Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI Z LEKKICH STOPÓW


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie dokońca zgodzę sie z przedmówcą kol freak1.

W moim poprzednim aucie gdy po raz pierwszy wkladalem alumy z wrazenia zapomnialem zalozyc pierscienie centrujące.

Jadac po miescie wszystko bylo ok dopiero jak wyjechalem na trase i rozpedzilem auto zaczely sie drgania.

Pierwsza myśl źle wyważyli mi koła. Powrót do warsztatu krótka relacja i pierwsze pytanie mechanika który jeszcze nie zdjął kół: a załozył pan pierścienie? Miałem wątpliwości więc pan mechanik podniósł auto zdjął przednie koło i uświadomił mi, że jednak nie założyłem.

Powrót do garażu, montaż pierścieni, wyjazd na trasę i zero drgań.

Ja miałem pierścienie centrujące plastikowe w poprzednim aucie 7 lat i nic się z nimi nie działo. Teraz w megane też mam plastiki.

Jednak przed założeniem kół radzę przesmarować piastę smarem miedzianym (mała tubka około 8zł) bo czasami ciężko jest je po sezonie zdjąć jak zostaną na piaście. Jak zostaną polecam podważać cieńkim nożykiem do tapet i delikatnie zsuwać aby nie połamać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za odpowiedz.

Pierscienie centrujace musialem rozciac nozem bo mialem malo czasu na meczenie sie nimi bo sie porzadnie zapiekly. Wiec musze kupic nowe w przyszlym tygodniu. Tylko jakie sa dobre? Platykowe czy sylikonowe?

Czy bezposrednio podjechac do sklepu na Ulanowskiego i sami mi pomierza srednice i wybiora najlepsze? Wiec tylko teraz wybor dobrych bardzo opon przede mna...

 

Dodano: 11 kwi 2012 - 17:25

Czy wie ktos jaka jest srednica srednice maja piasty w Megane II przy 4 srobowej piescie (4x105)? Chce zakupic pierscienie centrujace do moich nie_Renaultowskich felg aluminiowych i nie wiem jaki wymiar ma wlasnie piasta w Megane II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak klientom zakładam bo przecież nasz klient nasz pan :-) Więc prawdy się tak do końca nie dowiem bo jeden lubi jak mu graja a drugi jak mu nogi śmierdzą. Czy wyważyłeś już aluminium ? Ile brakowało ? Do felg aluminiowych nie używa się miedzianego smaru bo miedź żre aluminium. Jutro ci podam średnice piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

określ co to znaczy normalna cena, bo przedział cenowy w felgach jest ogromny :)

 

wyślij mi na pw Twój e-mail, to prześlę bazę danych o wagach felg w różnym, rozmiarze.

Edytowane przez slawskip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak wiadomo zalecane ET do do Megane II zawiera się w przedziale 45-49.

Czy testował ktoś może inne ET niż zalecane ?

Szukam felg 15" na zimę i ciężko jest znaleźć coś z tego przedziału.

Najczęściej można znaleźć coś z przedziału ET 35-40, ale nie wiem czy to nie zamało.

Czasem trafią się felgi od Laguny (ET 50), które powinny pasować, ale często są bardzo zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich Kolegów. Mam pytanie czy felgi z tej aukcji http://allegro.pl/18-hrs-racing-4x100-4x108-et40-dobre-opony-i2902883470.html podejdą do Megane II CC ? Rozmawiałem z kolegą Wydmą to mówił że powinny podejść :!: Czekam na jakąś odpowiedź. Dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dowiedz się, jaki one mają otwór centralny, bo pierścienie są na mniejszą średnicę, niż w Renault. Opony mogłyby być 215/40 R18 - będą mniejsze przekłamania licznika i większa ulga dla felg i zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh zapomniałem o tym otworze... jeżeli jest pierścień wsadzony do powinny podejść ale nie zaszkodzi zadzwonić do sprzedawcy i zapytać ile owy otwór wynosi .Przy tych większych kołach będzie przekłamanie na liczniku około 4,5% obwód koła mniejszy co daje przekłamanie np na 50 km/h na liczniku realnie bedziesz jechał około 48km/h .Najlepiej podjechać te parę kilometrów i przymierzyć:!:

Edytowane przez Wydma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to skoro fele powinny pasowac :!: to jutro telefon w celu dowiedzenia sie jaki rozmiar ma owy otwor centrujacy i prawdopodobnie w przyszlym tygodniu wycieczka po fele na lato :)))

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 04 lut 2013 - 23:09

Ponieważ jeszcze nie dokonałem zakupu bucików na lato, mam pytanie do was drodzy Forumowicze:) jak myślicie, które felgi będą lepiej pasować do mojej megi CC. http://moto.allegro.pl/reno-megane-i-ii-megan-ii-scenic-piekne-alusy-18-i2996773105.html te musiał bym walnąć w czarny mat, ale są fajne bo Renault. No a te http://moto.allegro.pl/18-hrs-racing-4x100-4x108-et40-dobre-opony-i2975353394.html mają ranty do polerki ale mają lepsze oponki niż te poprzednie. Czekam na wasze opinie :!:

 

Dodano: 25 lut 2013 - 23:03

Drodzy Koledzy, co sądzicie o tych felgach? http://allegro.pl/18-4x100-ace-i3050285338.html Wizualnie ładnie wyglądają i oponki też w fajnym stanie, tylko nie wiem czy dobrze, że felgi na 1 i 2 fotce mają dużo ciężarków. Z góry Dzięki

Edytowane przez kkrrystian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!