Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pare minut po wyłączeniu silnika robi się TWARDY HAMULEC


Rekomendowane odpowiedzi

ja akurat nie będę się spierał, czy tak ma być czy nie, jednakże w poprzednich moich samochodach oraz tych które miałem okazję prowadzić, hamulec za każdym razem był "miękki", nie zależnie od czasy postoju. W czasach studenckich clio które użytkowałem stało nawet po 3 tygodnie, wsiadałem i nigdy nie miałem "twardego" pedału hamulca. Jestem świadomy, że układ się pompuje po kilku wciśnięciach i wtedy pedał będzie twardy (bez skojarzeń).

 

W megance od razu jest twardy.. ale nic z tym nie robię, widocznie ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując. Wspomaganie hamulców ma działać wtedy, kiedy silnik pracuje.

NIektóre układy są bardziej szczelne, niektóre nie. Sądzę, że powolne uchodzenie ciśnienia z układu wspomagania nie jest rzeczą, którą należy się bardzo przejmować. Bo i tak hamuje się wtedy, kiedy przepustnica jest zamknięta, co generuje największe podciśnienie w kolektorze dolotowym.

Dodatkowo, jeśli mnie pamięć nie myli, instrukcja użytkowania zabranie poruszania się samochodem z wyłaczonym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj dziury w całym. Nie działa pompa wspomagania to i twardy się robi. Normalne zjawisko :)

Kiedyś swoją pierwszą renią jak padła mi pompa paliwa i byłem ciągniony kawałek (zabrakło do domu jakieś 500m) to myślałem, że nogę złamię a nie wcisnę na 1 mm.

Gdyby nie ręczny to zero hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, ja wiem jak działa układ hamulcowy tylko cały czas mnie zastanawia jedna rzecz ze ja takiego efektu wcześniej nie miałem na 100% bo parkuje pod praca na lekkim spadzie i zawsze jak wsiadałem do auta po pracy to mogle sobie lekko na miekkim hamulcu (wyłączony silnik) autko przytrzymać żeby nie uciekło a teraz to trzeba dobrze użyć siły i się zaprzeć naciskając hamulec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie słuchaj odpowiedzi że tak ma być albo że trzeba zmienić płyn hamulcowy. Bardzo chętnie wysłucham wyjaśnień jaki związek ma płyn hamulcowy (lub jego brak, nadmiar, rozwodnienie, plamy na słońcu czy cokolwiek innego) ze zmiejszenie siły wspomaganiem hamulców.

Napewno jest jakaś minimalna nieszczelność w układzie podciśnienia. Mam tak samo od jakiegoś czasu a na 100% nie było tak wcześniej.

Tak jak napiasałeś najgorzej jest rano jak auto stoi na podjeździe, trzeba dobrze się zapierać w fotelu żeby docisnąć pedał:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak napiasałeś najgorzej jest rano jak auto stoi na podjeździe, trzeba dobrze się zapierać w fotelu żeby docisnąć pedał:lol:

Kolego a skąd ma być podciśnienie w układzie wspomagania hamulcy po nocy jeżeli silnik jest unieruchomiony? Uruchom silnik i bedzie OK, nawet jak go od razu zgasisz to wystarczy na parę naciśnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napiasałeś najgorzej jest rano jak auto stoi na podjeździe, trzeba dobrze się zapierać w fotelu żeby docisnąć pedał:lol:

To jest jeszcze coś takiego jak hamulec ręczny. I wskazane jest go wtedy używać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co odbiegasz od tematu? Ktoś prosił o radę jak unieruchomić auto na podjeździe czy do czego służy hamulec pomocniczy? Jak komuś nawali rozrusznik to myślisz, że spodziewa się rad typu: zawsze możesz uruchomić na pych?

W sprawnym aucie podciśnienie powinno utrzymywać się przynajmniej kilkanaście godzin, tym bardziej, że wcześniej tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!