Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pare minut po wyłączeniu silnika robi się TWARDY HAMULEC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkownikó samochodów marki RENAULT :)posiadam megan 2 1,5dci 101KM 2005r

Panowie i Panie:) mam pytanko od zeszłego tygodnia zauważyłem że coś nie tak jest z hamulcem nożnym tzn tak jak w temacie jak autko chodzi to hamulce sa żyleta pedał nic nie ucieka jak sie go wciśnie i trzyma, tylko jak autko wyłącze i zostawie na pare min to pedał hamulca robi sie twardy na kamień na moje oko idzie go tylko wcisnąć na jakiś 1cm i nic wiecej,a jak tylko auto odpale wszystko jest ok robi sie fajny miękki,a jak dobrze pamietam to czegoś takiego nie mialem, robił sie twardy ale jak go tak z 3 , 4 razy po wciskałęm( na wyłączonym silniku) szukałem po forum i nic nie znalazłem na taki temat, szukałem też na innych forach i podobny przypadek był opisany przez jednego człowieka co takie cos miał w tico i tam powodem tego było jakiś wężyk z zaworkiem co wychodził z serwa i sie tak zastanawiam czy w megance też takie coś jest??? jestem ciekaw czy takie cos występuje u was ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki wiem ze się zrobi twardy jak się go dwa trzy razy depnie na wyłączonym silniku ale u mnie się tak zrobiło ze jak zostawię np na 15min wyłączone autko i nic nie będę robił to robi się pedał sam twardy jak kamień bez deptania a wcześniej jak pamiętam tego nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniałem opony na zimowe to było w listopadzie to mechanik od razu tez sprawdzał mi płyn chłodniczy i płyn hamulcowy takim testerem i powiedział ze tak na wiosnę trzeba było by go już wymienić. ale dziś podjechałem do paru mechaników i powiedzieli żeby się tym nie przejmować ze tak to powinno się zachowywać ale ja im swoje ze czegoś takiego nie miałem a oni ze teraz takie mrozy są to może dlatego, powiedzieli ze mógłbym się zacząć martwic jakby robił się twardy podczas jazdy albo jakby pedał wpadał.ale podsuwałem im pomysł z tym zaworkiem co niby jest na tym przewodzie podciśnienia to stwierdzili ze to może być powodem tego ale ogólnie stwierdzenie mechaniolow panie to je dobre lać i jeździć hehehe. ale teraz wam powiem jeszcze coś kumple kupił nowa thalie już ma 3 lata i on tak ma od nowości ze po chwilowym postoju pedał się robi twardy. zastanawiam się czy nie wybrać się do garażu i nie potraktować tego zaworku suszarka:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima mości Panowie, zima.

Uszczelniacze sie twarde zrobiły. Powinno minąć jak temperatury mniej arktyczne się zrobią.

 

A twój kolega ma pewno serwo nieszczelne albo na zaworku odcinającym albo na regulatorze przy trzpieniu hamulca.

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek126 - mam to samo w megi II 2.0 16v. Też się nad tym na początku zastanawiałem, bo wiem że powinien po dwóch, trzech wciśnięciach pedału dopiero zrobić się twardy. Jest to denerwujące szczególnie rano, gdyż pod domem parkuję na lekkim skosie i przy odpalaniu gdy wciskam sprzęgło, nie zawsze potrafię zatrzymać auto nogą, zawsze ręczny w ruch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem jeżdżę od sierpnia (wtedy go kupiłem), nic z tym nie robię. Głowy też nie dam od kiedy to się dzieję, ale chyba od początku. hmm, a może nie.. nie wiem, będę obserwował, jak się coś zmieni, dam znać. Dodam, że po zakupie badano mi stan płynu hamulcowego, oraz wymieniłem tylne klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego chyba nie przeczytałeś mojego tematu ze zrozumieniem - "powinno wystarczyć na kilkakrotne naciśnięcie"i wtedy powinien sie zrobić twardy.A JA TAKIEJ MOZLIWOSCI NIE MAM, U MNIE PO WEJSCIU DO AUTA RANO PO NOCY CZY TAK PO 1H POSTOJU OD RAZU MAM PEDAŁ TWARDY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!