Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI Z LEKKICH STOPÓW


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Wtopa bo on chce chyba 900 zł za swoje

A skąd wiesz ile ja za swoje zapłaciłem?? Jak spojrzysz i przeczytasz mój pierwszy post ze zrozumieniem to się doczytasz, że o kasie nie wspominam tylko o felgach i oponach.

Pozdro i powodzenia w czytaniu postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore opony to sa takie dobre? Wlasnie takich poszukuje ale widze ze BP z paliwami Ultimate oferuja jakas promocje na Goodyear EfficientGrip. Moze na nie sie skusic.

No i felgi aluminiowe, ale nie moge zdecydowac jescze. Raczej 16" bo chce jednak jezdzic w komforcie a nie w podskokach (wiem, bo kierowalem u/sportowymi wersjami aut [Mini, P207, Seat Leon] i bardzo sie podskakuje co mi nie odpowiada) <ok> Jakies ladne czarno-szaro-srebne polecacie do Megane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, czas na wymianę oponek, więc i felgi by się przydały, tym bardziej, ze stalówki pokrzywione dość sporo i mocno doważane.

 

wybrałem firmę ADVANTI - www.advanti.pl - model A (w ogóle to partner toro rosso!)

6,5x15 ET35

mam niezła promocję cenową - sztuka 275 zł z wyważeniem, montażem i śrubami (cena felgi sugerowana to 315 pln).

do tego chciałem wrzucić oponki nokian H 195/65/15 - 220 pln u tego samego gościa.

zdecydowałem się na 15", bo jednak są bardziej komfortowe od 16, a prywatnie człowiek się nie sciga kombiakiem <ok>

teraz mam pytanie o ET:

felgi mają ET35 - czy to nie za mało? odsadzenie, to jest miejsce mocowania koła w stosunku do środka felgi - zatem nie będą zbyt wchodziły do środka? nie tyle o tarcie się boje, ile o to, ze będą brzydko wyglądać takie "dośrodkowane".

Powinienem więc założyć dystanse - min 10 mm, nie?

A właśnie w odniesieniu do tego co napisał oper601 - niekoniecznie ma to dobry wpływ na trwałość elementów piasty chyba?

 

no to jak już jesteśmy przy dystansach - ceny są bardzo rozpięte - i za 25 i za 100 sztuka. czy to ma serio jakieś większe znaczenie? w końcu to kawałek "blachy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi mają ET35 - czy to nie za mało?
pytanie powinno brzmieć za dużo bo ET im większe tym bardziej się chowa zważając na to że org. Felgi mają 45/49 to ET 35 będzie 1 cm większe to oznacza 1 cm na w stronę rantu nadkola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdą tylko przy dobieraniu opon nie przesadź ale na spokojnie wejdą ładne 205/60r15 ale to twoja sprawa dystanse się montuje po to aby felgę oddalić od środka auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie sie ktorych felg nie nalezy kupowac (mowie tutaj domyslnie o chinskich produktach). Chodzi mi o to, ze dosc czesto i duzo jezdze po autostradach i to z predkosciami 160-200 km/h i nie chce miec nieprzyjemnych niespodzianek typu - niewywazalne felgi...

Dlatego tez sie chce sie zdecydowac na nowe bo z uzywanymi nigdy nie wiadomo czy nie sa oby gdzies pekniete po wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET im większe tym bardziej się chowa

 

no raczej odwrotnie, im większe ET, tym bardziej wychodzi na zewnątrz:

http://www.felgi-stalowe.pl/ET_felgi__inac...fset,3,128.html

 

wiec skoro felgi, które chcę kupić mają ET35 (15"), a stalówka ma ET45, to znaczy, ze muszę dołożyć dystans 10 mm.

 

wracając do pytania - czy mogę kupić dowolne dystanse, a konkretnie najtańsze na allegro dla przykładu? czy to jak z felgami, tańsze=gorsze (a w czym gorsze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!