(w standardzie 205/55) o wiele szybciej się ścierają niż 15" (195/65)

 

CO ?

To co pisze. Znam to z praktyki. Uwierz mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie 3 lata to za mało. Bez urazy :l: , ale prowadzę swój warsztat już ponad 21 lat i z praktyki widzę jaka jest średnia tych opon. Opór toczenia jest o wiele wyższy niż w 195. Nie chodzi tutaj już tylko i wyłacznie o 1cm szerokości ale i o profil. Opona niższa mimo wszystko sprawia wrażeni szerszej a nie mówiąc kolokwialnie balonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, z całym szacunkiem dla Twojego 21 letniego stażu, ale bajki piszesz i jest to wbrew fizyce. Im szersza opona, tym samym większa powierzchnia styczności opony z podłożem, tym samym siła nacisku na 1 koło, rozkłada się na większą powierzchnię opony, tym samym jest mniejszy nacisk na 1 cm2 opony a więc mniejsza ścieralność.

 

Szersze opony szybciej się kończą ze względu na większe prędkości pokonywanych zakrętów z powodu lepszej ich przyczepności, ot filozofia

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sKarlosMegane z tym się zgodzę a te prędkości to kwestia indywidualna.

 

Spike96 mam kilka przypadków (przynajmniej tych które pamiętam)że opony 195< przelatały co najmniej 3 sezony i na następny je założę. To że twoi klienci zabijają drogie opony to dobrze dla ciebie :l: nie oznacza to, że wszystkie 195< padają. Opór toczenia ma jest wprost proporcojnaly do wiru w baku i odwrotnie proporcjonalny do przyrostu mocy samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,

przygotowuje sie do zakupu felg aluminiowych i chcialbym sie dowiedzie c czy beda pasowac felgi 6.5x15,4x100,et 35.Mam Megane Grandtour 2007,w tej chwili stalowe felgi 15 oryginalne(4x100) z zimowkami.

16 calowe raczej nie wchodza w gre,narazie mam dobre letnie oponki ,ktore wytrzymia jeszcze ze 2 sezony i szkoda kupowac nowe 16.

Prosze o pomoc czy takie et(35) bedzie pasowalo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!