Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szybkie nagrzewanie silnika a płyn chłodniczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzis miałem taki problem podaczs jazdy do pracy.

Mam odcinek do pokonania 3,5 km.

Odpaliłem i jade ,nagle patrze po jakimś kilometrze term silnika ma juz poziom 4 kresek.Nigdy wczesniej tak nie było,tym bardziej w takie mrozy.

Jak dojeżdżalem do celu miałem juz 8-9 kresek na wyświetlaczu a z kratek leciało zimne powietrze(temp na max.27st.)

Któtko przed zatrzymaniem sie patrze temperatura silnika spada az unormowała sie w granicach 4-5 kreski(tak jak zawsze było).Z nawiewu już wtedy leciało ciepełko.

Pytanie takie ,co to może być.?

Płyn chłodzący zamarzł?czy moze coś z nagrzewnicą?lub wentylatorem.

Dziś w nocy było u mnie -25 st a jak go odpalałem to było -22st.

Prosze pomóżcie.Takie mrozy maja sie jeszcze utrzymac pare dni a nie chce żeby coś sie z silnikiem stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia temperatury zamarzania płynu. Wygląda jakby przez pewien czas nie pracowała pompa wody. Może przymarzł dolot do pompy? Wentylator przy takim mrozie nie pracuje. To, że nie pracowała nagrzewnica mogłoby świadczyć właśnie o braku obiegu płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dolałem koncentratu płynu,ale problem pozostał.

Bede musiał sprawdzić temp zamarzania płynu.

Ale martwi mnie jeszcze jedna rzecz.

Wcześniej po tych paru minutach temperatura silnika wracała do normalnej czyli 4-5 kresek i zaczęło dmuchać ciepełkiem.

Ale dziś kiedy temperatura sie unormowała nie leci ciepełko.

Co sie mogło stać?Mogło sie coś uszkodzić przez te mrozy jeśli jechałem bez chłodzenia silnika przez zamarznięty płyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to podjedź do jakiegoś warsztatu i niech Ci sprawdzą gęstość płynu. niestety takich rzeczy trzeba pilnować, podobnie jak wymiany płynu hamulcowego czy oleju w silniku.

nie wiem, gdzie są dokładnie odpowietrzniki w 1,6 ale poszukaj po wężach biegnących do nagrzewnicy.

sprawdź stan płynu w zbiorniczku.

 

problem teraz jest taki, że jest zdecydowanie za zimno, by cokolwiek na dworze robić. plastiki pękają jeden za drugim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ masz również LPG, żeby się nie powtarzać, przeczytaj moje posty w tym temacie

http://megane.com.pl/topic/36216-brak-ogrzewania-w-megane-i/page__view__findpost__p__278931__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie płyn sprawdzony .Jest do wymiany.Więc to bedzie winowajca mojego problemu.

Co do odpowietrznika to napewno jest na obudowie termostatu?Gdzie go mozna znaleść w 1,6?

I z tego co wiem to sa przynajmniej 2 odpowietrzniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego co wiem to sa przynajmniej 2 odpowietrzniki.

To po co pytasz gdzie są odpowietrzniki? Jak wiesz to czekam żebyś pokazał. Ja wiem o jednym, na obudowie termostatu i tyle, więcej nie ma. Cały czas mowa o silniki 1,6/16V (K4M).

Silniki 1,6/1,4 8V mają rzeczywiście dwa odpowietrzniki, a nawet, niektóre, śrubkę po odkręceniu, której można spuścić płyn z bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!