Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI Z LEKKICH STOPÓW


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest fabryczny rozmiar felg do opon 195/65/r15. Wydaje mi się ze 6.5J/15 ale jakie ET?Jest jedno konkretne czy istnieje jakis przedział.

Przyłączam się do pytania, mam zamiar kupić te: http://www.allegro.pl/item934696913_promoc...ota_kia_vw.html ale czy na pewno nie będzie problemów z tym ET 35. Samochód to oczywiście Megane II z 2003r <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na forum wszyscy wymarli :roll: Zero zainteresowania i chęci pomocy :evil:

Zacytuję kogoś z forum

 

"Rozstaw śrub 4x100

szerokość felgi od 6 cali w górę

ET 35 do 45 przy mniejszym za bardzo wystają

Otwór centralny 60,1 mm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak przejrzałem forum i w sumie nie uzyskałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Czy felga 7,0x16 ET40 będzie pasowała do MIIphI ? Opna 205/55R16.

Interesuje mnie felga firmy MAK model X-TREME. Ktoś może się wypowiedzieć na temat tej firmy? Co z ich jakością?

Poniżej link do tej feli

http://www.netcar.pl/felgi/aluminiowe/mak/...560675,szi.html

 

Czy lepiej może ta felga z ET 35????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z taką kwestią,że oś koła powinna pokrywać się z osią łożyska

i tak dla felgi

7.0x16 - ET powinno być 38

6,5x16 - ET powinno być 45

Informacje te wyczytałem w którymś z postów w podobnym temacie.

Więc jeśli tego się trzymać to ani jedno ET ani drugie (40 i 35) dla felgi 7,0x16 nie jest dobre.

Czy może jest to różnica która nie wpływa w żaden istotny sposób na auto? (właściwości jezdne, eksploatacja itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7.0x16 ET37 i nic strasznego się nie dzieje - samochód lepiej trzyma się drogi w zakrętach, mam wrażenie, że nieco ciężej chodzi wspomaganie w stosunku do felg zimowych (6,5x16 ET49). Renault montuje seryjnie właśnie koła o rozmiarze 6.5x16 ET49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam seryjnie założone stalowe 15 w megane II. Na lato kupuję felgi aluminiowe 16 Oz dedykowane do megane. Rozsztaw 4x100.

Mam pytanie:

Czy muszę kupować śruby do przykręcenia ich, czy mogą być od stalowych?

Jeżeli muszę kupić to czy możecie podrzucić jakie?

Dzięki za odpowiedż. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinwestuj w śruby z zabezpieczeniem - nie że chronią w 100%, ale zawsze opóźniają.

Poza tym wypuść węża z kieszeni na urlop i dokup nowe śruby - koszt mały, a będą ładne i srebrne <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać rozmiar rub, bo w ASO nie wiedzš?? (lub raczej nie chcš powiedzieć)

Na forum czytałem, że sš to jakie ze specjalnym łbem... aby się nie zacierały...

 

[ Dodano: 2010-03-12, 20:39 ]

Dodam, że felgi to oz titan-mają dekielki, więc raczej nie interesuje mnie kolor śrub.

Pozdrawiam, licząc na szybką podpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie i tak najładniejsze są felgi Reno. <ok> Nie wiem czemu ale zawsze pasują mi ze znaczkiem producenta i tych będę się trzymał. :lol:

 

P.S. oper601 Mam identyczną Megi jak Ty (3D, 19.dci, niebieska) i też w Poznaniu, ciekawe kiedy się spotkamy na ulicy. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorth, dla każdego ładne co innego, kwestia gustu. Wkleiłem fotke, żeby komus było łatwiej przy zakupie obręczy do swojej Megi.

Dorth, to zależy jakimi ulicami jeździsz. Ja generalnie na rańca mkne Bułgarską, Polską, Wawrzyńca, Niestachowską, Al. Solidarności, Bałtycką i tak codziennie niezmiennie na 7 rano.... Masakra. Pozdro <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!